Niezapomniane emocje w Halloween? Tylko w LEGOLANDZIE!

Informacja prasowa

Jeśli Halloween, to tylko w LEGOLANDZIE! Weźcie głęboki wdech i przygotujcie się na dreszczyk emocji i… mnóstwo śmiechu. Położony niespełna 650 km od polskiej granicy popularny park rozrywki w duńskim miasteczku Billund już od soboty, 8 października zmieni się w krainę pełną duchów, czarownic, wampirów, gigantycznych dyń i różnokolorowych światełek. Impreza potrwa 3 tygodnie, a każdy dzień wypełniony będzie aktywnościami i konkursami związanymi ze świętem strachów.

Polecane wideo:

Program Halloween to tegoroczna nowość w LEGOLAND® Billund. Specjalne obchody potrwają od 8 do 30 października. W wybrane dni park rozrywki będzie czynny dłużej niż zwykle, do godz. 21.00. Dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat przygotowano niesamowite atrakcje, które przyprawią je o gęsią skórkę!

Gdy zapadnie noc i nastanie cisza, LEGOLAND spowije dym i rozbłysną setki światełek, które wprowadzą małych i dużych gości parku w fantastyczny świat. Parafrazując słynne powiedzenie „Cukierek albo psikus” (Trick or treat), podczas specjalnych nocy pod hasłem „Klocek albo psikus” (Brick or Treat) dzieci będą mogły zwiedzić Laboratorium Szalonego Profesora, Pałac Królowej Lodu, Koło Fortuny i klatkę wilkołaków.

Przez Nawiedzony Las przeprowadzi je dobra czarownica, lecz trzeba strzec się jej złej siostry, która ukrywa się w drzewach. Inną atrakcją będzie gigantyczna dynia z 100 000 klocków LEGO, do której można wejść i zrobić sobie zdjęcie. W wybrane dni dzieci będą mogły konstruować z klocków LEGO swoje własne dynie, aby wspólnie stworzyć największą wystawę klockowych dyń spośród wszystkich parków rozrywki LEGOLAND.

Mali budowniczowie będą mogli również uczestniczyć w budowaniu gigantycznej mozaiki z motywem Zaduszek lub szukać wskazówek i rozwiązać wielką halloweenową zagadkę. Strefa Miniland dla najmłodszych gości zostanie specjalnie przyozdobiona lampionami i mrożącymi krew w żyłach dekoracjami.

Dzieci zabawiać będą postaci przebrane za wiedźmy i wampiry, które wszystkim maluchom będą rozdawać prezenty! Z kolei na scenie Fanta Halloween odbędą się liczne pokazy i zabawy dla całych rodzin, m.in. wampir Viggo zaprezentuje swój magiczny show, a dynia Olli zatańczy najdzikszy dyniowy taniec.

Hotele LEGOLAND i LEGOLAND Holiday Village, w których nocują goście parku, zostaną przyozdobione gigantycznymi pająkami i tematycznymi dekoracjami. Dodatkową atrakcją będzie budzące dreszczyk emocji halloweenowe menu serwowane w restauracji na zamówienie gości np. gofry z zieloną mazią. Dzieci będą mogły także przebrać się w najstraszniejszy halloweenowy strój, wziąć udział w konkursie i wygrać darmowy wstęp do parku rozrywki.

Terminy dostępności specjalnych atrakcji w czasie obchodów HALLOWEEN w LEGOLAND® Billund:

  • Brick or Treat – 15-22 i 29 października w godz. 10-20.00;
  • Nawiedzony Las – od 9, 15-23 i 29 października;
  • Konkurs na budowanie dyni z klocków LEGO – 15-22 i 29 października
  • Budowanie halloweenowej mozaiki z klocków LEGO - 15-22 i 29 października
  • Wielka halloweenowa zagadka – 9-30 października

Szczegółowy program jest dostępny pod linkiem www.LEGOLAND.dk

LEGOLAND Billund w Danii to najczęściej odwiedzany park rozrywki w Europie i idealna propozycja na wymarzone rodzinne wakacje lub kreatywny weekend z dziećmi. Sezon 2016 trwa do 30 października. Przez ten czas dzieci i ich rodzice z całego świata mogą bawić się w niesamowitym świecie zbudowanym z ponad 58 milionów kultowych klocków LEGO. Czekają na ich atrakcje w 10 strefach tematycznych:

NINJAGO World – tegoroczna nowość! Pełen przygód świat z klocków LEGO dla małych wojowników ninja inspirowany popularną serią LEGO NINJAGO. Najbardziej niesamowitą atrakcją jest interaktywna kolejka NINJAGO The Ride, dzięki której za pomocą zaawansowanej technologii dzieci przenoszą się do świata LEGO NINJAGO w wymiarze 4D!

