Podróżuj z dziećmi razem z LEGO® DUPLO®

Artykuł sponsorowany

Podróż często jest dla dziecka tajemnicą. Przedszkolaki ciekawe są świata, chłoną wiedzę, szukają informacji zarówno na temat bliższego, jak i dalszego otoczenia. Aby wspierać tę naturalną ciekawość oraz stymulować kreatywność dziecka, należy zachęcać dziecko do różnego rodzaju aktywności. Z pomocą przychodzą tutaj klocki LEGO DUPLO.

Podejmowanie decyzji

Skarpetki zielone czy czerwone? Bajki po obiedzie czy po kolacji? Podejmowanie decyzji nie jest łatwe, choć kluczowe w życiu, ponieważ codziennie robimy to wielokrotnie. Dlatego tę umiejętność warto wspierać każdego dnia. Jak to robić? Można wykorzystać elementy codzienności. Na przykład, pytając dziecko o to, czy woli zjeść jabłko czy banana. Należy oczywiście decyzję malucha uszanować. Będzie to dla niego najlepsza, najbardziej efektywna nauka.

Podróżowanie to zabawa

Naukę podejmowania decyzji można kontynuować podczas planowania rodzinnych wakacji – zapytaj dziecko, gdzie chce pojechać i kiedy. Niech opowie o przygodach, jakie mogą czekać na was w wybranym miejscu.

Taką zabawę urozmaicą klocki LEGO DUPLO, które przeznaczone są dla dzieci mających od półtora roku do pięciu lat. Dzięki nim dziecko pozna świat i jego różnorodność.

Ale to nie wszystko. Dzięki takiej zabawie w planowanie wakacji, maluch będzie miał kolejną okazję, by rozbudzić ciekawość świata. Warto zacząć od oglądania zdjęć różnych miast, państw, krain. Pokaż dziecku góry, morze, jeziora, doliny. Porozmawiaj o tym, co można zobaczyć w każdym z tych miejsc. Niech samo wyrobi sobie zdanie na temat każdego z nich.

Później możesz zapytać, które z miejsc malec chciałby zobaczyć i dlaczego akurat właśnie to. Porozmawiajcie także o sposobach podróżowania – pociągiem, statkiem, samolotem. Zdecydujcie, który sposób będzie dla was najlepszy.

Samolot kontra pociąg

Zastanawiacie się, dokąd w tym roku udać się na wakacje? W podjęciu wspólnej decyzji pomogą wam zestawy LEGO DUPLO. Zabawa nimi będzie prawdziwą gratką dla dziecka oraz wstępem do zadecydowania o tegorocznym miejscu odpoczynku oraz sposobie podróżowania.

Można tutaj wykorzystać zestaw LEGO DUPLO „Mały samolot” i LEGO DUPLO „Lotnisko”. Komplety zawierają kolorowe klocki, postacie oraz właśnie samolot. Elementy zostały opracowane tak, by w jak największym stopniu ułatwić dziecku zrozumienie funkcjonowania lotniska. Malec szybko dowie się, w jaki sposób walizki trafiają do właściwego samolotu, jak wygląda kontrola paszportowa oraz jak zorganizowana jest praca na lotnisku. Może również samodzielnie zatankować samolot, co jest niebywałą frajdą.

Ale co to? Na wakacje można przecież pojechać także pociągiem! Śpi się też pod namiotem, kąpie w jeziorze, biega po trawie i cieszy promieniami słońca. Zupełnie jak w zestawie LEGO DUPLO „Ciuchcia”, który pozwala tworzyć setki barwnych opowieści o wakacjach i wyobrażać sobie przygody, o jakich dzieciom dotychczas się nawet nie śniło. Wygląda na to, że decyzja o sposobie podróżowania została już podjęta.

