Ruszają pikniki wakacyjne "Sieciaki na wakacjach"

„Sieciaki na wakacjach” jest to seria specjalnych wakacyjnych pikników edukacyjnych, które są organizowane przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Fundację Orange.

Każdy wie, że dzieci uczą się poprzez zabawę, więc piknik edukacyjny to doskonałe połączenie tych dwóch elementów. W dzisiejszych czasach praktycznie każde dziecko ma kontakt z internetem i powinno wiedzieć, jak czerpać z niego korzyści i unikać niebezpieczeństw. W czasie pikników dzieci nauczą się odpowiednie reagować na zagrożenia w sieci, a także unikać ich. Zapoznają się z zasadami internetowej etykiety, zachowywania prywatności i dowiedzą się, czym charakteryzują się internetowe znajomości i czym mogą grozić. Poza tym dzieci będą miały mnóstwo dodatkowych atrakcji.

Polecane wideo:

Akcja "Sieciaki na wakacjach" odbywają się od 2006 roku i dotychczas wzięło w nich udział już ok. 85000 dzieci.

Początek tegorocznej kampanii będzie miał miejsce w Warszawie już 4 lipca w ramach akcji "Lato w mieście". Pikniki odbędą się więc 4 lipca w Warszawie, 13 lipca w Białymstoku oraz 23 sierpnia w Starachowicach.

Zapraszamy wszystkich do udziału. Więcej informacji na stronie internetowej.

Komentarze
Artykuły Aktualności
Aktualności

"Sceny z życia smoków" powracają!

Znasz już historię i przygody smoka, żaby, krokodyla i innych bohaterów fantastycznego świata? Czas, aby poznało je także twoje dziecko. Do księgarń powraca kultowa książka Beaty Krupskiej Sceny z życia smoków, która po raz pierwszy pojawiła się w 1987...

Aktualności

Targi PLAC ZABAW

Targi PLAC ZABAW

Już wkrótce odbędą się Targi, na których wystawcy zaprezentują propozycje na aranżację placów zabaw i innych terenów rekreacyjnych.

Aktualności

Każde dziecko może zostać prezesem

Każde dziecko może zostać prezesem

Podopieczni Akademii Przyszłości świętują Dzień Dziecka. Zasiadają na prawdziwych konferencjach. I wspólnie podejmują decyzje o nowych projekatch.