Playhouse Disney- Moi Przyjaciele Tygrys i Kubuś: Każdy jest wyjątkowy (recenzja)

Playhouse Disney: Moi Przyjaciele Tygrys i Kubuś: Każdy jest wyjątkowy [recenzja]

Kubusia Puchatka i jego przyjaciół zna chyba każdy. Niewątpliwie są to jedne z najbardziej popularnych postaci w literaturze dziecięcej. Uroczego misia stworzył A.A. Milnea, co przysporzyło mu wielką sławę. Na podstawie tej książki powstało później wiele ekranizacji i adaptacji teatralnych. Mimo, że Kubuś Puchatek nadal cieszy się ogromna popularnością, ciągle pojawiają się nowe pomysły na filmy animowane z jego postacią.

Dzięki wytwórni The Walt Disney Company powstał serial pt. Mój przyjaciel Tygrys i Kubuś. Jak dla mnie jest to bardzo udany, godny polecenia serial. Bardzo lubię bajki, które wraz z fabułą niosą za sobą wiele treści edukacyjnych. Dzieci oglądając bajkę uczą się logicznego myślenia i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. W bajce zawartych jest wiele ponadczasowych wartości, takich jak: przyjaźń, współpraca w grupie, pomoc innym i odpowiedzialność. Moim zdanie to wszystko sprawia, że opowieści z Stumilowego Lasu są bardzo oryginalne i wyróżniają się na tle innych bajek. Pomysł na rozwiniecie wizerunku Kubusia jako "nauczyciela" maluchów jest w 100% trafiony!

W serialu tym do grona znanych już wszystkim bohaterów dołączyła Tosia. Kubuś Puchatek i Tygrysek wraz ze swoją nową przyjaciółką rozwiązują tym razem zagadki Stumilowego Lasu. Sympatyczni detektywi analizują każdą sytuację i przedstawiają swój punkt widzenia. Po rozwiązaniu tajemnicy jak w każdej dobrej bajce następuje czas na morał. Tym razem mali widzowie przekonają się, że każdy człowiek jest inny. Nie oznacza to jednak, ze ktoś jest gorszych, lub lepszych - po prostu wszyscy są wyjątkowi.

Na płycie znajdują się trzy odcinki:

  • Problem Tosi/ Żółw bez skorupy
  • Niezwykłe zwykłe muzeum/Zmartwienie Skunksa
  • Wyprawa po dinozaura/Bliźniaki

Każdy z nich niesie ze sobą świetną zabawę i wiele niezapomnianych atrakcji. Ciekawe wszystkiego trio ze Stumilowego Lasu przeżywa jak zwykle szalone przygody. Możemy być świadkami poszukiwania cennego eksponatu w muzeum, jak również nauki jazdy na rowerze. Ale to oczywiście nie wszystko. Jesteście ciekawi co tym razem spotka ciekawskich i chętnych przygód bohaterów? Jeżeli tak, to musicie koniecznie sięgnąć po tą bajkę!

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Pieluchy

Babcia2306 • ostatni post wczoraj

1

Jedzenie

aga2410 • ostatni post około miesiąca temu

3
Artykuły Zakupy dla przedszkolaka
Zakupy dla przedszkolaka

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Subtelny róż sprawia, że łóżeczko Caramella jest idealne dla małej królewny. Dodatki z kolekcji morskiej marki Caramella nadają łóżeczku typowo chłopięcy charakter.

Zakupy dla przedszkolaka

Strój i obuwie sportowe dla dzieci

Strój i obuwie sportowe dla dzieci

Sportowy strój dla dziecka Rodzic powinien zadbać o odpowiedni strój sportowy dla swojego dziecka, aby mogło swobodnie i efektywnie ćwiczyć swoją kondycję fizyczną.

Zakupy dla przedszkolaka

Ubranka w PEPCO na lato

Ubranka w PEPCO na lato

Ubranka w PEPCO to wysoka jakość w niskiej cenie. Kwiatowy kapelusik niemowlęcy, dziewczęcy (7,99 PLN) to uroczy dodatek do letniego stroju. Komplet niemowlęcy, chłopięcy składający się z dwóch elementów: przewiewnej koszulki i granatowych spodenek...