Podróż z niemowlakiem

Wielu rodziców jest zdania, że z podróżami warto zaczekać, aż dziecko będzie miało kilka lat. Nie każdy się z tym jednak zgodzi. Wiele rodzin ma za sobą wyjazdy wakacyjne z niemowlętami, które są wspominane z rozrzewnieniem.

Niemowlaki są mniej kłopotliwe i łatwiej nad nimi zapanować niż nad ciekawskimi dwulatkami. Kilkumiesięczne dzieci nie potrafią jeszcze mówić, dlatego w czasie całego wyjazdu nie poskarżą się ani razu na nudę. Korzyści z podróży z niemowlęciem można by wymieniać godzinami.

Polecane wideo:

Dlaczego warto podróżować z niemowlakiem?

Rodzice, którzy miło wspominają wyjazdy z małymi dziećmi podkreślają, że wystarczy włożyć niemowlaka do specjalnego plecaka lub poręcznego, składanego wózka i ruszyć na zwiedzanie. Niemowlęta nie mają nic przeciwko kilkugodzinnym wizytom w muzeach, kupowaniu pamiątek lub spacerowaniu po zabytkowych dzielnicach.

Istnieje duża szansa na to, że dziecko prześpi większość czasu. W czasie drzemek niemowlaka jego rodzice mogą spokojnie porozmawiać w kawiarni lub zwiedzać kolejne atrakcje turystyczne. Nie bez znaczenia jest fakt, iż tak małe dzieci nie potrzebują dużo, by odczuwać zadowolenie. Chcą jedynie być z rodzicami, nawet jeśli ci zajmują się czymś, co już za kilka lat będzie dla nich synonimem nudy.

Podróżowanie z niemowlęciem może być niezapomnianą przygodą, ale nie jest oczywiście usłane różami. Dzieci płaczą w samolotach, wymagają częstej zmiany pieluch i nie lubią, gdy ich plan dnia jest zakłócony. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na zapewnienie niemowlęciu, a co za tym idzie również rodzicom, komfortu.

Wskazówki dla rodziców podróżujących z niemowlakiem

Jeśli rozważasz wyjazd z niemowlakiem, pamiętaj o kilku wypróbowanych radach doświadczonych rodziców:

  • Jeżeli będziesz podróżować samolotem, pamiętaj, by wziąć ze sobą kosmetyki do pielęgnacji skóry dziecka w niewielkich pojemnikach podróżnych.
  • Wykup miejsce w samolocie dla dziecka – umieszczenie niemowlęcia w jego foteliku samochodowym i przypięcie pasami zwiększa jego bezpieczeństwo. Poza tym dzięki temu zabiegowi rodzic nie musi trzymać dziecka cały czas na rękach i może spokojnie czytać czasopismo lub książkę.
  • Zapakuj dużo pieluch – przydadzą się, gdy z powodu opóźnień spędzisz więcej czasu na lotnisku.
  • Miej pod ręką bluzkę na zmianę – w razie ulewania lub wymiotów dziecka będziesz mogła się przebrać.
  • Zapakuj rzeczy dziecka do kilku toreb – jeśli w czasie podróży zaginie jedna z nich, przynajmniej nie będzie to walizka z wszystkimi rzeczami niemowlaka.
  • Ubierz dziecko w śpioszki i przypnij do nich zabawkę, która zajmie uwagę niemowlaka na dłuższy czas. Jeśli dziecko będzie niespokojne, możesz podać mu do zabawy przedmiot, którego zwykle nie pozwalasz mu ruszać, na przykład telefon. Radość malucha będzie ogromna, a czas spędzony na czekaniu minie szybciej.
  • Wysiądź z samolotu na samym końcu – będziesz miała czas zebrać wszystkie akcesoria dziecka i o niczym nie zapomnisz.
  • Trzymaj akcesoria do przewijania dziecka w podręcznym bagażu, by nie szukać ich w razie potrzeby.
  • W czasie zwiedzania uszanuj potrzebę snu u dziecka – nie staraj się zwiedzić wszystkiego za wszelką cenę. Wykorzystaj sen dziecka na małą drzemkę lub chwilę odpoczynku – w czasie wakacji chodzi przecież o to, by samemu również odpocząć.

Wakacje z niemowlakiem mogą być dla rodziców i dziecka miłym doświadczeniem, wystarczy tylko dobrze się do nich przygotować.

Wycieczki

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocy...

DzIaBoNg • ostatni post 1 tydzień temu

5
Artykuły Wycieczki
Wycieczki

Bagażnik Chevroleta Cruze'a Kombi

Bagażnik Chevroleta Cruze'a Kombi

Duży bagażnik to zaleta, jaką powinien posiadać samochód rodzinny. W przestronnym bagażniku zmieści się nie tylko wózek, ale nawet sanki.

Wycieczki

Bałtów

Bałtów

Park w Bałtowie Liczne atrakcje w Parku Bałtowskim.Atrakcje parku Zwierzęta żyjące w parku.Dinozaury Jurapark Bałtów

Wycieczki

Atrakcje zimowe dla dzieci

Atrakcje zimowe dla dzieci

Liczne atrakcje dla dzieci w Zakopanem kuszą perspektywą spędzenia wymarzonych wakacji lub ferii. Zakopane było niegdyś mekką bohemy artystycznej, obecnie jest centrum rozrywki zwłaszcza zimowych, choć nie tylko, szaleństw. Miłośnicy jazdy na nartach,...

Wycieczki

Wczasy wellness

Wczasy wellness

Wellness to styl życia, dzięki któremu można osiągnąć harmonię ciała, ducha i umysłu. A harmonia ta pozwoli cieszyć się życiem.

Wycieczki

Rodzina na wakacjach

Rodzina na wakacjach

Wypoczynek w ciepłych krajach Zanim wyjedziemy wraz z rodziną na wakacje w ciepłych krajach, warto wcześniej dobrze przygotować się do wyjazdu. Dzięki temu unikniemy w podróży wielu nieprzyjemnych niespodzianek.

Wycieczki

Na wakacje

Na wakacje

Wakacyjny wyjazd, to nie tylko wybór miejsca, ale konieczność spakowania wszystkich niezbędnych w czasie wypoczynku rzeczy.

Wycieczki

Tempomat

Tempomat

Cruise control Tempomat służy do pomiaru odległości od samochodu znajdującego się przed nami. Kiedy poprzedzający nas samochód zaczyna zwalniać, tempomat rozpoczyna hamowanie.