Projekt dziecięcy Brave Kids

W dniach 25.06-13.07.2013 odbędzie się czwarta edycja programu Brave Kids, w ramach którego ponad setka dzieci z różnych krajów będzie przygotowywać spektakl na temat tolerancji. W tym roku w programie udział weźmie 17 zespołów artystycznych z 14 krajów, między innymi z Chin, Indii, Ugandy, Czech, Brazylii, Gruzji, Kirgistanu i Laosu.

Brave Kids - tolerancyjny projekt

Projekt Brave Kids to wyjątkowe warsztaty dla dzieci i młodziezy z całego świata.

Polecane wideo:

Warsztaty artystyczne będą miały miejsce do siódmego lipca 2013 roku w Łodzi, Warszawie, Wrocławiu i Puszczykowie k. Poznania.

Młodzi uczestnicy będą uczyć się od siebie nawzajem gry na instrumentach, tańca, śpiewu i rodzimych obrzędów. To doskonała okazja dla młodych artystów, by wcielić w życie ideę tolerancji względem innych kultur, zyskać nowe doświadczenia i poszerzyć swoje horyzonty. Kolejny etap projektu odbędzie się w dolnośląskich Krośnicach. Tam, przez kolejny tydzień, młodzież będzie pracować nad wspólnym spektaklem. Zostanie on zaprezentowany 12 lipca 2013 roku w trakcie finału Brave Festival we Wrocławiu.

Program Brave Kids jest dla młodych ludzi okazją do poznania rówieśników z innych krajów, ale korzyści odnoszą również lokalne społeczności.

Młodzi uczestnicy warsztatów mieszkają bowiem u miejscowych rodzin, zapoznając ich ze swoją kulturą i odmiennym nierzadko podejściem do życia codziennego. Z myślą o okolicznych mieszkańcach organizowane są bezpłatne występy Brave Kids – półfinałowe spektakle odbędą się 6 lipca 2013 roku z Warszawie (Muszla Koncertowa, Park Skaryszewskiego), Łodzi (Teatr Pinokio) i Puszczykowie (Rynek) i 7 lipca we Wrocławiu (Ośrodek Działań Twórczych Światowid).

Komentarze
Artykuły Aktualności
Aktualności

"Sceny z życia smoków" powracają!

Znasz już historię i przygody smoka, żaby, krokodyla i innych bohaterów fantastycznego świata? Czas, aby poznało je także twoje dziecko. Do księgarń powraca kultowa książka Beaty Krupskiej Sceny z życia smoków, która po raz pierwszy pojawiła się w 1987...

Aktualności

Klinika nOvum

Klinika nOvum

Klinika nOvum od 18 lat pomaga parom bezskutecznie starającym się o dziecko.

Aktualności

Seria SIRI od Wydawnictwa Wilga

Seria SIRI od Wydawnictwa Wilga

Siri i Brudasek Jak wytłumaczyć dziecku, czym jest zazdrość? Zobacz, jak Siri radzi sobie z tego typu emocjami.Siri i nowi przyjaciele Siri bardzo chce mieć rodzeństwo... Niestety nie zawsze można mieć to, co się chce. Przeczytajcie, jak dziewczynka poznaje...

Aktualności

Akcja charytatywna Ence Pence

Akcja charytatywna Ence Pence

Ostatnio do akcji dołączył Przemek Kossakowski. Bransoletki Ence Pence, których sprzedaż wspiera akcję. Znane osoby zaangażowane w akcję "Pokoloruj dzieciom świat".

Aktualności

Blender BRAUN MR 570

Blender BRAUN MR 570

Blender marki BRAUN to sprzymierzeniec zabieganych rodziców, którzy chcą w krótkim czasie przyrządzić coś pysznego dla dziecka.

Aktualności

In vitro a założenie rodziny

In vitro a założenie rodziny

In vitro - czym jest dla małżeństwa? In vitro ma swoich przeciwników i zwolenników. Warto poznać więc zarówno wady, jak i zalety programu in vitro.