Starali się o dziecko przez 17 lat. Ich synek urodził się cztery miesiące przed terminem

Historia tej pary wzbudziła poruszenie wśród internautów na całym świecie. Dana i Arkel Graves przez 17 lat starali się o dziecko. Kiedy już stracili nadzieję na powiększenie rodziny, kobieta zaszła w ciążę. Szczęście nie trwało długo – niemowlę urodziło się w 24. tygodniu ciąży i jest w krytycznym stanie.

Wzruszający filmik hitem internetu

Dana i Arkel mieszkają w stanie Virginia w USA. Zasłynęli dzięki filmikowi, który pokazuje reakcję mężczyzny na wiadomość, że zostanie ojcem. Wideo umieszczone w serwisie YouTube.com ma już ponad 10 milionów wyświetleń. Dlaczego?

Polecane wideo:

41-letnia Dana postanowiła oznajmić mężowi dobre wieści w nietypowy sposób. Umieściła w piekarniku bułeczki razem ze zdjęciem USG. Kiedy Arkel przygotowywał kolację powiedziała mu, żeby zajrzał do piecyka. Niezwykle emocjonalna reakcja mężczyzny wzbudziła wzruszenie wśród internautów na całym świecie.

Obalamy mity na temat wcześniaków

Według raportu Fundacji Wcześniak w Polsce rocznie rodzi się 314 tys. dzieci, z czego 6,7 proc. stanowią przedwcześnie urodzone – przed 37. tygodniem ciąży....

Walka o Kaleba

Historia tej pary chwyta za serce, ponieważ przez 17 lat starań o dziecko Dana cztery razy poroniła i raz urodziła martwe dziecko. Obydwoje stracili nadzieję, że będzie im dane zostać rodzicami.

Los się odwrócił, gdy Dana będąc już w 5. miesiącu ciąży zorientowała się, co jest przyczyną jej stopniowego przyrostu wagi. Kobietę zaniepokoił fakt, że pomimo ćwiczeń fizycznych nie chudnie. W gabinecie lekarskim dowiedziała się, że to dlatego, że jest w ciąży. Lekarz ustalił termin porodu na luty 2016 roku. Wiadomość była dla kobiety ogromnym zaskoczeniem, dlatego postanowiła przekazać dobre wieści mężowi w nietypowy sposób.

Niestety, szczęście nie trwało długo. Okazało się, że wystąpiły poważne komplikacje, które zagrażają zarówno dziecku, jak i matce.

Stan kobiety był bardzo poważny – miała bardzo wysokie ciśnienie (223/113), co zagrażało jej sercu. Dla ratowania życia matki lekarze zalecali usunięcie ciąży. Dana nie zdecydowała się na ten krok. Dziecko miało 5 proc. szans na przeżycie. Syn Kaleb przyszedł na świat 20 października, w 24. tygodniu ciąży. Jego stan określono jako krytyczny, ale stabilny.

On jest cudem i musiałam dać mu szansę na walkę o przetrwanie. Kaleb jest tutaj. Jestem wdzięczna Bogu, mojemu cudownemu mężowi Arkelowi oraz całej rodzinie. Proszę o modlitwę o zdrowie Kaleba – napisała Dana na Facebooku.

Połączeni dzięki Facebookowi

Post, który polubiło prawie 30 tys. osób stał się inspiracją dla innych mam wcześniaków, które dzielą się własnymi historiami. Opisują heroiczną walkę o życie niemowląt, które były skazane na śmierć.

Profil na Facebooku prowadzony przez Danę i Arkela gromadzi ludzi, którzy chcą wesprzeć parę w trudnych chwilach. Bezinteresownie okazują współczucie i zapewniają o modlitwach za małego Kaleba. To kolejny przykład na to, że media społecznościowe mają ogromną moc i potrafią jednoczyć ludzi w trudnych chwilach.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Problemy zdrowotne wcześniaka
Problemy zdrowotne wcześniaka

Hospicyjny Mateuszek chce wrócić do domu

Hospicyjny Mateuszek chce wrócić do domu

nigdy. Mateuszek urodził się jako wcześniak z wodogłowiem wrodzonym. Przedwcześnie oddzielające się łożysko było przyczyną cesarskiego cięcia

Problemy zdrowotne wcześniaka

Wirus RSV u dzieci

Wirus RSV u dzieci

Wirus RSV jest jedną z głównych przyczyn infekcji dróg oddechowych u dzieci. Do zakażeń dochodzi głównie poprzez bezpośredni kontakt z zakażoną wydzieliną.

Problemy zdrowotne wcześniaka

Nekrotyczne zapalenie jelita grubego

-niedotlenieniowe w obrębie jelit oraz prawdopodobnie zakażenie Pseudomonas aeruginosa. Narażone na nie są również wcześniaki karmione sztucznym mlekiem (...) się u wcześniaków, której istotą jest śmierć komórek w obrębie...

Problemy zdrowotne wcześniaka

Nie stracić z oczu barw

Nie stracić z oczu barw

dla wcześniaków: zespołem zaburzeń oddechowych, niewydolnością oddechową, martwiczym zapaleniem jelit. To, że przeżył, to nie tylko szczęście, ale cud. Ważył (...) wszystko, by uratować jego wzrok. Bez Waszej pomocy to się nie uda"...

Problemy zdrowotne wcześniaka

Zapalenie jelita u wcześniaka

Zapalenie jelita u wcześniaka

Nekrotyczne zapalenie jelita grubego to inaczej martwicze zapalenie jelita grubego. Prawdopodobnie jego przyczyną jest zakażenie Pseudomonas aeruginosa.

Problemy zdrowotne wcześniaka

Choroby wcześniaków

Wcześniak to dziecko, które przyszło na świat w wyniku porodu przedwczesnego (między 22 a (//parenting.pl/portal/37-tydzien-ciazy)). W rezultacie (...) ma to konsekwencje dla żyia i zdrowia dziecka. ## Wcześniaki...