Pokaż dziecku, jak zbudowany jest świat. Wielka budowa z LEGO® DUPLO®

Artykuł sponsorowany

Liczba zadawanych przez przedszkolaki pytań czasami zdaje się nie mieć końca. Dzieci interesuje wszystko, a szczególnie prawidła, jakie rządzą światem. Doskonałym sposobem, by je poznać, jest zabawa z udziałem zestawów LEGO DUPLO. Wchodząc w rolę strażaka, farmera, lekarza lub budowniczego, dziecko nie tylko poznaje zawody, ale także uczy się codziennych obowiązków i doświadcza porządku dnia.

Zabawa to klucz do poznania świata

Jak nauczyć dziecko zasad znanych z życia dorosłych? Jak pomóc mu je zrozumieć? Najlepiej poprzez zabawę. Weźcie zestawy LEGO DUPLO i zbudujcie dom. Zacznijcie od solidnych fundamentów - to podstawa. Taka budowa może być doskonałą okazją, by wyjaśnić dziecku zasady bezpieczeństwa na wypadek pożaru. Gdy przedszkolak zapyta, jak należy reagować na widok ognia – wyjaśnij wszystko dokładnie, ale w wersji uproszczonej. Dzieci mają dobrą pamięć i na pewno to utrwalą. A dzięki zestawom LEGO DUPLO będą mogły dokładniej zrozumieć podstawy nauki, technologii i matematyki.

Zbudujcie razem dom

Budowa domu to podstawa w każdej zabawie klockami. Ale przecież nie każdy budynek musi być taki sam. Jednego dnia spróbujcie zbudować wysoki drapacz chmur, drugiego wiejską chatkę, jeszcze innego domek letniskowy. Zwróćcie uwagę na to, że każdy budynek rządzi się swoimi zasadami konstrukcji. Spróbujcie je poznać.

Klocki LEGO DUPLO są zaprojektowane specjalnie dla dzieci w wieku od 1,5 roku do 5 lat. Pozwalają na szereg zabaw konstrukcyjnych. Wybierając takie zestawy, możesz wyjaśnić swojemu malcowi zasady budowania i konstruowania. Przy okazji spędzicie rodzinne popołudnie pełne radosnej atmosfery i twórczej zabawy, a maluch dodatkowo potrenuje cierpliwość, zdolności motoryczne oraz koordynację ręka–oko.

Budowanie i… burzenie

Twoje dziecko lubi codzienne budowanie zamków z piasku? Widzisz, z jaką pasją stawia budowle w piaskownicy i zauważasz w jego oczach zakłopotanie, gdy – mimo wielu chęci – nie potrafi naprawić niechcący zburzonego domu? Daj mu przykład, używając LEGO DUPLO. Zestaw „Plac budowy” pomoże odkryć tajniki projektowania i budowy.

Wystarczy zacząć od dobrego planu. Spróbujcie go narysować lub skorzystajcie z tego dołączonego do zestawu. Twoje dziecko krok po kroku odkryje, że dobry plan to klucz do sukcesu. Klocek do klocka, wierne trzymanie się pomysłu i zobaczysz, że twój przedszkolak sam odkryje korzyści takiej metody.

Co będzie potrzebne do budowania? Na pewno koparka, wywrotka, spycharka. Plac budowy to raj szczególnie dla chłopców. Czego podczas takiej zabawy uczy się twoje dziecko? Przede wszystkim rozwija umiejętności motoryczne, a także koordynację ruchową. Trenuje także umiejętności społeczne. To wszystko nie pójdzie na marne.

Tato, chcę być strażakiem!

Strażacy to wielcy bohaterowie małych chłopców. Mogą przecież uratować plac budowy przed niszczącym ogniem, który pojawi się, jeśli nie będą przestrzegane zasady bezpieczeństwa. Pomoc przyjeżdża wtedy nowoczesnym i szybkim wozem, by ugasić ogień. Na szczęście, nikt nie ucierpiał. Strażacy przybyli na czas, a akcja przebiegła błyskawicznie.

