Mężczyźni - przyjaciele kobiet poszukiwani. Rusza konkurs Wyróżnienie Białej wstążki

  • Szukamy mężczyzn, którzy aktywnie sprzeciwiają się przemocy wobec kobiet. Wspierają ich i pomagają im. To im do piersi przypniemy symboliczną białą wstążkę - opowiada Kazimierz Walijewski, pomysłodawca Konkursu Wyróżnienie Białej Wstążki i prezes stowarzyszenia Mężczyźni Przeciw Przemocy.

Facet przyjacielem kobiety

Rusza już siódma edycja konkursu Białej Wstążki. Akcja skierowana jest do tych panów, którzy pomagają kobietom wyjść z kręgu przemocy, zostają ich przyjaciółmi, powiernikami i pomocnikami. I promują równość kobiet w życiu publicznym i rodzinnym.

Wszystkie panie po raz kolejny mają okazję uhonorować i zgłosić kandydaturę mężczyzny, który pomógł im zmienić życie.

  • Z przemocą jest tak, że niektórzy ją stosują, a większość jest wobec niej obojętna. Nie możemy być niemymi świadkami. Kobiety potrzebują wsparcia mężczyzn, którzy aktywnie reagują na złe tratowanie kobiet – opowiada Kazimierz Walijewski.

Szacowne grono laureatów

W każdej edycji kobiety wybierają ośmiu najbardziej zasłużonych kandydatów. Nagradzani są mężczyźni zatrudnieni w fundacjach, stowarzyszeniach, ośrodkach pomocy społecznej. Są to również pracownicy służb mundurowych, ale i osoby prywatne.

Wśród dotychczasowym laureatów konkursu można wymienić wiele osobistości. Wśród nich jest Marek Prejzner, mężczyzna, który wprowadził system pracy ze sprawcami przemocy. Jego metody przynoszą efekty. Laureatem był także generał inspektor Marek Działoszyński oraz prokurator Jarosław Polanowski.

Do grona nagrodzonych mężczyzn zalicza się także Luis Alarcon Arias, współtwórca Niebieskiej Linii.

  • To są panowie, którzy pracują w różnych instytucjach i urzędach, ale zrobili dużo więcej. Wyszli poza zakres swoich obowiązków i pomogli kobietom doświadczajacym przemocy i okrucieństwa. Nie są tylko pracownikami urzędów, ale nazwałbym ich pomocnikami  - zaznacza Walijewski.

Wysyłamy zgłoszenia

Organizatorami konkursu jest Centrum Praw Kobiet oraz Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier. Kandydatury można zgłaszać do 25 listopada e-mailem - wysyłając zgłoszenie zawierające dane określone w formularzu zgłoszeniowym nr 1/CPK/2016 na adres: biala.wstazka@cpk.org.pl z dopiskiem - „Wyróżnienie Białej Wstążki” 2016.

Zgłoszenie można też wysłać poprzez stronę internetową - wypełniając zamieszczony na stronie internetowej www.bialawstazka.org oraz stronach organizatorów formularz zgłoszeniowy.

Kandydatury składać można także pocztą w formie pisemnej, zawierającej dane określone w formularzu zgłoszeniowym nr 1/CPK/2016 na adres: Fundacja Centrum Praw Kobiet, z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wilczej 60 lok. 19, kod pocztowy 00-679.

Więcej informacji na temat Konkursu na stronach:

Wyróżnienie Białej Wstążki

Patronat WP Parenting

Konkurs „Wyróżnienie Białej Wstążki"

Konkurs organizują Fundacja Centrum Praw Kobiet oraz Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”. Przedmiotem konkursu jest wybór mężczyzny, który w szczególny sposób zasłużył się pomagając kobietom, reagując na różne formy przemocy i dyskryminacji wobec nich. Kandydatów mogą zgłaszać pokrzywdzone kobiety, pracownicy instytucji i organizacji pozarządowych oraz inne osoby, które wskażą zasługi danego kandydata.

Więcej o konkursie

Dorota Krupińska-Ziętkowska, 4 miesiące temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Arka Zwierzaków - gra planszowa

Arka Zwierzaków - gra planszowa

Gra dla dzieci i ich rodziców Chcesz pomóc Noemu uratować zwierzęta przed zagładą? Zagraj! 84 żetony zwierzaków Układaj zwierzaki i pilnuj ich bezpieczeństwa. Słoń Ogromny słoń musi mieć odpowiednie dla siebie lokum. Kameleon Nakarm kameleona, aby w czasie...

Patronaty

Bajkowy krawiec

Bajkowy krawiec

Zapraszamy do posłuchania utworu z albumu "Piosenki dla przedszkolaka cz. 6. Abrakadabra"!

Patronaty

Dr Harvey Karp

Dr Harvey Karp

Pozycja książkowa dla rodziców niemowląt pozwoli im lepiej zrozumieć swoje maluchy.

Patronaty

Wiersze twórcy Kubusia Puchatka

Wiersze twórcy Kubusia Puchatka

"Kiedy byliśmy bardzo młodzi" A. A. Milne Piękne i pełne optymizmu wiersze twórcy Kubusia Puchatka sprawiają, że każda chwila dziecka z książką staje się przyjemnością.