Ruszyła akcja społeczna „Bezpieczne dziecko w podróży”

Artykuł sponsorowany

Planujecie wakacyjne wyjazdy? Jeśli wybraliście już miejsce, zaplanowaliście atrakcje dla całej rodziny, czas na odpowiednie przygotowanie do podróży. Podczas jazdy samochodem twoje dziecko potrzebuje nie tylko smacznych przekąsek i ciekawej rozrywki, ale przede wszystkim odpowiedniej ochrony. Jak dbać o bezpieczeństwo najmłodszych w czasie podróży? Wiele przydatnych informacji i cennych wskazówek można uzyskać dzięki akcji społecznej „Bezpieczne dziecko w podróży”.

Polecane wideo:

Głównym partnerem akcji jest marka Britax Romer, producent fotelików samochodowych, wózków i innych akcesoriów dla dzieci, a partnerem medialnym Akpol Baby – dystrybutor produktów firmy Britax Romer. Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy i świadomości wśród rodziców o bezpieczeństwie dzieci w czasie podróży autem. Ogólnopolska kampania społeczna trwa przez całe wakacje, ponieważ właśnie w lipcu i sierpniu dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem dzieci. Statystyki są przerażające – w 2014 roku w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy doszło do ponad 6500 wypadków, w których zginęło prawie 600 osób. Bardzo często uczestnikami niebezpiecznych zdarzeń drogowych były właśnie rodziny udające się na letni odpoczynek lub wracające z urlopu.

Bezpieczeństwo dzieci to priorytet dla rodziców niezależnie od tego, czy jadą na zakupy, czy w długą podróż liczącą kilka tysięcy kilometrów. Najważniejszy jest oczywiście fotelik – dziecko używa go od urodzenia aż do osiągnięcia 150 cm wzrostu (bez względu na wiek). Każdy odpowiedzialny rodzic powinien wiedzieć, jak wybrać odpowiedni model fotelika, dostosować go do budowy ciała dziecka oraz jak go prawidłowo użytkować. To bezcenna wiedza, która poprawia zarówno bezpieczeństwo malucha, jak i komfort podróży.

Akcja „Bezpieczne dziecko w podróży” zachęciła do udziału polskie gwiazdy telewizyjne, które same są rodzicami i na co dzień podróżują samochodem ze swoimi pociechami. Monika Mrozowska, Paulina Chylewska, Ada Fijał, Magda Modra i Krzysztof Wieszczek wzięli udział w filmikach, które pokazują, jak korzystać z fotelików samochodowych i bezpiecznie jeździć autem z dziećmi. Można się z nich również dowiedzieć więcej o zwiększeniu wygody w czasie długich podróży oraz sposobach na walkę z nudą.

Instruktaże w formie wideo można obejrzeć na stronie internetowej kampanii. Rodzice znajdą tam również więcej informacji o projekcie i ambasadorach oraz zapowiedzi kolejnych spotkań w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej. Wystarczy poświęcić kilkanaście minut na zapoznanie się z filmikami, by nie tylko znacznie zwiększyć komfort długich i krótkich podróży z dziećmi, ale przede wszystkim zadbać o ich bezpieczeństwo.

Sylwia Stachura, 9 miesięcy temu

Wycieczki

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocy...

DzIaBoNg • ostatni post 6 dni temu

5
Artykuły Wycieczki
Wycieczki

Bagażnik Chevroleta Cruze'a Kombi

Bagażnik Chevroleta Cruze'a Kombi

Duży bagażnik to zaleta, jaką powinien posiadać samochód rodzinny. W przestronnym bagażniku zmieści się nie tylko wózek, ale nawet sanki.

Wycieczki

Bałtów

Bałtów

Park w Bałtowie Liczne atrakcje w Parku Bałtowskim.Atrakcje parku Zwierzęta żyjące w parku.Dinozaury Jurapark Bałtów

Wycieczki

Atrakcje zimowe dla dzieci

Atrakcje zimowe dla dzieci

Liczne atrakcje dla dzieci w Zakopanem kuszą perspektywą spędzenia wymarzonych wakacji lub ferii. Zakopane było niegdyś mekką bohemy artystycznej, obecnie jest centrum rozrywki zwłaszcza zimowych, choć nie tylko, szaleństw. Miłośnicy jazdy na nartach,...

Wycieczki

Wczasy wellness

Wczasy wellness

Wellness to styl życia, dzięki któremu można osiągnąć harmonię ciała, ducha i umysłu. A harmonia ta pozwoli cieszyć się życiem.

Wycieczki

Rodzina na wakacjach

Rodzina na wakacjach

Wypoczynek w ciepłych krajach Zanim wyjedziemy wraz z rodziną na wakacje w ciepłych krajach, warto wcześniej dobrze przygotować się do wyjazdu. Dzięki temu unikniemy w podróży wielu nieprzyjemnych niespodzianek.

Wycieczki

Na wakacje

Na wakacje

Wakacyjny wyjazd, to nie tylko wybór miejsca, ale konieczność spakowania wszystkich niezbędnych w czasie wypoczynku rzeczy.

Wycieczki

Tempomat

Tempomat

Cruise control Tempomat służy do pomiaru odległości od samochodu znajdującego się przed nami. Kiedy poprzedzający nas samochód zaczyna zwalniać, tempomat rozpoczyna hamowanie.