Miniland, zwany sercem LEGOLANDU. To miniaturowa kraina pełna najsłynniejszych i najpiękniejszych budynków świata, stolic, małych miasteczek, nabrzeży i niesamowitych budowli, zbudowana z ponad 20 milionów klocków LEGO. Są tam także karuzele, mini łódki LEGO, pociągi, 36-metrowa wieża widokowa LEGOTOP®, z której można podziwiać widok na cały LEGOLAND.

Imagination Zone - podwodny świat z rekinami, gigantycznymi krabami i egzotycznymi rybami, muzyczna fontanna wodna oraz LEGO® Studios - największe w Skandynawii kino 4D, które pobudza wszystkie zmysły to największe atrakcje tej strefy.

Polar Land - strefa polarna z zatoką prawdziwych pingwinów, największą i najszybszą w LEGOLANDZIE kolejką górską Polar X-plorer, która pędzi 65 km/h oraz Ice Polar School, czyli karuzelą podobną do symulatora lotów.

Pirate Land - raj dla małych piratów i miłośników wodnych atrakcji. Można tam m.in. wsiąść na rozbujaną jak podczas sztormu piracką łódź, kąpać się w mini-wodospadach lub szaleć w pirackich wodospadach - wielkim placu zabaw ze zjeżdżalniami, armatkami wodnymi i tryskającymi źródełkami.

KNIGHT’S KINGDOM™ - świat dzielnych rycerzy, pięknych księżniczek i legendarnych wikingów. Można w nim m.in. zwiedzić królewski zamek, wybrać się na emocjonującą przejażdżkę kolejką górską, podczas której wydaje się, jakby leciało się na grzbiecie smoka lub popłynąć łodziami na ekstremalną wyprawę w dół rzeki, która kończy się wodospadem.

Miasteczko LEGOREDO® TOWN wzorowane na Dzikim Zachodzie. Jedną z atrakcji jest Nawiedzony Dom, w którym straszy, Kopalnia Złota oraz LEGO® Canoe, czyli spływ prawdziwymi indiańskimi kanu.

Adventure Land - kraina pełna dzikich bestii i żywych mumii, która gwarantuje dreszczyk emocji dla całej rodziny. Najodważniejsi mogą wybrać się na ekstremalną przejażdżkę po świątyni i szukać skarbu w totalnych ciemnościach lub wsiąść na kolejkę górską X-treme Racers, której szybkość przyprawia o zawrót głowy. Dla miłośników sportu przygotowano skutery wodne i małpi gaj przypominający dżunglę;

DUPLO® LAND - najlepszy plac zabaw dla najmłodszych od 1,5 roku życia, na którym są zjeżdżalnie, koniki bujane i kolorowe domki, w których dzieci mogą się bawić w strażaków, policjantów, farmerów czy sprzedawców. Można także przelecieć się samolotem DUPLO® lub przejechać kolejką elektryczną DUPLO.

Redakcja parenting.pl,

Wycieczki

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocy...

DzIaBoNg • ostatni post 2 tygodnie temu

5
Artykuły Wycieczki
Wycieczki

Bagażnik Chevroleta Cruze'a Kombi

Bagażnik Chevroleta Cruze'a Kombi

Duży bagażnik to zaleta, jaką powinien posiadać samochód rodzinny. W przestronnym bagażniku zmieści się nie tylko wózek, ale nawet sanki.

Wycieczki

Bałtów

Bałtów

Park w Bałtowie Liczne atrakcje w Parku Bałtowskim.Atrakcje parku Zwierzęta żyjące w parku.Dinozaury Jurapark Bałtów

Wycieczki

Atrakcje zimowe dla dzieci

Atrakcje zimowe dla dzieci

Liczne atrakcje dla dzieci w Zakopanem kuszą perspektywą spędzenia wymarzonych wakacji lub ferii. Zakopane było niegdyś mekką bohemy artystycznej, obecnie jest centrum rozrywki zwłaszcza zimowych, choć nie tylko, szaleństw. Miłośnicy jazdy na nartach,...

Wycieczki

Wczasy wellness

Wczasy wellness

Wellness to styl życia, dzięki któremu można osiągnąć harmonię ciała, ducha i umysłu. A harmonia ta pozwoli cieszyć się życiem.

Wycieczki

Rodzina na wakacjach

Rodzina na wakacjach

Wypoczynek w ciepłych krajach Zanim wyjedziemy wraz z rodziną na wakacje w ciepłych krajach, warto wcześniej dobrze przygotować się do wyjazdu. Dzięki temu unikniemy w podróży wielu nieprzyjemnych niespodzianek.

Wycieczki

Na wakacje

Na wakacje

Wakacyjny wyjazd, to nie tylko wybór miejsca, ale konieczność spakowania wszystkich niezbędnych w czasie wypoczynku rzeczy.

Wycieczki

Tempomat

Tempomat

Cruise control Tempomat służy do pomiaru odległości od samochodu znajdującego się przed nami. Kiedy poprzedzający nas samochód zaczyna zwalniać, tempomat rozpoczyna hamowanie.