Malujemy Świat. Podręcznik do nauki malowania twarzy krok po kroku. Zwierzęta

Książka powstała w odpowiedzi na spotkanie z dziećmi na oddziale onkologicznym podczas projektu: "Chodź, pomaluj Nasz Świat" , który zainicjowano i stworzono w lipcu 2011 r. Dziecko chore też ma prawo do zabawy czy wakacji, więc grupa 14 dzieci wybrała swoje ulubione zwierzęta, za którymi rzecz jasna stoją określone cechy. Dzieci przeobraziły się przy pomocy farb w wilka, lwicę, kota i szereg innych zwierząt, a następnie zostały sfotografowane, a dalej ich wizerunki mogły wyruszyć w podróż do miejsc swoich marzeń w USA. Zostało to udokumentowane, aby w przyszłości, kiedy wyzdrowieją mogły same to zrobić.

Bardzo ważne było, aby książka "Malujemy Świat" była wspólną podróżą krok po kroku dorosłego i dziecka. Aby służyła lepszemu przebywaniu i dzieleniu sie sobą podczas zabawy i nauki. To oswajanie się ze sobą nawzajem, oswajanie się z kolorami i przełamywanie nieśmiałości dorosłych do pędzla i farb. Wspólne malowanie jest naturalne. Wspólne przebywanie ze sobą jest wyjątkowe. Ta książka to nie tylko instruktaż jak wykonać ładny rysunek na buzi .To również przegląd inspirujących zwierząt i ich cech gatunku. To nauka o Ziemi i ich mieszkańcach. To nauka o indywidualności wśród zwierząt, kształtowanie wrażliwości, empatii. To terapia kolorem. To przypomnienie, że szczęście można osiągnąć tu i teraz podczas bycia ze sobą.

To pierwsza polska książka o takiej tematyce, na którą czekali dorośli i dzieci przez dziesięciolecia.

To elementarz dla każdego rodzica i dziecka zawierający:

  • 150 kolorowych profesjonalnych fotografii,
  • 33 instrukcje krok po kroku na każdy dzień miesiąca,jak przeobrazić dziecko w ulubione zwierzątko,
  • 33 sposoby na spędzenie czasu z dzieckiem kiedy mamy 5, 15, 30 czy 60 minut,
  • informacje i ciekawostki ze świata zwierząt,
  • 33 różnych stylizacji na proste i kreatywne metamorfozy,
  • rady dotyczące technik malowania farbami.

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Śniadaniowa Klasa

Śniadaniowa Klasa

Program edukacyjny "Śniadaniowa Klasa" ma na celu propagowanie zdrowego odżywiania. W konkursie "Śniadanie się opłaca" można wygrać atrakcyjne nagrody.

Patronaty

Targi dla Rodziców i Dzieci Mamy Dziecko - galeria

Targi dla Rodziców i Dzieci Mamy Dziecko - galeria

Targi dla Rodziców i Dzieci Mamy Dziecko odbyły się w dniach 20-21 października 2012 r. w Szczecinie. Dzieci wraz z rodzicami wzięły udział m.in. w warsztatach plastycznych. Rodzice mogli zasięgnąć porady u lekarzy specjalistów. Mamy uczyły się tego,...

Patronaty

Targi rodzinne

Targi rodzinne

Organizatorzy Targów Rodzinnych przygotowali coś ciekawego dla dzieci i ich rodziców.

Patronaty

6 faktów o talentach

6 faktów o talentach

Obserwujmy, czym dzieci chętnie się zajmują i nie przeoczmy talentu malucha. Talentu, który trzeba rozwijać i pielęgnować!

Patronaty

Macierzyństwo bez lukru - Co powie tata?

Macierzyństwo bez lukru - Co powie tata?

Macierzyństwo bez lukru 3 To już trzecia edycja akcji charytatywnej, z której cały zysk przeznaczony jest na rehabilitację Mikołajka Kamińskiego, chłopczyka chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu I.

Patronaty

Rodzice z dzieckiem

Rodzice z dzieckiem

Nawiązywanie więzi z noworodkiem jest bardzo ważne. Dlatego tak istotną rolę odgrywa urlop rodzicielski.