"Piotruś Pan" - spektakl w Teatrze Muzycznym w Gdyni

W Teatrze Muzycznym w Gdyni trwają obecnie przygotowania do realizacji kolejnej premiery – spektaklu PIOTRUŚ PAN. Prapremiera zaplanowana została na 9 kwietnia br.

BILETY NA SPEKTAKL DOSTĘPNE POD TYM LINKIEM >>>

Libretto musicalu zostało specjalnie przygotowane przez Jeremiego Przyborę, wybitnego polskiego satyryka, mistrza słowa, współtwórcę „Kabaretu Starszych Panów”, do muzyki Janusza Stokłosy, kompozytora, autora muzyki do wielu filmów i spektakli teatralnych (w tym do musicalu „Metro”, za którą został nominowany do broadwayowskiej nagrody Tony). Reżyserem spektaklu będzie Janusz Józefowicz, aktor, reżyser i choreograf, dyrektor teatru Studio Buffo, pomysłodawca i reżyser musicalu „Metro”.

  • W przedstawieniu Piotruś Pan, realizujemy stereoskopową projekcję 3D, która łączy się z fizycznie istniejącą na scenie - mówi Kamil Pohl, CG Supervisor z Platige Image - Dzięki takiemu połączeniu aktorzy stają się częścią wyświetlanych magicznych światów. Widzowie mogą poczuć się jakby znajdowali się w czarownej krainie Nibywalencji, a nie w teatrze.
PIOTRUŚ PAN
PIOTRUŚ PAN

W Teatrze Muzycznym w Gdyni prapremiera zaplanowana została na 9 kwietnia 2016 roku.

„Piotruś Pan” jest spektaklem familijnym, wprowadzi widzów w magiczny świat baśni i ekscytujących wydarzeń, które dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii 3D będą dosłownie na wyciągnięcie ręki. Widzowie będą uczestnikami jedynej w swoim rodzaju zabawy łączącej świat dziecięcej wyobraźni z niesamowitymi możliwościami współczesnej techniki. W tej wielkiej przygodzie, zmierzymy się ze złowrogimi piratami, ogrzejemy się w kręgu indiańskich ognisk i odkryjemy nowe lądy.

Wrażenie to jest potęgowane przez dynamiczne animacje np. falującego morza, poruszających się na wietrze drzew, płynących po niebie chmur, łopoczących żagli. Dzięki zastosowaniu stereoskopii 3D jesteśmy w stanie osiągnąć zdecydowanie więcej niż w przypadku tradycyjnej scenografii, nie zmagamy się z charakterystycznymi dla niej ograniczeniami.

Widzowie mogą puścić wodze fantazji i choć na moment oderwać się od szarej rzeczywistości. Język trójwymiarowej animacji szczególnie łatwo dociera do młodego widza przyzwyczajonego do najnowszych technologii. Producentem ze strony PLATIGE IMAGE jest Piotr Sikora, założyciel Platige Image, bezpośrednio odpowiedzialny za rozwój koncepcji i technologii 3D Live Theater.

Platige Image to wielokrotnie nagradzane studio filmowe, produkcyjne i animacyjne, które w ciągu 18 lat istnienia zostało uhonorowane najważniejszymi wyróżnieniami branżowymi, w tym nagrodami SIGGRAPH, BAFTA i nominacjami do Oskarów, Złotych Lwów, Złotej Palmy oraz VES. Tworzy silne wizualnie i zaawansowane technologicznie projekty dla świata reklamy, filmu, telewizji, sztuki, edukacji i gier komputerowych.

Wizytówką Platige Image jest kreatywność, najwyższa jakość usług oraz niekonwencjonalne podejście do realizowanych projektów. Zespół Platige Image to ponad 250 artystów o wieloletnim doświadczeniu w zakresie animacji i efektów specjalnych: reżyserów, art directorów, grafików i producentów. Ich pasją jest jest budowanie angażującej narracji przy wykorzystaniu najnowszych technologii animacyjnych.

Platige Image jest rozpoznawalną globalną marką, która zrealizowała ponad 3000 projektów reklamowych dla największych światowych brandów: Coca-cola, Nike, Microsoft, Pepsi, Fiat, McDonalds, Kellogs, Gillette Venus. Jest także jednym z najsilniejszych graczy na europejskim rynku w segmencie produkcji cinematików do gier komputerowych.

