"Sceny z życia smoków" powracają!

Znasz już historię i przygody smoka, żaby, krokodyla i innych bohaterów fantastycznego świata? Czas, aby poznało je także twoje dziecko. Do księgarń powraca kultowa książka Beaty Krupskiej Sceny z życia smoków, która po raz pierwszy pojawiła się w 1987 roku nakładem Wydawnictwa Radia i Telewizji. Od razu podbiła serca młodych czytelników, a na jej podstawie powstał spektakl teatralny i serial telewizyjny.

Sceny z życia smoków to książka zbudowana z piętnastu scen, a jej akcja opiera się na przygodach mieszkańców smoczej polany. Poznajemy Rysia Kapustnika, Makrauchenię, Żabę, Krokodyla i całą bandę smoków-nielotów, które czasem zieją ogniem, a ulubionym ich daniem jest zupa ogórkowa. Zwierzęta – jak to przyjaciele – kłócą się, przekomarzają, ale w rzeczywistości bardzo się lubią i z chęcią spędzają razem czas.

Polecane wideo:

Najnowsza wersja książki została wzbogacona o całkiem nowe ilustracje, a ich autorem jest Zbigniew Larwa. Sceny z życia smoków zostały wydane nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Komentarze
Artykuły Aktualności
Aktualności

Klinika nOvum

Klinika nOvum

Klinika nOvum od 18 lat pomaga parom bezskutecznie starającym się o dziecko.

Aktualności

Seria SIRI od Wydawnictwa Wilga

Seria SIRI od Wydawnictwa Wilga

Siri i Brudasek Jak wytłumaczyć dziecku, czym jest zazdrość? Zobacz, jak Siri radzi sobie z tego typu emocjami.Siri i nowi przyjaciele Siri bardzo chce mieć rodzeństwo... Niestety nie zawsze można mieć to, co się chce. Przeczytajcie, jak dziewczynka poznaje...

Aktualności

Akcja charytatywna Ence Pence

Akcja charytatywna Ence Pence

Ostatnio do akcji dołączył Przemek Kossakowski. Bransoletki Ence Pence, których sprzedaż wspiera akcję. Znane osoby zaangażowane w akcję "Pokoloruj dzieciom świat".

Aktualności

Blender BRAUN MR 570

Blender BRAUN MR 570

Blender marki BRAUN to sprzymierzeniec zabieganych rodziców, którzy chcą w krótkim czasie przyrządzić coś pysznego dla dziecka.

Aktualności

In vitro a założenie rodziny

In vitro a założenie rodziny

In vitro - czym jest dla małżeństwa? In vitro ma swoich przeciwników i zwolenników. Warto poznać więc zarówno wady, jak i zalety programu in vitro.

Aktualności

Praha dzieciom - plakat

Praha dzieciom - plakat

Plakat - Praha dzieciom Zachęcamy do wspólnej zabawy razem z dziećmi. Już w lutym czeka na Was mnóstwo atrakcji. Zapraszamy!