Serpentina (recenzja)

Gra zawiera 50 kart, z których układa się węże. Producent przewidział ją dla osób w wieku minimum 4 lat. Są dwie podstawowe zasady: można łączyć tylko części o tym samym kolorze oraz wąż musi się składać z głowy, tułowia i ogona (czyli minimum trzech kart). Na początku gry wszystkie karty należy potasować, ułożyć obrazkami do dołu i najmłodszy gracz rozpoczyna rozgrywkę wyciągając pierwszą kartę. Jeśli ktoś wyciągnie kartę, której nie może dołożyć do odkrytych już kart, układa ją oddzielnie, rozpoczynając w ten sposób układania kolejnego węża.

Gracz, który swoim ruchem zakończy węża, staje się jego właścicielem. Na koniec gry podlicza się, ile kart zgromadził każdy z grających. Wygrywa oczywiście ten, kto ma ich najwięcej.

Pół roku temu nasza prawie pięcioletnia córka dostała Serpentinę. Zarówno Ula, jak i prawie dwuipółletni wtedy nasz syn, Szymon, szybko zrozumieli zasady gry i mogliśmy grać całą rodziną. Gra nazywana jest przez nas "wężem" i lubimy w nią grać. Szymon niekiedy sam rozkłada sobie karty i próbuje sam układać długiego węża. Gra ma "kieszonkowy" format, dzięki czemu doskonale nadaje się na wyjazdy czy wizyty. Nie tylko z nią podróżujemy, ale obdarowaliśmy także nią kilkoro dzieci.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Zakupy dla przedszkolaka
Zakupy dla przedszkolaka

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Subtelny róż sprawia, że łóżeczko Caramella jest idealne dla małej królewny. Dodatki z kolekcji morskiej marki Caramella nadają łóżeczku typowo chłopięcy charakter.

Zakupy dla przedszkolaka

Gra Pippo

Gra Pippo

Gra polegająca na myśleniu kogo brakuje.

Zakupy dla przedszkolaka

Strój i obuwie sportowe dla dzieci

Strój i obuwie sportowe dla dzieci

Sportowy strój dla dziecka Rodzic powinien zadbać o odpowiedni strój sportowy dla swojego dziecka, aby mogło swobodnie i efektywnie ćwiczyć swoją kondycję fizyczną.