Po akcji strażackiej i dokończeniu budowy – czas na sprzątanie. Aby zrobić to dokładnie, trzeba będzie wywieźć gruzy. To zadanie dla spychacza. A jeśli będzie on miał obracaną kabinę – sprzątanie na pewno pójdzie sprawnie. I będziecie mieć przy tym dużo frajdy.

Ewa Rycerz, 6 miesięcy temu

Zakupy dla malucha

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Pieluchy

Babcia2306 • ostatni post wczoraj

1

Jedzenie

aga2410 • ostatni post około miesiąca temu

3
Artykuły Zakupy dla malucha
Zakupy dla malucha

Wybierz odpowiednie buty dla dziecka

dobrane dla malucha buciki to dla niego komfort podczas codziennych zabaw, a dla rodzica pewność, że pociecha zdrowo się rozwija. Kryteria te spełniają (...) dobrze znane w Polsce produkty marki BARTEK. Cechy dobrego obuwia Wybierając...

Zakupy dla malucha

ToGo - wielofunkcyjna zawieszka

_Materiały prasowe_ Na rynku produktów dla dzieci pojawił się ostatnio nowy gadżet. To pomysłowa zawieszka, która ułatwi ci spacery z pociechą o każdej porze roku. Sprawdzi się zarówno do przypięcia rękawiczek, przymocowania kocyka w łóżeczku czy zasłonki...

Zakupy dla malucha

Buciki od BARTKA - nowa kolekcja

Buciki od BARTKA - nowa kolekcja

Buciki Mini First Steps Buciki Mini First Steps zapewniają maksymalny komfort użytkowania i są idealne do nauki chodzenia. Model skierowany dla maluchów, które chcą się wyróżniać i podkreślać swoją oryginalność. Nowoczesna forma oraz żywe barwy to hit...

Zakupy dla malucha

Buty BARTEK

Buty BARTEK

Chłopięce sandały dla maluchów, które aktywnie spędzają czas. Wiosenne trzewiki dla maluchów. Bardzo modne buty dla maluchów, wyglądem przypominające buty sportowe dla młodzieży w energetycznych zestawieniach kolorystycznych. Mięciutkie mokasynki. Uniwersalne...

Zakupy dla malucha

7 gadżetów, które uprzyjemnią dziecku podróż

7 gadżetów, które uprzyjemnią dziecku podróż

i bezpieczeństwo malucha. Powinniśmy dobrać model do wieku dziecka, masy jego ciała, wzrostu itd. Pamiętajmy jednak, że kilka godzin spędzonych w jednej pozycji (...) , bujakach czy wózkach. Przyczepisz je łatwo do pasów z rzepami. Specjalnie...

Zakupy dla malucha

Zabawki dobrane do wieku

Zabawki dobrane do wieku

W społeczeństwie panuje błędne przeświadczenie, że im więcej zabawek, zajęć dodatkowych i bardziej zajęty czas dziecka, tym lepszy jego rozwój. Starajmy się jednak nie popadać w skrajności i zbytnia przesadę.

Zakupy dla malucha

Nauka origami dla dzieci

Nauka origami dla dzieci

, może zostać użyty w procesie twórczym malucha. Origami jest to sztuka polegającą na tworzeniu określonych obiektów poprzez składanie kartki papieru.

Zakupy dla malucha

Prezenty dla dzieci do 3 r.ż.

Prezenty dla dzieci do 3 r.ż.

Maskotki - pluszaki Drewniane klocki Plastikowe klocki Piankowe puzzle Elektroniczna niania Pierwsze buciki Piłeczki plastikowe Ubranka Kocyk Konik na biegunach Grzechotka Huśtawka Książeczka interaktywna Kaczuszka do kąpieli Baby walker...

Zakupy dla malucha

Turystyczne łóżka dla dzieci

Turystyczne łóżka dla dzieci

Łóżeczka turystyczne dla dzieci są to składane akcesoria, które można bezpiecznie przewozić w samochodzie.