"Płyta do zjedzenia"

„Płyta do zjedzenia” powstała z myślą o dzieciach. Jej twórcy mają nadzieję, że uda im się zachęcić najmłodszych do zdrowego odżywiania. Dobre nawyki żywieniowe pomagają bowiem uniknąć nadwagi oraz wielu groźnych chorób, dlatego dzieci powinny możliwie wcześnie poznać zasady prawidłowego żywienia. Z kolei rodzice powinni zadbać o to, by ich pociechy spożywały wartościowe posiłki.

Nauka zdrowego odżywiania

Dietetycy biją na alarm – nadwaga i otyłość to coraz częstsze problemy wśród polskich dzieci i nastolatków. Zbędne kilogramy pojawiają się u dzieci przede wszystkim w związku z błędami żywieniowymi (spożywanie wysokokalorycznych produktów, żywności wysoko przetworzonej, dań typu fast food; dieta uboga w owoce i warzywa; nadmierne spożycie soli, cukru i tłuszczów zwierzęcych itp.). Niestety, wielu rodziców bagatelizuje rolę odżywiania w rozwoju dziecka i przyzwala na podjadanie między posiłkami oraz siedzący tryb życia dziecka. W rezultacie waga dziecka systematycznie rośnie, co ma niemały wpływ na stan organizmu dziecka oraz jego zdolność do koncentracji i uczenia się.

Płyta do zjedzenia - galeria

Płyta zawiera zabawną relację walki "dobrych" i "złych"produktów spożywczych.

Rodzice, którzy chcą wprowadzić zmiany w trybie odżywiania swojego dziecka i wpoić mu zasady zdrowego odżywiania, mają sprzymierzeńca w postaci „Płyty do zjedzenia”. Jest to dowcipna relacja dźwiękowa z walki zdrowego jedzenia z niezdrowymi produktami spożywczymi. Na płycie pojawiają się znane osoby: Katarzyna Skrzynecka (Lalka Klara), Paweł Królikowski (Misiek Baryłka), Rychu Peja oraz Leszek Zdun. Wydawcą płyty jest Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo Odety Moro-Figurskiej, która zajmuje się propagowaniem zdrowego trybu życia. Fundacja jest partnerem licznych akcji społecznych, np. „Ciąża bez opryszczki“, Dziecko w hotelu“, „Miejsce przyjazne mamie i dziecku”. Od sierpnia 2012 roku Fundacja wraz z marką Mustela prowadzi program „Mama w Szkolnej Ławce” - akcja ta ma na celu wspieranie młodych mam w zdobywaniu wykształcenia, by były w stanie zapewnić swoim dzieciom godne warunki życia.

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu
Ocena: 5
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Wspaniały czas zmian

Wspaniały czas zmian

Bycie ojcem to przygoda życia, ale i ogromne wyzwanie. Nic więc dziwnego, że ojcostwo można porównać do maratonu. Długodystansowy bieg wymaga nie tylko kondycji, ale i niesamowitej siły wewnętrznej. Każdy kilometr to pole walki – maratończyk walczy...

Patronaty

Tuwimki

Tuwimki

Okładka płyty "Tuwimki – Bajkopiosenki do słów Juliana Tuwima".

Patronaty

Dr Harvey Karp

Dr Harvey Karp

Pozycja książkowa dla rodziców niemowląt pozwoli im lepiej zrozumieć swoje maluchy.

Patronaty

"Pamiętajki"

"Pamiętajki"

Opowiadania i wiersze pomagają dzieciom rozwijać wyobraźnię i kształtować własny obraz otaczającego je świata.

Patronaty

Mama, smoczek

Mama, smoczek

Książka o macierzyństwie - jego cieniach i blaskach.