Oddaj włosy dla dzieci walczących z rakiem

Wiele osób w czasie stosowania kuracji chemią traci swoje włosy. Jest to szczególnie trudne doświadczenie dla dzieci. Dlatego dwie kobiety Beata Kulczyńska i Ilona Nalewajko ze Stowarzyszenia „Mówimy NIEboRAKOWI” do 17 II 2017 organizują akcję „Włosem w raka”.

Peruki dla dzieci

Jutro ostatni dzień akcji „Włosem w raka”, w której biorą udział salony fryzjerskie i wszystkie osoby chętne z całej Polski. Wydarzenie zostało stworzone specjalnie z myślą o dzieciach, które walczą z rakiem. Szczególnie dla tych, które w wyniku tej walki straciły swoje włosy. Wiele dzieci wraz z utartą włosów traci wiarę w siebie, patrząc w lustro widzą wyłącznie chorobę. Dlatego ta akcja ma pomóc dzieciom odzyskać uśmiech, by mogły cieszyć się swoim dzieciństwem.

Polecane wideo:

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w akcji muszą posiadać włosy, które można ściąć na minimum 30 centymetrów. Następnie zostaną one przekazane fundacji, a stamtąd pojadą prosto do perukarni. Zrobione tam peruki zostaną za darmo przekazane potrzebującym dzieciom.

Jak to zrobić?

Lista salonów biorących udział w akcji znajduje się na stronie mowimynieborakowi.pl. Fundacja przekazuje również instrukcję ścięcia włosów, dla osób które zdecydują się zrobić to same.

MINIMALNA DŁUGOŚĆ WŁOSÓW, KTÓRE MOŻNA PRZEKAZAĆ NIEBORAKOWI TO 30 CM. WŁOSY NALEŻY PRZED ŚCIĘCIEM UMYĆ, BEZ KORZYSTANIA ODŻYWKI, NIE MIESZAJĄC KOŃCA WŁOSÓW Z NASADĄ.

  • Umyte i dokładnie wysuszone włosy, dzielimy na kilka pasm
  • Każde pasmo wiążemy gumką u nasady i dołu (np. recepturką), w 2-3 miejscach.
  • Ucinamy około 2 cm powyżej gumki (od nasady), nie należy ich wyrównywać.
  • Ścięte włosy zawijamy w papier (np. ręcznik papierowy).
  • Oznaczamy nasadę włosa –wkładamy pod gumkę karteczkę z napisem "nasada".
  • Następnie tak przygotowane włosy umieszczamy w foliowej torebce, wkładamy do koperty i tak przygotowany włos wysyłamy na adres Stowarzyszenia.
Komentarze
Artykuły Aktualności
Aktualności

"Sceny z życia smoków" powracają!

Znasz już historię i przygody smoka, żaby, krokodyla i innych bohaterów fantastycznego świata? Czas, aby poznało je także twoje dziecko. Do księgarń powraca kultowa książka Beaty Krupskiej Sceny z życia smoków, która po raz pierwszy pojawiła się w 1987...

Aktualności

Klinika nOvum

Klinika nOvum

Klinika nOvum od 18 lat pomaga parom bezskutecznie starającym się o dziecko.

Aktualności

Akcja charytatywna Ence Pence

Akcja charytatywna Ence Pence

Ostatnio do akcji dołączył Przemek Kossakowski. Bransoletki Ence Pence, których sprzedaż wspiera akcję. Znane osoby zaangażowane w akcję "Pokoloruj dzieciom świat".

Aktualności

In vitro a założenie rodziny

In vitro a założenie rodziny

In vitro - czym jest dla małżeństwa? In vitro ma swoich przeciwników i zwolenników. Warto poznać więc zarówno wady, jak i zalety programu in vitro.

Aktualności

Targi "Moje Dziecko"

Targi "Moje Dziecko"

Targi "Moje Dziecko" odbędą się 31.08-01.09.2013 w Hali Torwar w Warszawie.

Aktualności

Zabawa podczas gry "Mały Książę"

Zabawa podczas gry "Mały Książę"

"Mały Książę" to zabawa dla całej rodziny! Stwórz Małemu Księciu planetę - wybieraj kafelki, buduj planetę i podliczaj jej wartość. Budujemy planetę Amelka (córeczka Alicji) już wie, jak stworzyć idealną planetę dla Małego Księcia.

Aktualności

Blender BRAUN MR 570

Blender BRAUN MR 570

Blender marki BRAUN to sprzymierzeniec zabieganych rodziców, którzy chcą w krótkim czasie przyrządzić coś pysznego dla dziecka.