"Pulcinella" Bajki Baletowe pod patronatem parenting.pl

Studio Blok zaprasza do zapoznania się z kolejnym - VII już - tomem serii "Bajki Baletowe" pt. "Pulcinella".

To komedia w stylu dell'arte opowiadająca o sławnym artyście Pulcinelli, który stał się ofiarą swojej popularności. Taniec i teatr łączą się tutaj w jedno, a czytelnik spędza przyjemnie czas na lekturze.

"Pulcinella" od Studio Blok
"Pulcinella" od Studio Blok

Autorem książki jest Tadeusz Rybicki. Napisał on historię skrzypka Pulcinelli, który swoim talentem zaskarbił sobie podziw i uczucia aż trzech dziewcząt. Jednocześnie zazdrośni rywale: Caviello oraz Florindo starają się zwrócić uwagę Rosetty i Prudencji swoimi serenadami odgrywanymi na gitarach. Niestety zamaskowany skrzypek jest dla nich bardziej interesujący.

Sprawa jest jednak jeszcze bardziej skomplikowana, gdyż Pulcinella obiecał już swoje serce Pimpinelli. Jak zakończy się rywalizacja? Czy zemsta okaże się słodka, a zakochani połączą się jedyną i niepowtarzalną miłością? Koniecznie przeczytajcie "Pulcinellę" od Studio Blok.

Tadeusz Rybicki opowiada w książce libretto baletu.Ilustracje przygotowała Klaudia Polak-Szewczyk. Na końcu publikacji znajdują się tablice edukacyjne, które przybliżają czytelnikom tradycyjne postaci komedii dell'arte, czyli maski komiczne oraz poważne.

Redakcja parenting.pl, 3 miesiące temu
Ocena: 4
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Wspaniały czas zmian

Wspaniały czas zmian

Bycie ojcem to przygoda życia, ale i ogromne wyzwanie. Nic więc dziwnego, że ojcostwo można porównać do maratonu. Długodystansowy bieg wymaga nie tylko kondycji, ale i niesamowitej siły wewnętrznej. Każdy kilometr to pole walki – maratończyk walczy...

Patronaty

Tuwimki

Tuwimki

Okładka płyty "Tuwimki – Bajkopiosenki do słów Juliana Tuwima".

Patronaty

Dr Harvey Karp

Dr Harvey Karp

Pozycja książkowa dla rodziców niemowląt pozwoli im lepiej zrozumieć swoje maluchy.

Patronaty

"Pamiętajki"

"Pamiętajki"

Opowiadania i wiersze pomagają dzieciom rozwijać wyobraźnię i kształtować własny obraz otaczającego je świata.

Patronaty

Mama, smoczek

Mama, smoczek

Książka o macierzyństwie - jego cieniach i blaskach.