Studio zrealizowało ponad 20 projektów dla największych producentów gier video, m.in.: Ubisoft, Microsoft, CD Projekt RED, Crytek. Platige Image to także przynoszące studiu popularność filmy krótkometrażowe, w tym najczęściej nagradzane: Katedra, Sztuka spadania, Paths of Hate czy Ambition.

Studio specjalizuje się w realizacji efektów specjalnych. Do tej pory wyprodukowało je do 12 filmów m.in. Antychryst i Melancholia (reż. Lars von Trier) czy Essential Killing (reż. Jerzy Skolimowski).

Platige Image jest obecnie jedynym na świecie producentem realizującym przedstawienia teatralne przy wykorzystaniu technologii stereoskopii 3D pozwalającej na połączenie trójwymiarowej, wirtualnej scenografii z grą aktorów.

Specjalizuje się także w realizacji projektów specjalnych wymagających niestandardowego podejścia oraz najwyższych kompetencji animacyjnych, np. stereoskopowej wizji 3D obrazu Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem” czy rekonstrukcji zburzonej Warszawy w „Mieście ruin”, projekcie zrealizowanym dla Muzeum Powstania Warszawskiego.

W ciągu 18 lat działalności otrzymało ponad 200 branżowych nagród i wyróżnień w Polsce i za granicą. Do najważniejszych należą: BAFTA (dwukrotnie), SIGGRAPH (czterokrotnie), LIA Award (dwukrotnie), Comic Con IFF, CLIO Award, EFFIE, Golden Drum, KTR.

Redakcja parenting.pl, 7 miesięcy temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Perypetie uroczej i niesfornej Maszy po raz pierwszy w Polsce na DVD

Perypetie uroczej i niesfornej Maszy po raz pierwszy w Polsce na DVD

"Masza i Niedźwiedź. Pierwsze spotkanie" ODCINKI: Pierwsze spotkanie, Masza i kasza, Wielkie pranie, W razie czego dzwoń, Sama wśród wilków, Konfiturki, Bądź zdrów, Ślady zwierząt niewidzialnych, Pierwsza klasa."Masza i Niedźwiedź. Masza i przyjaciele"...

Patronaty

Targi Mother & Baby - Gdańsk

Targi Mother & Baby - Gdańsk

Targi dla matek, ojców i dzieci Zapraszymy do udziału w Targach Mother & Baby, które odbędą się w Gdańsku 29-30 marca 2014 roku.Targi dla rodziców i ich dzieci Tarki Mother & Baby to wspaniały pomysł na spędzenie czasu dla całej rodziny.

Patronaty

Targi Kids&Fun

Targi Kids&Fun

Targi Zabawek i Artykułów dla Dzieci - Opole Już 8-9 listopada odbędą się Targi Zabawek i Artykułów dla Dzieci w Opolu. Serdecznie zapraszamy.8-9 listopad 2014 - Targi w Opolu Zapraszamy na Targi Zabawek i Artykułów dla Dzieci do Opola!

Patronaty

Audiobook "Tworzenie więzi"

Audiobook "Tworzenie więzi"

Świeżo upieczeni ojcowie nierzadko doświadczają poczucia bezradności na samą myśl o opiece nad noworodkiem. Mycie i przewijanie dziecka stanowi dla nich niemałe wyzwanie, są bowiem zmuszeni przełamać wewnętrzne opory i wykazać się daleko idącą delikatnością...

Patronaty

"MaMy Kalendarz" 2015/2016

"MaMy Kalendarz" 2015/2016

"MaMy Kalendarz" granatowy Idealny planner dla całej rodziny."MaMy Kalendarz" kratka Prosty, elegancki i funkcjonalny kalendarz.Karta miesięczna Czerwiec, lipiec i sierpień posiadają karty miesięczne.Karta tygodniowa - osoby Zaplanujcie cały tydzień każdemu...

Patronaty

Giełda Wózków - galeria po wydarzeniu

Giełda Wózków - galeria po wydarzeniu

Wózki Do wyboru, do koloru - każdy mógł wybrać wózek dla swojego dziecka. Wybór używanego wózka Przed zakupem trzeba dokładnie obejrzeć nowy pojazd dla dziecka. Składane wózki Giełda Wózków spotkała się z dużym zainteresowaniem. Miejmy nadzieję na więcej...