"Pulcinella" Bajki Baletowe pod patronatem parenting.pl

Studio Blok zaprasza do zapoznania się z kolejnym - VII już - tomem serii "Bajki Baletowe" pt. "Pulcinella".

To komedia w stylu dell'arte opowiadająca o sławnym artyście Pulcinelli, który stał się ofiarą swojej popularności. Taniec i teatr łączą się tutaj w jedno, a czytelnik spędza przyjemnie czas na lekturze.

"Pulcinella" od Studio Blok
"Pulcinella" od Studio Blok

Autorem książki jest Tadeusz Rybicki. Napisał on historię skrzypka Pulcinelli, który swoim talentem zaskarbił sobie podziw i uczucia aż trzech dziewcząt. Jednocześnie zazdrośni rywale: Caviello oraz Florindo starają się zwrócić uwagę Rosetty i Prudencji swoimi serenadami odgrywanymi na gitarach. Niestety zamaskowany skrzypek jest dla nich bardziej interesujący.

Sprawa jest jednak jeszcze bardziej skomplikowana, gdyż Pulcinella obiecał już swoje serce Pimpinelli. Jak zakończy się rywalizacja? Czy zemsta okaże się słodka, a zakochani połączą się jedyną i niepowtarzalną miłością? Koniecznie przeczytajcie "Pulcinellę" od Studio Blok.

Tadeusz Rybicki opowiada w książce libretto baletu.Ilustracje przygotowała Klaudia Polak-Szewczyk. Na końcu publikacji znajdują się tablice edukacyjne, które przybliżają czytelnikom tradycyjne postaci komedii dell'arte, czyli maski komiczne oraz poważne.

Redakcja parenting.pl, 7 miesięcy temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Śniadaniowa Klasa

Śniadaniowa Klasa

Program edukacyjny "Śniadaniowa Klasa" ma na celu propagowanie zdrowego odżywiania. W konkursie "Śniadanie się opłaca" można wygrać atrakcyjne nagrody.

Patronaty

6 faktów o talentach

6 faktów o talentach

Obserwujmy, czym dzieci chętnie się zajmują i nie przeoczmy talentu malucha. Talentu, który trzeba rozwijać i pielęgnować!

Patronaty

Macierzyństwo bez lukru - Co powie tata?

Macierzyństwo bez lukru - Co powie tata?

Macierzyństwo bez lukru 3 To już trzecia edycja akcji charytatywnej, z której cały zysk przeznaczony jest na rehabilitację Mikołajka Kamińskiego, chłopczyka chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu I.

Patronaty

Muzyka relaksacyjna dla matki i dziecka od Soliton

Muzyka relaksacyjna dla matki i dziecka od Soliton

Relaksująca i uspokajająca muzyka dla dziecka Muzyka wspaniale odpręża i poprawia nastrój nie tylko osobom dorosłym, ale też maluszkom, które jeszcze czekają na przyjście na świat.Muzyka relaksacyjna dla małych dzieci Muzyka łączy pokolenia, a dodatkowo...

Patronaty

"Niezwykłe lekcje rytmiki"

"Niezwykłe lekcje rytmiki"

Płyta z lekcjami rytmiki 10 piosenek, 10 podkładów karaoke oraz 10 lekcji rytmiki na jednej płycie.

Patronaty

Social Media Day Poland: Kids!

Social Media Day Poland: Kids!

Social Media Day Poland Social media Day Poland: Kids! to pierwsza konferencja na temat dzieci i ich obecności i bezpieczeństwa w sieci.