Poznaj 10 akcesoriów dziecięcych, które wybawią cię w kryzysowych sytuacjach podczas podróży! Co lepiej mieć w aucie?

Podróżując z dzieckiem samochodem, nawet jeżeli wycieczka taka trwa jedynie kilkadziesiąt minut, powinnaś być przygotowana na każdą ewentualność. Musisz więc zabrać ze sobą znacznie większy arsenał akcesoriów niż podczas podróży z pasażerami dorosłymi. Co najlepiej zabrać do samochodu, aby podróż była przyjemna i dla ciebie, i dla dziecka?

Zapasowe ubranka

Nigdy nie wiesz, co przytrafi się wam w czasie wycieczki, zapakuj więc dodatkowy komplet odzieży dla dziecka. W ten sposób szybko przebierzesz mokrego lub brudnego brzdąca.

Polecane wideo:

Nocnik

Jeżeli jesteście w trakcie nauki samodzielnego korzystania z toalety, wyposaż się w poręczny nocnik, który okaże się świetnym rozwiązaniem w podbramkowych sytuacjach.

Koce i ręczniki

Okażą się one niezbędne na przykład wtedy, gdy dziecko utnie sobie drzemkę. Podróże z maluchem to przekąski i napoje, a napoje to ciecz rozlewana w różnych częściach samochodu, nie zapominaj więc o ręcznikach papierowych.

Chusteczki nawilżone

Przydadzą ci się w wielu sytuacjach – od brudnych rączek po problemy pieluszkowo-nocnikowe. Zapakuj więc do torebki duże opakowanie. Pamiętaj także o zwyklych chusteczkach na wypadek kataru.

Parasolka

Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć pogody. Za to z łatwością możemy przewidzieć, że deszcz plus dziecko to nie najlepsze połączenie. Zadbaj więc, aby w twoim aucie zawsze znajdował się dodatkowy parasol.

Zabawki

Nigdy nie ruszaj się z domu bez ulubionych zabawek dziecka. Możesz także umieścić w samochodzie nowe, nieznane dziecku zabawki, dzięki którym droga upłynie mu znacznie szybciej niż w towarzystwie doskonale znanych przyjaciół.

Osłona przed słońcem

Promienie słoneczne, przebijające się przez szybę, mogą zaszkodzić oczom malucha, dlatego pamiętaj, aby zabezpieczyć go przed słońcem. Idealne w tym celu okażą się przesłony na okna.

Krem przeciwsłoneczny

Czy wiedziałaś, że promieniowanie słoneczne wpływa negatywnie na skórę nie tylko latem, ale i w chłodniejsze pory roku? Nałóż na skórę dziecka krem z filtrem, zawierający wysoki poziom tlenku cynku. Warto zawsze mieć go pod ręką, także w samochodzie.

Trwałe przekąski

Mądra mama zawsze ma ze sobą zdrowe przekąski dla dziecka. Jednak oprócz wartości i odżywczych, powinny wyróżniać się także trwałością. Czy zjadłabyś jogurt, który przez 2 godziny podróżował w ciepłym aucie?

Apteczka pierwszej pomocy

Dzieci i wypadki idą w parze, powinnaś więc być przygotowana na zadrapania i siniaki. Wyposaż się w zestaw plastrów, bandaży i innych akcesoriów, które przydać się mogą w przypadku niewielkich urazów.

A ty, co zabierasz ze sobą w podróż rodzinną? Pomóż nam uzupełnić tą listę!

Patrycja Karpińska, około miesiąca temu

Wycieczki

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocy...

DzIaBoNg • ostatni post 3 dni temu

5
Artykuły Wycieczki
Wycieczki

Bagażnik Chevroleta Cruze'a Kombi

Bagażnik Chevroleta Cruze'a Kombi

Duży bagażnik to zaleta, jaką powinien posiadać samochód rodzinny. W przestronnym bagażniku zmieści się nie tylko wózek, ale nawet sanki.

Wycieczki

Bałtów

Bałtów

Park w Bałtowie Liczne atrakcje w Parku Bałtowskim.Atrakcje parku Zwierzęta żyjące w parku.Dinozaury Jurapark Bałtów

Wycieczki

Atrakcje zimowe dla dzieci

Atrakcje zimowe dla dzieci

Liczne atrakcje dla dzieci w Zakopanem kuszą perspektywą spędzenia wymarzonych wakacji lub ferii. Zakopane było niegdyś mekką bohemy artystycznej, obecnie jest centrum rozrywki zwłaszcza zimowych, choć nie tylko, szaleństw. Miłośnicy jazdy na nartach,...

Wycieczki

Wczasy wellness

Wczasy wellness

Wellness to styl życia, dzięki któremu można osiągnąć harmonię ciała, ducha i umysłu. A harmonia ta pozwoli cieszyć się życiem.

Wycieczki

Rodzina na wakacjach

Rodzina na wakacjach

Wypoczynek w ciepłych krajach Zanim wyjedziemy wraz z rodziną na wakacje w ciepłych krajach, warto wcześniej dobrze przygotować się do wyjazdu. Dzięki temu unikniemy w podróży wielu nieprzyjemnych niespodzianek.

Wycieczki

Na wakacje

Na wakacje

Wakacyjny wyjazd, to nie tylko wybór miejsca, ale konieczność spakowania wszystkich niezbędnych w czasie wypoczynku rzeczy.

Wycieczki

Tempomat

Tempomat

Cruise control Tempomat służy do pomiaru odległości od samochodu znajdującego się przed nami. Kiedy poprzedzający nas samochód zaczyna zwalniać, tempomat rozpoczyna hamowanie.