Straciła trójkę dzieci w wypadku. Teraz jest matką trojaczków

To małżeństwo przeżyło niewyobrażalny dramat. Kilka lat temu w wypadku samochodowym troje ich dzieci zginęło. Pół roku po tym zdarzeniu, kobieta ponownie zaszła w ciążę. Teraz jest mamą ośmioletnich trojaczków. Ich narodziny uważa za prawdziwy cud.

Tragiczny wypadek

W maju 2007 roku na trasie niedaleko Kalifornii doszło do tragicznego zdarzenia. TIR uderzył w tył jadącego przed nim auta. Kierowca ciężarówki jechał zdecydowanie za szybko.

Polecane wideo:

W samochodzie podróżowało troje dzieci. Autem osobowym kierowała ich 30-letnia matka, u której stwierdzono po wypadku poważne obrażenia. Poszkodowana została także 60-letnia babcia dzieci.

Trójka dzieci zginęła po przewiezieniu do szpitali. 5-letni Kyle, 4-letnia Emma oraz 2-letnia Katie nie mieli szans na przeżycie.

 

Rodzice dzieci, Chris i Lori, pomimo wielkiego bólu i cierpienia, już wtedy wiedzieli, że będą starali się o kolejne potomstwo. __

- Obecnie jesteśmy rodzicami bez dzieci. A to właśnie one najbardziej nas uszczęśliwiają. Od razu wiedzieliśmy, że jeżeli nadal żyjemy, chcemy mieć ich więcej – mówiła Lori Coble po wypadku. W tym samym wywiadzie Chris dodał, że wierzy, że ich dzieci są teraz w lepszym miejscu, z którego nad nimi czuwają.

Narodziny trojaczków

Do zapłodnienia doszło metodą in-vitro pół roku po wypadku. Z 10 jajeczek aż trzy stały się żywymi zarodkami. Istniało tylko 10 proc. szans na to, że zabieg skończy się ciążą trojaczą. Lekarze chcieli wszczepić tylko dwa z nich, jednak małżeństwo Coble nie zgodziło się na usunięcie trzeciego zarodka.

 

Para co tydzień spotykała się z psychologiem, który pomógł im poradzić sobie ze sprzecznymi emocjami – żałobą po stracie dzieci i szczęściem związanym z narodzinami kolejnego potomstwa.

Trojaczki urodziły się zdrowe. I chociaż ich pojawienie się na świecie nie zastąpi obecności starszego rodzeństwa, na pewno pomogło rodzinie otrząsnąć się po dramatycznych wydarzeniach.

- Myślę, że to cud. Kyle, Emma i Katie miały z tym coś wspólnego. To wszystko dzięki nim – dodaje Lori.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

ciaza

gosia1.9 • ostatni post 2 tygodnie temu

1
Artykuły Ciąża wielopłodowa
Ciąża wielopłodowa

Bliźniaczki urodziły dzieci tego samego dnia

Bliźniaczki urodziły dzieci tego samego dnia

Leah Rodgers, zaszły w ciążę niemalże w tym samym czasie, choć jak twierdzą - nie planowały tego. Swojej rodzinie radosną wiadomość obwieściły (...) , że identyczne siostry specjalnie starały się zajść w ciążę...

Ciąża wielopłodowa

Taka ciąża zdarza się raz na 70 milionów urodzeń

Taka ciąża zdarza się raz na 70 milionów urodzeń

. By zapłacić za in vitro, wzięli pożyczkę. I udało się. Para spodziewa się czworaczków. Chociaż ciąże mnogie przy tej metodzie zdarzają się stosunkowo (...) często, ta jest naprawdę wyjątkowa. Próby (https://parenting.pl/portal/zabieg-in-vitro)...

Ciąża wielopłodowa

Nawet lekarze byli zaskoczeni wagą bliźniąt

Nawet lekarze byli zaskoczeni wagą bliźniąt

Alanna i Paul z Edynburga mają powody do dumy - nie dość, że zostali rodzicami dwóch zdrowych synków, to jeszcze Troy i Kaius zostali okrzyknięci największymi (https://parenting.pl/portal/objawy-ciazy-blizniaczej) w historii Szkocji. Ile ważyły nowo narodzone...

Ciąża wielopłodowa

Trojaczki

Trojaczki

Ciąża trojacza to zarówno wielka radość, jak i duże obciążenie. Kiedy w badaniu USG okazuje się, że dzieci będzie trójka, niektóre mamy stresują się, że trudno będzie sobie poradzić.