Piłka dla kobiet w ciąży

Pewnie nieraz słyszałaś o tym, że w trakcie ciąży warto zainwestować w specjalną piłkę do ćwiczeń, ale nie do końca wiedziałaś, w jakim celu. Taka piłka to standardowy przyrząd stosowany w fizjoterapii na całym świecie. Wielu fizjoterapeutów uważa, że ćwiczenia na piłce to doskonała metoda przygotowania kobiety do porodu. Co powinnaś wiedzieć na ten temat?

Jakie są zalety wykonywania ćwiczeń na piłce?

Piłki do ćwiczeń są idealne w celu złagodzenia dolegliwości odczuwalnych podczas ciąży. Zapewniają one miękkie i wygodne miejsce do siedzenia i zmuszają cię do siedzenia, przyjmując odpowiednią postawę. W przeciwnym razie mogłabyś nie utrzymać równowagi. Siedząc na piłce, wzmacniasz mięśnie bez konieczności ich dużego wysiłku.

Polecane wideo:

Taka piłka może pomóc kobiecie ciężarnej w codziennych czynnościach bez konieczności ingerencji partnera. Podczas gdy brzuszek jest dosyć duży, ciężko jest kobiecie kucnąć. Możesz trenować to za pomocą piłki. Umieść ją przy ścianie i oprzyj się o nią plecami w taki sposób, aby dotykały ją twoje łopatki. Następnie powoli zginaj kolana, aż do momentu, gdy zbliżysz się do podłoża. Dzięki temu wzmocnisz mięśnie i nie będziesz musiała obawiać się upadku.

Ćwiczenia dla przyszłych mam

Fitness w ciąży to doskonały sposób to poprawę formy oraz nastroju. Wystarczy zasięgnąć porady trenera bądź innej doświadczonej mamy, aby dobrać dla siebie...

Do czego może ci się przydać piłka fitness?

Piłkę możesz również wykorzystać do codziennych czynności. Możesz ją użyć do siedzenia przy biurku. W trakcie możesz wykonywać biodrami delikatne, kołyszące ruchy. Dzięki temu wzmocnisz mięśnie dna miednicy.

Piłki fitness są również bardzo popularne w centrach rodzenia. Za jej pomocą możesz wykonać proste ćwiczenia, które wzmocnią mięśnie nóg, pleców oraz miednicy. Taka forma ćwiczeń przyniesie twojemu ciału ulgę i odciąży stawy.

Ponadto warto wiedzieć, że jednym z największych problemów kobiet ciężarnych jest trudność w utrzymaniu odpowiedniej pozycji w związku z gwałtownym wzrostem wagi. Powiększający się brzuszek wymusza u kobiet przyjmowanie innych pozycji niż ta z wyprostowanymi plecami i kolanami zgiętymi w kąt prosty. Piłka fitness to dobre rozwiązanie, gdyż na niej możesz w wygodny sposób usiąść, przyjmując odpowiednią pozycję ciała. Ta metoda umożliwia wzmocnienie mięśni kręgosłupa, dzięki czemu twoje ciało samo będzie utrzymywać prostą pozycję. Ponadto znacznie ograniczysz podatność kręgosłupa na dolegliwości bólowe czy nawet rwę kulszową.

Korzyści płynących ze stosowania piłki jest naprawdę wiele. Jest to również doskonała metoda umożliwiająca rozciągnięcie kręgosłupa oraz mięśni pleców. Wystarczy, że położysz się na jej powierzchni tak, aby twoje lędźwie obejmowały ją całą, a stopy położysz płasko na podłożu tak, aby kolana tworzyły kąt prosty. Następnie staraj się powoli zmieniać pozycję w taki sposób, aby twoje pośladki zbliżały się w kierunku podłoża i twoje nogi znacznie się zginały. Następnie z powrotem powróć do pozycji wyjściowej. W ten sposób rozciągasz kręgosłup.

Piłka ciążowa to nie tylko idealna forma odciążająca stawy i wymuszająca przyjęcie odpowiedniej prostej postawy. Za jej pomocą możesz również bezpiecznie wykonać proste ćwiczenia, które wzmocnią mięśnie i przygotują twoje ciało do późniejszych etapów ciąży oraz porodu.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

ciaza

gosia1.9 • ostatni post 5 dni temu

1
Artykuły Body Ball w ciąży
Body Ball w ciąży

Piłka fitness

Piłka fitness

Ćwiczenia na piłce fitness to doskonały sposób na wzmocnienie mięśni tułowia oraz brzucha. Ponadto taka forma ćwiczeń pozwala uniknąć obciążenia partii takich jak kolana oraz miednica.

Body Ball w ciąży

Ćwiczenia z piłką - zalety, wykonanie

/cwiczenia-na-kregoslup-w-ciazy) oraz (https://parenting.pl/portal/cwiczenia-brzucha-po-porodzie) są niezbędne w celu donoszenia ciąży bez komplikacji (...) razie istnieje ryzyko obrażeń kręgosłupa. Jakie ćwiczenia pomogą ci zachować...

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Zajęcia z piłki nożnej dla dzieci

Zajęcia z piłki nożnej dla dzieci

Piłka nożna i dzieci Piłka nożna jest sportem, który uczy dzieci współdziałania i jednocześnie pomaga im dbać o kondycję fizyczną.

Czy w ciąży mogę..?

Malowanie farbami podczas ciąży

Malowanie farbami podczas ciąży

Malowanie w ciąży jest dość ryzykowną czynnością dla przyszłej mamy i jej dziecka. Zawarte w farbach różnego rodzaju sztuczne substancje mogą okazać się szkodliwe dla kobiet ciężarnych.

Ćwiczenie mięśni Kegla w ciąży

Ćwiczenie mięśni Kegla w czasie ciąży

Ćwiczenie mięśni Kegla w czasie ciąży

Mięśnie Kegla u kobiet to tak naprawdę mięśnie dna miednicy. Występują one zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, ale są szczególne ważne dla kobiet.

Prawa kobiety rodzącej

Siedem słów, które warto znać przed porodem

Siedem słów, które warto znać przed porodem

praktyka w polskich szpitalach. Tylko nielicznym kobietom udaje się urodzić dziecko bez tego zabiegu. Nie ma jednak się czego bać. Ta czynność (...) się na epizjotomię. Piłka lub worek sako Duża gumowa piłka...

Ćwiczenia w ciąży

Fitness w ciąży

Fitness w ciąży

Wiele kobiet zastanawia się, czy w ciąży można ćwiczyć. Okazuje się, że systematyczna gimnastyka w ciąży jest niezbędna dla zdrowia dziecka i dobrego (...) -dla-kobiet-w-ciazy), jakie...

Ćwiczenia w ciąży

Korzyści z ćwiczeń w ciąży

Jak ćwiczyć w ciąży? Trening ogólnorozwojowy dla kobiety w ciąży jest bardzo korzystny. Trener personalny opowiada o tym, na co powinny zwrócić uwagę panie ćwiczące w tym czasie.

Wyprawka dla mamy

Przydatne gadżety dla kobiet w ciąży

Najlepsze gadżety dla kobiet w ciąży Masz problemy ze spaniem w ciąży? Wypróbuj specjalną poduszkę. Potrzebujesz wygodnych ubrań, ale czy na pewno (...) musisz kupować nowe? Zobacz, jaki gadżet zamieni...