Nawet lekarze byli zaskoczeni wagą bliźniąt

Alanna i Paul z Edynburga mają powody do dumy – nie dość, że zostali rodzicami dwóch zdrowych synków, to jeszcze Troy i Kaius zostali okrzyknięci największymi bliźniakami w historii Szkocji. Ile ważyły nowo narodzone dzieci?

Niezwykła sesja zdjęciowa bliźniaczek syjamskich

Maria Clara i Maria Eduarda to bliźniaczki syjamskie z Salvadoru w Brazylii. Na zdjęciu mają trzy miesiące i wciąż są połączone. Lekarzom udało się je...

Rekordowe bliźniaki

Szczęśliwi rodzice wiedzieli, że urodzą się im bliźnięta, ale nie podejrzewali, że dzieci ustanowią nowy rekord. Alanna wciąż czeka na oficjalne potwierdzenie, że Troy i Kaius to największe bliźnięta w historii Szkocji.

Polecane wideo:

Bracia razem ważyli prawie osiem kilogramów (dokładnie 7,626 kilograma), czyli ponad trzy kilogramy więcej niż przeciętne bliźnięta. Wszystko wskazuje na to, że Troy i Kaius pobili rekord Szkocji, który wcześniej należał do bliźniąt urodzonych w 2010 roku i ważących 7,2 kilograma – podaje brytyjski dziennik „Daily Mirror”. Chłopcy nie pokonali jednak wyniku największych bliźniąt w całej Wielkiej Brytanii, które po urodzeniu razem ważyły 8,5 kilograma!

Troy i Kaius przyszli na świat poprzez cesarskie cięcie. Nawet personel medyczny był pod wrażeniem ich wielkości, ponieważ bliźnięta zwykle są mniejsze od innych noworodków. Przyjmuje się, że średnio każdy waży około 2,5 kilograma.

Chłopcy są już w domu razem z rodzicami. Alanna powiedziała, że ona i dzieci czują się świetnie.

Stracili nieco na wadze w pierwszych dniach, ale to zupełnie normalne – powiedziała dziennikowi „Daily Mail”. - Synowie są spokojni, uwielbiają przytulanie i zapoznają się ze swoją starszą siostrą Aylą, która ma roczek.

Wielka niespodzianka

Alanna podejrzewała, że chłopcy będą nieco więksi niż przeciętne bliźnięta. Wskazywała na to wielkość ciążowego brzucha oraz wyniki badania USG. Lekarz poinformował ją, że chłopcy są zdrowi i rozwijają się prawidłowo. Młoda mama nie przypuszczała jednak, że Troy i Kaius ustanowią nowy szkocki rekord.

To nie pierwsze bliźnięta w rodzinie Alanny i Paula.

Zarówno w rodzinie mojego taty, jak i mamy były bliźnięta. Wśród krewnych męża również są pary dwojaczków – powiedziała młoda mama.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

ciaza

gosia1.9 • ostatni post 2 tygodnie temu

1
Artykuły Ciąża wielopłodowa
Ciąża wielopłodowa

Bliźniaczki urodziły dzieci tego samego dnia

Bliźniaczki urodziły dzieci tego samego dnia

Leah Rodgers, zaszły w ciążę niemalże w tym samym czasie, choć jak twierdzą - nie planowały tego. Swojej rodzinie radosną wiadomość obwieściły (...) , że identyczne siostry specjalnie starały się zajść w ciążę...

Ciąża wielopłodowa

Taka ciąża zdarza się raz na 70 milionów urodzeń

Taka ciąża zdarza się raz na 70 milionów urodzeń

. By zapłacić za in vitro, wzięli pożyczkę. I udało się. Para spodziewa się czworaczków. Chociaż ciąże mnogie przy tej metodzie zdarzają się stosunkowo (...) często, ta jest naprawdę wyjątkowa. Próby (https://parenting.pl/portal/zabieg-in-vitro)...

Ciąża wielopłodowa

Trojaczki

Trojaczki

Ciąża trojacza to zarówno wielka radość, jak i duże obciążenie. Kiedy w badaniu USG okazuje się, że dzieci będzie trójka, niektóre mamy stresują się, że trudno będzie sobie poradzić.

Ciąża wielopłodowa

Chciała mieć syna - jest w ciąży z pięcioraczkami

Chciała mieć syna - jest w ciąży z pięcioraczkami

zaszła w ciążę naturalnie, a w gabinecie lekarskim usłyszała, że będzie mamą bliźniąt. Pięcioraczki zamiast bliźniąt Pierwotna diagnoza (...) syna - z badań wynika, że na świecie pojawi się jeden chłopiec i cztery dziewczynki. Jedna...