Pierwsze zabawki maluszka. Od momentu narodzin z Fisher-Price®

Gdy na świat przychodzi nowy członek rodziny, pragniemy, by od pierwszych chwil życia otrzymał od nas wszystko to, co najlepsze. Chcemy otoczyć go troską, bezgraniczną miłością, ale też przedmiotami, które będą go uspokajać, zapewnią bezpieczeństwo oraz odpowiedni rozwój. Dlatego warto starannie dobierać wartościowe zabawki i akcesoria. Do takich należą Mata gimnastyczna „Wesoły samochodzik” 3w1 oraz Karuzela z misiami od Fisher-Price®, które warto uwzględnić w wyprawce każdej przyszłej mamy.

Od samego początku dzień maluszka powinna wypełniać twórcza, rozwijająca zabawa oraz następujący po niej spokojny, regenerujący sen. Fisher-Price® prezentuje dwa wyjątkowe produkty stworzone, by zaspokoić te kluczowe dziecięce potrzeby i dostarczyć maluszkom wielu chwil radości już od pierwszych dni życia.

Mata Wesoły samochodzik 3w1 (DFP07) to miejsce idealne do relaksu i zabawy, ale przede wszystkim do ćwiczeń, które pomogą maluchowi w osiąganiu kolejnych etapów rozwoju ruchowego.

Żeby korzystać z wrodzonych umiejętności fizycznych i prawidłowo rozwijać się ruchowo, dziecko potrzebuje odpowiedniej przestrzeni. Konieczne jest miłe podłoże do leżenia i ciekawe zabawki dookoła zachęcające do obracania się w ich kierunku – radzi dr n. hum. Justyna Korzeniewska, psycholog dziecięcy.

Ta gimnastyczna mata „rośnie” wraz z dzieckiem, dzięki czemu posłuży maluchowi od pierwszych dni jego życia, aż po czas stawiania pierwszych kroczków. Dziecko leżące na pleckach może bawić się ośmioma stymulującymi zmysły zawieszkami, które klekoczą, grzechoczą i brzęczą. Maluszek, sięgając po kolorowe zabawki i chwytając je w rączki, rozwija swoje zdolności motoryczne. Małych mistrzów kierownicy w ich pierwszym autku ucieszy możliwość doskonalenia umiejętności „za kółkiem”! Na środku obręczy z zabawkami umieszczona została kierownica z lusterkiem i klaksonem, który uruchamia 30 minut wesołej muzyki, migotanie kolorowych światełek i przyjemne sygnały dźwiękowe motywujące do zabawy. Aby zachęcić dziecko do leżenia na brzuszku, wystarczy obniżyć kierownicę. Maluch będzie mógł ją samodzielnie uruchamiać. Nowością jest dwustronnie zadrukowane, materiałowe obramowanie z kolorowymi rysunkami przyciągającymi uwagę dziecka.

Takie rozwiązanie stymuluje do rozglądania się i szerszego badania przestrzeni. Zawieszki zachęcają do obracania głowy i wyciągania rączek w celu zdobycia atrakcyjnego przedmiotu – dodaje dr n. hum. Justyna Korzeniewska, psycholog dziecięcy.

Leżąc na brzuszku, jak przez szybę prawdziwego auta, maluszek może podziwiać wizerunki wesołych zwierzątek znajdujące się na wewnętrznej części ramy. Gdy popatrzy na matę z zewnątrz, szybko zorientuje się, że jest to jego prywatny, wesoły samochodzik.

To jednak nie koniec możliwości tego wielofunkcyjnego pojazdu! Gdy maluch będzie potrafił już samodzielnie siedzieć, matę błyskawicznie można zmienić w odjazdowy samochodzik z „deską rozdzielczą”. Wystarczy ustawić obręcz pod kątem 45 stopni, by umożliwić dziecku poznawanie wszystkich umieszczonych na niej elementów z zupełnie nowej perspektywy.

Ważne jest, żeby miejsce, w którym dziecko uprawia swoją gimnastykę, dawało możliwości elastycznych przemian, ponieważ rozwój ruchowy jest zjawiskiem ciągłym. Nie ma w nim przerw, nagłych zmian, gwałtownych przeskoków, tylko stopniowe, płynne przechodzenie od jednej umiejętności do kolejnej. Każda pozycja – od leżenia przez przekręcanie do siedzenia – jest ważna i atrakcyjna w danym stadium, a jednocześnie przygotowuje podstawę do kolejnego bardziej zaawansowanego etapu – mówi dr n. hum. Justyna Korzeniewska, psycholog dziecięcy.

Po rozwijających ćwiczeniach i dniu pełnym wrażeń za kółkiem przychodzi czas na odpoczynek naszego małego kierowcy, który musi zebrać siły przed kolejną ważną zabawą.

Warunkiem głębokiego, regenerującego snu jest spokojne zasypianie. Dziecko nie powinno usypiać nagle, ze zmęczenia. Ważne jest zapewnienie mu fazy senności, kiedy wycisza się, uspokaja i łagodnie zapada w sen – radzi dr n. hum. Justyna Korzeniewska, psycholog dziecięcy.

