Playhouse Disney, Złota Rączka: Zielona drużyna (recenzja)

Playhouse Disney: Złota Rączka: Zielona drużyna to dość nowe dziecko Disneya. Jest to animowana komputerowo bajka przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Prosty przekaz, łatwy, przystępny język, bogactwo kolorów i kształtów zaciekawią niejednego młodego widza. W tej serii 6 odcinków, Maniek Złota Rączka wraz z przyjaciółmi - uosobionymi narzędziami - rusza na pomoc. Główną ideą cyklu bajek jest przedstawienie oglądającym, iż działanie w grupie może ukoronować każdy cel. Wszystkie odcinki mają jedną tezę - pomoc popłaca!

70 minut edu-zabawy

W Zielonej drużynie Maniek i jego kompania biorą udział w ratowaniu świata. Ocalają małe żółwiki, bawią się światłem, demaskują fenomen energii słonecznej. Grają z widzami w zielone i do tej zabawy wciągają odbiorców. To istotna nauka poprzez zabawę.

Zostawiając dziecko przed telewizorem, możemy być spokojni, iż 70 minut spędzone na oglądaniu sześciu odcinków o Eko -drużynie, sprawi, iż dziecko na pewno ruszy głową i popłynie na fali świetnej edu-zabawy. Maniek, główny bohater bajeczek to postać pozbawiona negatywnych emocji, to bohater zawsze uprzejmy, uśmiechnięty, promieniujący pozytywną energią i co najważniejsze - uczący przedszkolaków troskliwości i dbałości o innych. Z Mańkiem pracują narzędzia. Stanowią one przekrój charakterów, jednakże doskonale się uzupełniają i co najważniejsze - świetnie ze sobą współpracują. Swoje zadania wykonują perfekcyjnie.

Filmy i dodatki

Prócz 6 filmów, na płycie odnaleźć można także specjalne dodatki w postaci filmów „Pożywienie Bobra” oraz „Nadmiar Tygrysowej pomocy” z serii „Moi przyjaciele Tygrys i Kubuś”. W dodatku można przyjemnie spędzić czas oddając się grze ekologicznej pod tytułem „Żyj zielono”.

„Złota Rączka; Zielona Drużyna” to nauka i zabawa w jednym, to synteza wszelkich pouczeń w stylu „szanuj zieleń”, „dbaj o zwierzęta” i oczywiście „bądź grzeczny”. To ponadczasowe, uniwersalne prawdy dotyczące dbania o naszą ziemię, ubrane w nową, kolorową i niezwykle przejrzystą formę. To CD gwarantuje aktywne oglądanie, bez biernego wpatrywania się w ekran. Wciąga młodego widza do nauki, nie zniechęcając go przy tym. Disney Playhouse. Szczerze polecam przedszkolakom i ich rodzicom. Niech żyje ekologia!

_Złota Rączka. Zielona drużyna

dystrybucja: CD Projekt_

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Jedzenie

aga2410 • ostatni post 3 tygodnie temu

2
Artykuły Zakupy dla przedszkolaka
Zakupy dla przedszkolaka

Strój i obuwie sportowe dla dzieci

Strój i obuwie sportowe dla dzieci

Sportowy strój dla dziecka Rodzic powinien zadbać o odpowiedni strój sportowy dla swojego dziecka, aby mogło swobodnie i efektywnie ćwiczyć swoją kondycję fizyczną.

Zakupy dla przedszkolaka

Kolekcje mebli i akcesoriów marki Caramella

Kolekcje mebli i akcesoriów marki Caramella

Kolekcja pastelowa marki Caramella nadaje wnętrzu stonowany, elegancki wygląd. Pastelowe odcienie we wnętrzu sprawiają, że czują się w nim dobrze dzieci w każdym wieku. Kolekcja różowa marki Caramella to spełnienie marzeń każdej dziewczynki. Kolekcja...

Zakupy dla przedszkolaka

Ubranka w PEPCO na lato

Ubranka w PEPCO na lato

Ubranka w PEPCO to wysoka jakość w niskiej cenie. Kwiatowy kapelusik niemowlęcy, dziewczęcy (7,99 PLN) to uroczy dodatek do letniego stroju. Komplet niemowlęcy, chłopięcy składający się z dwóch elementów: przewiewnej koszulki i granatowych spodenek...

Zakupy dla przedszkolaka

Gra Pippo

Gra Pippo

Gra polegająca na myśleniu kogo brakuje.

Zakupy dla przedszkolaka

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Subtelny róż sprawia, że łóżeczko Caramella jest idealne dla małej królewny. Dodatki z kolekcji morskiej marki Caramella nadają łóżeczku typowo chłopięcy charakter.