Zabawa z LEGO DUPLO to jednak nie tylko odkrywanie świata. To także doskonalenie umiejętności, które pomocne będą w całym życiu. Dzięki snuciu opowieści, dziecko uczy się tego, jak ważna jest komunikacja, natomiast dzięki operowaniu barwnymi klockami – poczucia estetyki i radości z kreowania świata. Przede wszystkim jednak podróżowanie z LEGO DUPLO uczy ciekawości i otwiera na świat. A to są rzeczy nie do przecenienia.

Ewa Rycerz,

Zakupy dla malucha

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Jedzenie

aga2410 • ostatni post około miesiąca temu

3
Artykuły Zakupy dla malucha
Zakupy dla malucha

Wybierz odpowiednie buty dla dziecka

dobrane dla malucha buciki to dla niego komfort podczas codziennych zabaw, a dla rodzica pewność, że pociecha zdrowo się rozwija. Kryteria te spełniają (...) dobrze znane w Polsce produkty marki BARTEK. Cechy dobrego obuwia Wybierając...

Zakupy dla malucha

ToGo - wielofunkcyjna zawieszka

_Materiały prasowe_ Na rynku produktów dla dzieci pojawił się ostatnio nowy gadżet. To pomysłowa zawieszka, która ułatwi ci spacery z pociechą o każdej porze roku. Sprawdzi się zarówno do przypięcia rękawiczek, przymocowania kocyka w łóżeczku czy zasłonki...

Zakupy dla malucha

Buciki od BARTKA - nowa kolekcja

Buciki od BARTKA - nowa kolekcja

Buciki Mini First Steps Buciki Mini First Steps zapewniają maksymalny komfort użytkowania i są idealne do nauki chodzenia. Model skierowany dla maluchów, które chcą się wyróżniać i podkreślać swoją oryginalność. Nowoczesna forma oraz żywe barwy to hit...

Zakupy dla malucha

Buty BARTEK

Buty BARTEK

Chłopięce sandały dla maluchów, które aktywnie spędzają czas. Wiosenne trzewiki dla maluchów. Bardzo modne buty dla maluchów, wyglądem przypominające buty sportowe dla młodzieży w energetycznych zestawieniach kolorystycznych. Mięciutkie mokasynki. Uniwersalne...

Zakupy dla malucha

7 gadżetów, które uprzyjemnią dziecku podróż

7 gadżetów, które uprzyjemnią dziecku podróż

i bezpieczeństwo malucha. Powinniśmy dobrać model do wieku dziecka, masy jego ciała, wzrostu itd. Pamiętajmy jednak, że kilka godzin spędzonych w jednej pozycji (...) , bujakach czy wózkach. Przyczepisz je łatwo do pasów z rzepami. Specjalnie...

Zakupy dla malucha

Zabawki dobrane do wieku

Zabawki dobrane do wieku

W społeczeństwie panuje błędne przeświadczenie, że im więcej zabawek, zajęć dodatkowych i bardziej zajęty czas dziecka, tym lepszy jego rozwój. Starajmy się jednak nie popadać w skrajności i zbytnia przesadę.

Zakupy dla malucha

Nauka origami dla dzieci

Nauka origami dla dzieci

, może zostać użyty w procesie twórczym malucha. Origami jest to sztuka polegającą na tworzeniu określonych obiektów poprzez składanie kartki papieru.

Zakupy dla malucha

Prezenty dla dzieci do 3 r.ż.

Prezenty dla dzieci do 3 r.ż.

Maskotki - pluszaki Drewniane klocki Plastikowe klocki Piankowe puzzle Elektroniczna niania Pierwsze buciki Piłeczki plastikowe Ubranka Kocyk Konik na biegunach Grzechotka Huśtawka Książeczka interaktywna Kaczuszka do kąpieli Baby walker...

Zakupy dla malucha

Turystyczne łóżka dla dzieci

Turystyczne łóżka dla dzieci

Łóżeczka turystyczne dla dzieci są to składane akcesoria, które można bezpiecznie przewozić w samochodzie.