"Płyta do zjedzenia"

„Płyta do zjedzenia” powstała z myślą o dzieciach. Jej twórcy mają nadzieję, że uda im się zachęcić najmłodszych do zdrowego odżywiania. Dobre nawyki żywieniowe pomagają bowiem uniknąć nadwagi oraz wielu groźnych chorób, dlatego dzieci powinny możliwie wcześnie poznać zasady prawidłowego żywienia. Z kolei rodzice powinni zadbać o to, by ich pociechy spożywały wartościowe posiłki.

Nauka zdrowego odżywiania

Dietetycy biją na alarm – nadwaga i otyłość to coraz częstsze problemy wśród polskich dzieci i nastolatków. Zbędne kilogramy pojawiają się u dzieci przede wszystkim w związku z błędami żywieniowymi (spożywanie wysokokalorycznych produktów, żywności wysoko przetworzonej, dań typu fast food; dieta uboga w owoce i warzywa; nadmierne spożycie soli, cukru i tłuszczów zwierzęcych itp.). Niestety, wielu rodziców bagatelizuje rolę odżywiania w rozwoju dziecka i przyzwala na podjadanie między posiłkami oraz siedzący tryb życia dziecka. W rezultacie waga dziecka systematycznie rośnie, co ma niemały wpływ na stan organizmu dziecka oraz jego zdolność do koncentracji i uczenia się.

Płyta do zjedzenia - galeria

Płyta zawiera zabawną relację walki "dobrych" i "złych"produktów spożywczych.

Rodzice, którzy chcą wprowadzić zmiany w trybie odżywiania swojego dziecka i wpoić mu zasady zdrowego odżywiania, mają sprzymierzeńca w postaci „Płyty do zjedzenia”. Jest to dowcipna relacja dźwiękowa z walki zdrowego jedzenia z niezdrowymi produktami spożywczymi. Na płycie pojawiają się znane osoby: Katarzyna Skrzynecka (Lalka Klara), Paweł Królikowski (Misiek Baryłka), Rychu Peja oraz Leszek Zdun. Wydawcą płyty jest Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo Odety Moro-Figurskiej, która zajmuje się propagowaniem zdrowego trybu życia. Fundacja jest partnerem licznych akcji społecznych, np. „Ciąża bez opryszczki“, Dziecko w hotelu“, „Miejsce przyjazne mamie i dziecku”. Od sierpnia 2012 roku Fundacja wraz z marką Mustela prowadzi program „Mama w Szkolnej Ławce” - akcja ta ma na celu wspieranie młodych mam w zdobywaniu wykształcenia, by były w stanie zapewnić swoim dzieciom godne warunki życia.

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Śniadaniowa Klasa

Śniadaniowa Klasa

Program edukacyjny "Śniadaniowa Klasa" ma na celu propagowanie zdrowego odżywiania. W konkursie "Śniadanie się opłaca" można wygrać atrakcyjne nagrody.

Patronaty

6 faktów o talentach

6 faktów o talentach

Obserwujmy, czym dzieci chętnie się zajmują i nie przeoczmy talentu malucha. Talentu, który trzeba rozwijać i pielęgnować!

Patronaty

Macierzyństwo bez lukru - Co powie tata?

Macierzyństwo bez lukru - Co powie tata?

Macierzyństwo bez lukru 3 To już trzecia edycja akcji charytatywnej, z której cały zysk przeznaczony jest na rehabilitację Mikołajka Kamińskiego, chłopczyka chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu I.

Patronaty

Muzyka relaksacyjna dla matki i dziecka od Soliton

Muzyka relaksacyjna dla matki i dziecka od Soliton

Relaksująca i uspokajająca muzyka dla dziecka Muzyka wspaniale odpręża i poprawia nastrój nie tylko osobom dorosłym, ale też maluszkom, które jeszcze czekają na przyjście na świat.Muzyka relaksacyjna dla małych dzieci Muzyka łączy pokolenia, a dodatkowo...

Patronaty

"Niezwykłe lekcje rytmiki"

"Niezwykłe lekcje rytmiki"

Płyta z lekcjami rytmiki 10 piosenek, 10 podkładów karaoke oraz 10 lekcji rytmiki na jednej płycie.

Patronaty

Social Media Day Poland: Kids!

Social Media Day Poland: Kids!

Social Media Day Poland Social media Day Poland: Kids! to pierwsza konferencja na temat dzieci i ich obecności i bezpieczeństwa w sieci.