Świetną pomocą będzie Karuzela z Misiami (CDN41) od Fisher-Price®, która dzięki różnorodnym melodiom i efektom świetlnym utuli do snu każdego malucha. Pastelowe misie, które krążą przed oczami malucha, powoli wprowadzą go w błogi nastrój poprzedzający nocny odpoczynek. Dzięki projektorowi dziecko może podziwiać gwiezdny pokaz światełek zamieniających sufit w rozgwieżdżone niebo. Karuzelka wyposażona została w trzy rodzaje dźwięków, które ukoją zmysły maluszka, w zależności od jego nastroju i potrzeb. Do wyboru mamy: tzw. biały szum, odgłosy natury i pogodne melodyjki. Pilot umożliwi nam zdalne wyłączenie karuzelki – bez obawy o przerwanie słodkiego snu dziecka.

Przyjemny odpoczynek i głęboki sen zwiększają efekty następujących po nich aktywności: zabawy, nauki, treningu. Po dobrze przespanej nocy maluchy budzą się pogodne, mają dobry nastrój, bawią się wesoło. Nie marudzą bez powodu, nie kapryszą przy jedzeniu, są gotowe na nowe wyzwania. Wyspane dziecko jest energiczne w zabawie, ma ciekawe pomysły i to właśnie wtedy dokonuje nowych odkryć – dodaje dr n. hum. Justyna Korzeniewska, psycholog dziecięcy.

Karuzelka z Misiami może towarzyszyć naszemu dziecku również na spacerze. Zawieszkę z karuzelką można z łatwością przypiąć do daszku wózka. Część z projektorem sprawdzi się z kolei jako przenośny uspokajacz, który można zabrać do dziadków, na wyjazd czy po prostu ustawić na stoliku w innym pokoju.

Kompletowaniu wyprawki dla malucha towarzyszy wiele emocji i przemyśleń, ale również i wątpliwości dotyczących naszych wyborów. Warto zaufać ekspertom, których produkty polecają miliony rodziców na całym świecie. Dzięki doświadczeniu Fisher-Price® mamy pewność, że nasza pociecha jest w „najlepszych rękach” – zarówno podczas rozwijającej zabawy, jak i oddając się słodkim snom.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Akcesoria dla niemowlaka
Akcesoria dla niemowlaka

Promocja w sklepie 4KIDS

Promocja w sklepie 4KIDS

Fotelik Izisleep Stokke Green jest niezwykle funkcjonalny i cieszy się bardzo dobrą opinią wśród rodziców niemowląt. Kolorowe ubranka niemowlęce firmy Mamas&Papas wyróżniają się nie tylko estetycznym wyglądem, ale i wysoką jakością. Biało-czarny...

Akcesoria dla niemowlaka

Mother & Baby

Mother & Baby

Targi Mother & Baby są doskonałą propozycją na pierwszy weekend czerwca.

Akcesoria dla niemowlaka

Wyprawka dla noworodka na lato

Dzieci urodzone w lecie nie potrzebują puchowych skafanderków i ciepłych czapeczek na głowę. Jednak to, że jest ciepło nie znaczy, że wyprawka dla noworodka na lato będzie niewielkim wydatkiem. Młodzi rodzice muszą naprawdę dobrze zastanawiać się przed...

Akcesoria dla niemowlaka

Szczoteczki do zębów dla niemowląt

z myślą o bezpieczeństwie i zdrowiu niemowlaka. Zadaniem rodziców jest nauka dbania o zęby w pierwszych miesiącach życia. Według stomatologów, mycie (...) się one u niemowlaka. Na początku można raz dziennie przecierać...

Akcesoria dla niemowlaka

Sterylizator do butelek

Sterylizator elektryczny to urządzenie, które umożliwia młodej mamie szybką i sprawną dezynfekcję butelki dziecięcej. Mechanizm urządzenia opiera się na zastosowaniu gorącej pary wodnej. W zależności od modelu urządzenia czas sterylizacji wynosi od kilku...

Akcesoria dla niemowlaka

Jaki monitor oddechu?

pomocne. Istnieją dwa sposoby monitorowania oddechu niemowlaka: wizualny - kiedy o prawidłowych parametrach oddechowych informuje nas lampka

Akcesoria dla niemowlaka

Materac dla niemowląt

. Nieprawidłowo dobrany materac w łóżeczku dziecka może stanowić dla niego zagrożenie. Na co więc zwracać uwagę, kupując materac dla niemowlaka (...) i kaleczyć podczas zmiany pościeli. Materac do łóżeczka niemowlaka...

Akcesoria dla niemowlaka

Nauka samodzielnego korzystania z toalety

czy mycia rąk. Akcesoria pomocne w nauce korzystania z toalety Aby nauka samodzielności przebiegła sprawnie, warto skorzystać z dostępnych na rynku

Akcesoria dla niemowlaka

Przewijak dla niemowląt

, czy ma wystarczająco dużo miejsca na akcesoria związane z przewijaniem i czy jest na tyle duży, żeby mógł posłużyć dziecku przez okres, gdy będzie pieluch (...) są także inne akcesoria, jak na przykład kremy, maści,...