Prawdziwy przyjaciel (recenzja)

  • To było trochę fajne, a trochę nie fajne - powiedziała moja czteroipółletnia córka Ula, zaraz po tym, jak przeczytałam jej książeczkę "Prawdziwy przyjaciel". - Dlaczego?

  • Bo jak książka miała się kończyć, to było bardzo niemiło. Wszyscy byli zajęci i nikt nie chciał pomóc Zajączkowi. A ja myślałam, że oni się nauczą pomagać - odparła. Zarówno Ula, jak i sam Zajączek z książki "Prawdziwy przyjaciel", mogli liczyć na to, że zwierzęta okażą pomoc, bo wcześniej same doświadczyły pomocy ze strony bohatera opowiadania. Lektura, zgodnie zresztą z zamysłem autorów serii "Budowanie charakterów", okazała się więc kanwą do rozmowy z dzieckiem na temat sedna przyjaźni.

Moja córka kolejnego wieczoru poprosiła o drugie opowiadanie z tej samej książki. Przyzwyczajona do tego, że lektury, które czytamy przed snem, składają się z wielu opowiadań, myślała, że i tu znajdzie kolejną historię. Niestety nie. Z chęcią sięgniemy jednak wkrótce po kolejną pozycję z serii "Budowanie charakterów".

Na końcu książki znaleźć można: „Przewodnik dla rodziców i wychowawców” oraz propozycje pytań nawiązujących do tekstu. I tu zaskoczenie. Bo choć iście baśniowa treść wcale tego nie sugeruje, każde pytanie jest opatrzone wersetami z Biblii, do których można odnieść dany fragment książki.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Jedzenie

aga2410 • ostatni post 3 tygodnie temu

2
Artykuły Zakupy dla przedszkolaka
Zakupy dla przedszkolaka

Strój i obuwie sportowe dla dzieci

Strój i obuwie sportowe dla dzieci

Sportowy strój dla dziecka Rodzic powinien zadbać o odpowiedni strój sportowy dla swojego dziecka, aby mogło swobodnie i efektywnie ćwiczyć swoją kondycję fizyczną.

Zakupy dla przedszkolaka

Kolekcje mebli i akcesoriów marki Caramella

Kolekcje mebli i akcesoriów marki Caramella

Kolekcja pastelowa marki Caramella nadaje wnętrzu stonowany, elegancki wygląd. Pastelowe odcienie we wnętrzu sprawiają, że czują się w nim dobrze dzieci w każdym wieku. Kolekcja różowa marki Caramella to spełnienie marzeń każdej dziewczynki. Kolekcja...

Zakupy dla przedszkolaka

Ubranka w PEPCO na lato

Ubranka w PEPCO na lato

Ubranka w PEPCO to wysoka jakość w niskiej cenie. Kwiatowy kapelusik niemowlęcy, dziewczęcy (7,99 PLN) to uroczy dodatek do letniego stroju. Komplet niemowlęcy, chłopięcy składający się z dwóch elementów: przewiewnej koszulki i granatowych spodenek...

Zakupy dla przedszkolaka

Gra Pippo

Gra Pippo

Gra polegająca na myśleniu kogo brakuje.

Zakupy dla przedszkolaka

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Subtelny róż sprawia, że łóżeczko Caramella jest idealne dla małej królewny. Dodatki z kolekcji morskiej marki Caramella nadają łóżeczku typowo chłopięcy charakter.