Pomóż dzielnemu Stasiowi stanąć na nóżki!

Staś Podoba to wesoły chłopczyk, który potrzebuje naszej pomocy. W piątym miesiącu życia pojawiły się u niego pierwsze napady epilepsji. Lekarze po wielu męczących badaniach postawili diagnozę – padaczkę lekooporną pod postacią Zespołu Westa.

Obecnie 19-miesięczny Stasio dzielnie ćwiczy, by w końcu o własnych siłach podejść do swojej mamy i mocno ją przytulić.

Polecane wideo:

Opóźnienie rozwoju psychoruchowego

Stasio urodził się 14 grudnia 2014 roku. Choroba spowodowała u niego opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Chłopczyk chociaż bardzo się stara nie chodzi ani nie potrafi komunikować swoich potrzeb.

Rodzice Stasia codziennie muszą mierzyć się z licznymi problemami, ale ich miłość przezwycięża wszystko. - Jestem dumna z mojego synka. Jest bardzo dzielny. To taki wojownik! - mówi Marta Podoba, mama Stasia.

U chłopca stwierdzono także wrodzoną wadę serca Multi ASD II, czyli ubytek przegrody międzyprzedsionkowej. Staś ma również słaby wzrok.

Codzienne życie Stasia

  • Na początku, w miarę jak dowiadywałam się z czym przyjdzie się nam zmierzyć, to zazdrościłam moim koleżankom ich beztroskiego macierzyństwa. Swoje postrzegałam jako gorsze.

Dziś wiem, że ani ja nie jestem gorszą matką, ani moje dziecko nie jest gorsze od innych. Ma po prostu trudniejszy start. A moje macierzyństwo? Jest wyjątkowe, bo nic nie przychodzi w nim łatwo, nie ma nic „na już". Ja mam czas - w przeciwieństwie do Stasia.

Najważniejsze jest dla mnie to, że się uśmiecha. Każdy jego postęp w rozwoju nawet najmniejszy świętujemy dłużej niż inni rodzice, gdyż wiemy ile go to kosztuje - dodaje.

Leczenie chłopca

Leczenie Stasia jest bardzo kosztowne. Chłopczyk musi regularnie (przynajmniej raz na trzy miesiące) uczestniczyć w turnusach rehabilitacyjnych. Koszt jednego takiego wyjazdu wynosi ok. 5000 zł.

- W trakcie turnusu Staś uczęszcza na zajęcia z pływania, hipoterapii, dogoterapii, logopedii, terapii przestrzennej czy terapii ręki.

Przede wszystkim jednak przechodzi kinezyterapię, czyli właściwe ćwiczenia. Oprócz turnusów, Staś jest rehabilitowany na co dzień prywatnie w domu.

Ze względu na przyjmowane leki i ryzyko infekcji, ograniczamy kontakt ze szpitalem i przychodnią do niezbędnego minimum - wymienia zatroskana matka.

Jak możemy pomóc?

Staś jest podopiecznym fundacji Słoneczko. W imieniu tego małego wojownika prosimy o wsparcie finansowe.

Darowizny prosimy kierować na konto:
**Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”

77 – 400 Złotów

Stawnica 33A

Nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

tytułem: 439/P – Stanisław Podoba - darowizna**

Dla małego chłopca liczy się każda złotówka!

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Niemowlę
Niemowlę

Maluszek w domu

Maluszek w domu

Niemowlę z rodzicami Więź z rodzicami powinno się budować już od samego początku.

Niemowlę

Szampony Sweet Baby

Szampony Sweet Baby

Szampon i płyn do kąpieli w jednym to delikatny kosmetyk przygotowany w wersji dla dziewczynek i chłopców. Wersja szamponu dla chłopców różni się zapachem (zamiast malin dodano ekstrakt jagodowy) i wyglądem opakowania.

Niemowlę

Koszalin. Pierwszy noworodek pozostawiony w oknie życia

Koszalin. Pierwszy noworodek pozostawiony w oknie życia

Pierwszy noworodek uratowany To była najzimniejsza noc tej zimy. Noworodek był zmarznięty, prawie nagi. Miał niezawiązaną pępowinę. Nie urodził się w szpitalu. Gdyby nie pomoc czuwających przy oknie sióstr, mógłby tej nocy nie przeżyć. Teraz o jego losie...

Niemowlę

To imię bije rekordy popularności wśród rodziców

To imię bije rekordy popularności wśród rodziców

Wybór nie jest prosty Wybór imienia to ważny element przygotowań do narodzin dziecka, ale także ogromne wyzwanie. Rodzice wierzą często, że może ono zdeterminować całe życie, dlatego czytają o jego znaczeniu, korzystają ze słowników i forów internetowych....

Niemowlę

5 typów ukąszeń, których nie wolno ignorować u dzieci

5 typów ukąszeń, których nie wolno ignorować u dzieci

Ukąszenia owadów u dzieci Temat ukąszeń owadów u najmłodszych powraca co roku w lecie. O ile najczęściej są one łagodnymi zmianami, o tyle niektóre z nich mogą przysporzyć wielu problemów. Sprawdź, jak rozpoznać rodzaj ukąszenia i jakich symptomów nie...

Niemowlę

Kilka rad, jak uspokoić płaczące dziecko

Kilka rad, jak uspokoić płaczące dziecko

Uspokajanie dziecka Czasami uspokojenie dziecka nie sprawia większych trudności. Wystarczy twój delikatny dotyk i ciepły głos, aby przestało płakać. Jednak są i takie chwile, gdy maluch płacze bez ustanku, żadne sposoby nie pomagają, a rodzic czuje się...

Niemowlę

Kwiatowe i owocowe imiona dla dzieci

Kwiatowe i owocowe imiona dla dzieci

Jedyne takie imiona Wybór imienia dla dziecka to dla rodziców trudna decyzja. Jedni chcą imieniem uczcić pamięć o bliskich, inni - nazwać dziecko niepowtarzalnie. Dla kolejnych imiona to symbole i ogromną wagę przykładają do ich pochodzenia oraz znaczenia....

Niemowlę

Czy imię może zdeterminować przyszłość?

Czy imię może zdeterminować przyszłość?

Imiona dłużników Krajowy Rejestr Dłużników stworzył listę najbardziej „zadłużonych"... imion, czyli takich, których właścicielami są najbardziej zadłużeni Polacy. Wśród kobiet znalazły się Katarzyna, Agnieszka i Małgorzata, a rekordzistką została Anna....