Prezent na dzień dziecka: tablet

Tablet powoli staje się, obok podręcznika, nieodzownym atrybutem każdego ucznia. Wykorzystany z rozwagą, w przemyślany sposób, staje się potężnym narzędziem edukacyjnym, pozwalającym na połączenie nauki z przyjemnością. Dzięki różnorodnym funkcjom oraz możliwym zastosowaniom, tablet jest znakomitym pomysłem na wartościowy prezent dla dziecka.

Tablet wraz z odpowiednio dobranymi aplikacjami edukacyjnymi oraz grami wspomoże rozwój dziecka oraz będzie stanowił nieocenioną platformę do gier oraz kreatywnego spędzania czasu. Wybór samego modelu warto jednak dostosować do wieku młodego użytkownika. Producenci tacy, jak Samsung czy GoClever mają w swojej ofercie urządzenia dedykowane różnym grupom wiekowym, na przykład tablet Samsung Galaxy Tab 3 Kids albo Goclever Play Tab.

Polecane wideo:

4 powody, dla których gry komputerowe są dobre dla zdrowia

Nowe badania opublikowane na łamach American Psychologist zgłębiają pozytywny wpływ gier na ludzką psychikę. Isabela Granic, Adam Lobel oraz Rutger C....

Pełnoprawny tablet czy zabawka?

Producenci elektroniki mają w ofercie wiele produktów dedykowanych właśnie dzieciom. Takie urządzenia wyglądem przypominają zabawki. Także interfejs oraz dobór aplikacji i treści dostosowany jest do potrzeb najmłodszego użytkownika. Stanowi to jednoczesną wadę i zaletę tego typu urządzeń, ponieważ z takiego tabletu dziecko może szybko wyrosnąć.

Tablety dla dzieci poniżej 5 roku życia

Jednocześnie, dla dziecka poniżej piątego roku życia bardzo dużym udogodnieniem podczas użytkowania tabletu mogą okazać się specjalnie dostosowane do potrzeb dziecka uchwyty czy podstawki. Także przyciski oraz nawigacja są bardziej intuicyjne i często nie wymagają  umiejętności czytania. Dodatkowo, urządzenia dedykowane maluchom często nie mają dostępu do Internetu, co wyklucza konieczność instalowania kontroli rodzicielskiej. Możesz być pewna, że twoja pociecha korzysta z tabletu w sposób zgodny z zamierzonym. Warte rozważenia są takie dziecięce modele, jak: Samsung Galaxy Tab 3 Kids, Lark Smart Kid7, Overmax Edutab3.

Tablet dla starszego dziecka

Jeśli rozważamy zakup urządzenia dla starszego dziecka, można zastanowić się nad wyborem tabletu dedykowanego „dorosłym” użytkownikom. Warto jednak w takim przypadku zwrócić uwagę na takie parametry, jak wytrzymałość urządzenia: na przykład wzmocniony ekran czy dodatkowe gumowe amortyzatory.

Modele siedmio- lub ośmiocalowe charakteryzują się optymalną dla dziecka wielkością. Urządzenia o większej przekątnej ekranu mogą być dla młodego użytkownika nieporęczne i za ciężkie. Dużą popularnością wśród rodziców kupujących tablety dla dzieci cieszą się urządzenia Lenovo (na przykład A7-10F) oraz Samsung (Galaxy Tab 4).

Dodatkowa ochrona

Kupując „dorosły” model z myślą o dziecięcym użytkowniku warto mieć także na uwadze możliwość zainstalowania specjalnego oprogramowania pozwalającego na kontrolę nad dostępnymi treściami. Taka kontrola rodzicielska pozwala, na przykład, objąć ochroną hasłem dostęp do internetu albo stworzenie listy stron dostępnych dla dziecka. Warto także zakupić urządzenie o pamięci co najmniej 16 GB, z możliwością poszerzenia. Dzięki temu tablet długo posłuży dziecku, nawet gdy jego potrzeby wyewoluują w stronę bardziej skomplikowanych gier i aplikacji.

Artykuł zewnętrzny

Redakcja parenting.pl, 10 miesięcy temu

Wspólne spędzanie czasu

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocy...

DzIaBoNg • ostatni post 4 dni temu

5
Artykuły Wspólne spędzanie czasu
Wspólne spędzanie czasu

Czas z tatą

Czas z tatą

Dzieci często czekają na chwile spędzane sam na sam z ojcem.

Wspólne spędzanie czasu

Mama też gra!

Mama też gra!

Z konsolą Mamy również będą zadowolone z możliwości oferowanych przez konsole.Przed telewizorem Uwaga, gry na konsolę wciągają :)

Wspólne spędzanie czasu

Zajęcia dla dzieci na wakacje

Zajęcia dla dzieci na wakacje

Rodzinne wycieczki Wspólna wyprawa w góry może być świetną przygodą.Zabawy wakacyjne Dzieci potrzebują organizacji czasu nawet w wakacje. Przydadzą im się różnorakie propozycje zabaw.

Wspólne spędzanie czasu

Jak powstawała gra "Wonderbook: Księga Czarów"?

Jak powstawała gra "Wonderbook: Księga Czarów"?

ogień poszedł EyePet, ponieważ gra była mniej złożona i wymagała śledzenia tylko jednego znacznika. Z czasem technologia ta została zastosowana (...) podczas prac nad książką, która "ożywa" w czasie gry. W czasie...

Wspólne spędzanie czasu

Czytanie książek dzieciom

Czytanie książek dzieciom

Zamiłowanie do książek można zaszczepiać przykładami. Dziecko chętniej sięga po książki widząc czytających rodziców.

Wspólne spędzanie czasu

Facebook a dziecko

Facebook a dziecko

Dzieci coraz częściej spędzają czas przed komputerem. Jak uchronić je przed zagrożeniami czyhającymi w Internecie?

Wspólne spędzanie czasu

Linksys Smart Wi-Fi

Linksys Smart Wi-Fi

Modem Linksys Smart Wi-Fi Router Linksys to urządzenie, które pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa dziecka w sieci na wszystkich urządzeniach, które podłączamy do Internetu w domowej sieci.

Wspólne spędzanie czasu

Jak grać w "Wonderbook: Księga Czarów"?

Jak grać w "Wonderbook: Księga Czarów"?

Na samym początku przygody z Księgą Czarów gracz znajduje się w bibliotece Hogwartu. Tam poznaje profesora, który pomoże mu stać się czarodziejem. Księga Czarów składa się z pięciu rozdziałów, a każdy z nich koncentruje się na kolejnych cechach dobrego...

Wspólne spędzanie czasu

Elektroniczne gadżety dla dzieci - galeria

Elektroniczne gadżety dla dzieci - galeria

Smartfon Dzieci nie rozstają się ze swoimi telefonami komórkowymi. Tablet Tablety nie mają tajemnic przed maluchami! Telewizor Lubią też oglądać telewizję - nie zawsze programy przeznaczone dla nich. Gry wideo Grają w gry już od najmłodszych lat. Komputer...

Wspólne spędzanie czasu

Wioska smerfów

Wioska smerfów

Grający w Smurfs' Village, chcący przyspieszyć zdobywanie kolejnych poziomów, muszą wydać niewiarygodną kwotę. Jednorazowo to ponad 300 złotych.