Mężczyźni - przyjaciele kobiet poszukiwani. Rusza konkurs Wyróżnienie Białej wstążki

- Szukamy mężczyzn, którzy aktywnie sprzeciwiają się przemocy wobec kobiet. Wspierają ich i pomagają im. To im do piersi przypniemy symboliczną białą wstążkę - opowiada Kazimierz Walijewski, pomysłodawca Konkursu Wyróżnienie Białej Wstążki i prezes stowarzyszenia Mężczyźni Przeciw Przemocy.

Facet przyjacielem kobiety

Rusza już siódma edycja konkursu Białej Wstążki. Akcja skierowana jest do tych panów, którzy pomagają kobietom wyjść z kręgu przemocy, zostają ich przyjaciółmi, powiernikami i pomocnikami. I promują równość kobiet w życiu publicznym i rodzinnym.

Wszystkie panie po raz kolejny mają okazję uhonorować i zgłosić kandydaturę mężczyzny, który pomógł im zmienić życie.

- Z przemocą jest tak, że niektórzy ją stosują, a większość jest wobec niej obojętna. Nie możemy być niemymi świadkami. Kobiety potrzebują wsparcia mężczyzn, którzy aktywnie reagują na złe tratowanie kobiet – opowiada Kazimierz Walijewski.

Szacowne grono laureatów

W każdej edycji kobiety wybierają ośmiu najbardziej zasłużonych kandydatów. Nagradzani są mężczyźni zatrudnieni w fundacjach, stowarzyszeniach, ośrodkach pomocy społecznej. Są to również pracownicy służb mundurowych, ale i osoby prywatne.

Wśród dotychczasowym laureatów konkursu można wymienić wiele osobistości. Wśród nich jest Marek Prejzner, mężczyzna, który wprowadził system pracy ze sprawcami przemocy. Jego metody przynoszą efekty. Laureatem był także generał inspektor Marek Działoszyński oraz prokurator Jarosław Polanowski.

Do grona nagrodzonych mężczyzn zalicza się także Luis Alarcon Arias, współtwórca Niebieskiej Linii.

- To są panowie, którzy pracują w różnych instytucjach i urzędach, ale zrobili dużo więcej. Wyszli poza zakres swoich obowiązków i pomogli kobietom doświadczajacym przemocy i okrucieństwa. Nie są tylko pracownikami urzędów, ale nazwałbym ich pomocnikami  - zaznacza Walijewski.

Wysyłamy zgłoszenia

Organizatorami konkursu jest Centrum Praw Kobiet oraz Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier. Kandydatury można zgłaszać do 25 listopada e-mailem - wysyłając zgłoszenie zawierające dane określone w formularzu zgłoszeniowym nr 1/CPK/2016 na adres: biala.wstazka@cpk.org.pl z dopiskiem - „Wyróżnienie Białej Wstążki” 2016.

Zgłoszenie można też wysłać poprzez stronę internetową - wypełniając zamieszczony na stronie internetowej www.bialawstazka.org oraz stronach organizatorów formularz zgłoszeniowy.

Kandydatury składać można także pocztą w formie pisemnej, zawierającej dane określone w formularzu zgłoszeniowym nr 1/CPK/2016 na adres: Fundacja Centrum Praw Kobiet, z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wilczej 60 lok. 19, kod pocztowy 00-679.

Więcej informacji na temat Konkursu na stronach:

Wyróżnienie Białej Wstążki

Wyróżnienie Białej Wstążki

Konkurs „Wyróżnienie Białej Wstążki"

Konkurs organizują Fundacja Centrum Praw Kobiet oraz Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”. Przedmiotem konkursu jest wybór mężczyzny, który w szczególny sposób zasłużył się pomagając kobietom, reagując na różne formy przemocy i dyskryminacji wobec nich. Kandydatów mogą zgłaszać pokrzywdzone kobiety, pracownicy instytucji i organizacji pozarządowych oraz inne osoby, które wskażą zasługi danego kandydata.

Dorota Krupińska-Ziętkowska, 2 tygodnie temu
Ocena: 4.8
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Wspaniały czas zmian

Wspaniały czas zmian

Bycie ojcem to przygoda życia, ale i ogromne wyzwanie. Nic więc dziwnego, że ojcostwo można porównać do maratonu. Długodystansowy bieg wymaga nie tylko kondycji, ale i niesamowitej siły wewnętrznej. Każdy kilometr to pole walki – maratończyk walczy...

Patronaty

Tuwimki

Tuwimki

Okładka płyty "Tuwimki – Bajkopiosenki do słów Juliana Tuwima".

Patronaty

Dr Harvey Karp

Dr Harvey Karp

Pozycja książkowa dla rodziców niemowląt pozwoli im lepiej zrozumieć swoje maluchy.

Patronaty

"Pamiętajki"

"Pamiętajki"

Opowiadania i wiersze pomagają dzieciom rozwijać wyobraźnię i kształtować własny obraz otaczającego je świata.

Patronaty

Mama, smoczek

Mama, smoczek

Książka o macierzyństwie - jego cieniach i blaskach.