Niezwykła sesja w hołdzie dla zmarłej córki

Fotograf Ashley Maisonet od trzech lat tworzy ciążowe sesje zdjęciowe, jednak współpracę z tym małżeństwem zapamięta na długo. Przyszła mama chciała bowiem nie tylko pamiątki z czasu ciąży. Zdjęciami chciała uczcić pamięć zmarłej kilka lat temu córeczki. Ta historia daje nadzieję, że po burzy zawsze przychodzi słońce.

Tęczowa sesja

Tematem przewodnim sesji była tęcza, ponieważ kolejne dziecko rodzące się po wcześniejszej stracie nazywane jest często „tęczowym”. Zdjęcia ukazują nadzieję, która na nowo narodziła się po bolesnych przeżyciach kobiety.

Polecane wideo:

- O byciu matką marzyłam całe życie. Strata mojej córeczki Harlow była bardzo traumatycznym wydarzeniem. Starałam się wyleczyć ból wieloma sposobami - mówi Bella, bohaterka sesji zdjęciowej.

Kobieta podzieliła się historią śmierci swojego dziecka na blogu. W szóstym miesiącu jej pierwszej ciąży zdiagnozowano u dziecka zespół Pottera – stan, w którym nerki nie rozwijają się prawidłowo. Dzieci cierpiące na to schorzenie najczęściej rodzą się martwe lub umierają kilka godzin po narodzinach.

Mimo wszystko, Anderson zdecydowała się donosić ciążę. Nie była w stanie dokonać aborcji.

- Noszenie córki pod sercem, wiedząc, że i tak umrze po porodzie, to najgorsze doświadczenie, jakie przeżyłam w swoim życiu. Ten stan mnie zmienił – dowiedziałam się wielu rzeczy o sobie, o duchowości i o wdzięczności - dodaje Bella.

Harlow urodziła się 17 stycznia 2012 roku i zmarła wkrótce po porodzie. Anderson spędziła z córeczką tylko godzinę. - Tuliłam ją w swoich ramionach i całowałam. Trzymanie swojego dziecka w ramionach naprawdę przemienia - wspomina kobieta.

Cztery lata po śmierci Harlow, Anderson ponownie zaszła w ciążę. 29 lipca 2016 roku parze urodził się synek – Skyler Rose. Kiedy była w ciąży, dowiedziała się od przyjaciela, że dziecko, narodzone po stracie wcześniejszego, nazywane jest często „tęczowym”. Małżeństwo wpadło więc na pomysł tej niezwykłej sesji.

W hołdzie dla córeczki

Para do zdjęć dodała wzruszający opis: „Tęczowe dziecko to takie, które rodzi się jako kolejne po poronieniu, narodzinach martwego dziecka lub innej stracie. W prawdziwym świecie, piękna i jasna tęcza pojawia się po burzy i przynosi nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Tęczę najbardziej doceniają ci, którzy wcześniej doświadczyli burzy.”

Fotografka nigdy wcześniej nie słyszała tego określenia, więc zdjęcia były również i dla niej czymś niesamowitym i nowym.

- Jestem przekonana, że w głowie Belli kłębiło się milion myśli. Patrzyła na swój brzuch i pomalowane farbą ręce... To na pewno przypominało jej piękną, małą córeczkę - mówi artystka.

Reakcje innych rodziców

Zdjęcia z sesji opublikowano na portalu społecznościowym Facebook. Na wzruszającą historię zareagowano ponad 33 tys. razy, a 18 tys. osób przesłało link dalej. Komentarze pod postem pokazują także, że za „swoim tęczowym dzieckiem” tęskni wielu rodziców. Na całym świecie rodzice każdego dnia zmagają się z poronieniami i narodzinami martwych dzieci.

Fotografka nie słyszała wcześniej o tego rodzaju pożegnaniach swoich dzieci. Teraz ma nadzieję, że swoimi zdjęciami pomoże innym osobom, które również straciły swoje mały anioły.

- Chciałabym, by matki takie jak Bella, znalazły w sobie odwagę do uśmiechu i siłę do walki - dodała.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Dieta

death25 • ostatni post 2 tygodnie temu

3

Pomoocy !

Rebel1420 • ostatni post 3 tygodnie temu

1
Artykuły Emocje w ciąży
Emocje w ciąży

Obawy w ciąży

Obawy w ciąży

Ciąża to okres huśtawki hormonalnej, więc twoje emocje mogą być nieadekwatne do sytuacji. Jeśli sobie z nimi nie radzisz, poszukaj profesjonalnej pomocy.

Emocje w ciąży

Pierwsze dziecko

Pierwsze dziecko

Oczekiwanie na pierwsze dziecko jest niesamowitym przeżyciem.

Emocje w ciąży

W oczekiwaniu na dzidziusia

W oczekiwaniu na dzidziusia

Oczekiwanie na potomstwo i snucie planów z nim związanych jest ekscytujące zarówno dla przyszłej mamy, jak i dla ojca.

Emocje w ciąży

Przyszła mama

Przyszła mama

Tak to już jest z kobietami, że gdy tylko zobaczą dwie kreski na teście ciążowym, zaczynają robić zakupy. Nawet jeżeli początkowo ograniczają się wyłącznie do planowania i zwiedzania sklepów. Wybierają meble, zabawki (na następne 10 lat), ubrania, grzechotki,...

Emocje w ciąży

Uczucie osamotnienia

Uczucie osamotnienia

Ciąża to piękne chwile w życiu kobiety, ale jednocześnie wielkie wyzwanie. Dobrze, kiedy czas oczekiwania na dziecko można dzielić z partnerem, kiedy można porozmawiać o wszystkich obawach, lękach, marzeniach, wątpliwościach i nadziejach.

Emocje w ciąży

Przesądy w ciąży

Przesądy w ciąży

Przyszła mama bardzo często jest atakowana przez najbliższych przesądami dotyczącymi tego co powinna robić, a czego unikać w czasie ciąży (...) jest, niestety, ziarenko prawdy. Jeśli do tej pory byłaś bierna i był Ci obcy wysiłek...

Emocje w ciąży

Hormony w ciąży

Ciąża to prawdziwa huśtawka nastrojów. Przez dziewięć miesięcy ciąży kobieta doświadcza skrajnych emocji. Śmiech i łzy, radość i smutek, euforię (...) będą jedynie pozytywne emocje....

Emocje w ciąży

Samotność w ciąży

Ciąża to piękne chwile w życiu kobiety, ale jednocześnie wielkie wyzwanie. Dobrze, kiedy czas oczekiwania na dziecko można dzielić z partnerem (...) o rodzinę. Bierze nogi za pas, a przyszła mama musi radzić sobie ze wszystkimi obowiązkami....

Emocje w ciąży

Nastrój w ciąży

na maluszka i jak dbać o samopoczucie w czasie ciąży? Ciążowe emocje Nie ma szablonu czy wzorca, w jaki musiałaby wkomponować się ciężarna ze swoim (...) Nastrój w ciąży jest bardzo zmienny z powodu...

Emocje w ciąży

Sny w ciąży

Sny w ciąży

Sny w ciąży u większości kobiet są dużo bardziej szczegółowe, pełne kolorów i smaków, emocji - pozytywnych i negatywnych. Zarówno koszmary (...) emocje są silniejsze niż zwykle, potrzeba do nich więcej...