Mała dama latem, czyli co wziąć córce na wakacje?

Artykuł zewnętrzny

Wakacje z dziećmi to wyprawa. Każdy rodzic wie, że bez względu na to, czy udaje się na daleką podróż do Azji Południowej czy na Mazury, to jego bagaż zajmie najwyżej jedną dziesiątą tego, co zabierze ze sobą mały człowiek… Jak spakować córkę na wakacje, by miała to, czego potrzebuje i była zadowolona? Oto nasz poradnik.

Dziewczęcy maksymalizm

Już od małego dziewczynki mają tendencję do tego, że chcą ze sobą zabierać dosłownie wszystko na wakacje. Dlatego każda mama od wczesnych lat swoje pociechy uczy, pakowania i odpowiedzialności za swój bagaż. Ale co zrobić, gdy na pytanie: „które spinki zabierasz ze sobą na wakacje?” Słyszysz odpowiedź: wszystkie, czyli duże pudło... Oczywiście najlepiej już przed wakacjami stworzyć z córą listę najpotrzebniejszych rzeczy, które zabieracie. Wtedy będzie jeszcze czas na ew. dyskusje, a ty oszczędzisz sobie nerwów tuż przed wyjazdem.

Lista ważnych rzeczy:

Sukienki dla dziewczynek

Oczywiście sukienki dla dziewczynek stanowią bardzo ważny element bagażu. Każda, nawet bardzo mała dama, chce ładnie wyglądać i lubi się stroić i przebierać. Oczywiście dodatkowo także dzieci lubią się brudzić, a w wakacje nie ma sensu robić prania. Dlatego zabierz sukienki dla dziewczynek w różnych kolorach, także te ciemniejsze, które założy chociaż dwa razy. Pamiętaj, aby letnie kreacje były uszyte z naturalnego materiału, np. z bawełny, były lekkie i przewiewne. Da to komfort i swobodę twojemu dziecku.

Okulary, kapelusz, torebka

Oczywiście równie ważne, co sukienki – dla dziewczynek ważne są również akcesoria. Na pewno weź córce okulary i kapelusz oraz czapkę, które będą ją chronić przed słońcem, a ona będzie się czuła modna i elegancka. Pozwól jej także wybrać torebeczkę lub plecak, w który schowa swoje skarby – koraliki, bransoletkę, gumki i spinki. Nie zapominaj, że skoro sama zabierasz biżuterię, twoja córka też może.

Książki i zabawki

Na każdym wyjeździe ważne są także rozrywki podróżno-domowe. Maskotki sprawdzają się na wyjazdach średnio, jeżeli więc musicie, weźcie tylko ulubionego pluszaka do snu. Poza tym zawsze warto zabrać książki, puzzle, karty, gry. Zabawek do piasku nie zabieraj – kosztują niewiele i można je zakupić przy każdej plaży. Pamiętaj za to o zabawkach wodnych, jak kółko i pływaczki, żeby dziecko było bezpieczne w wodzie.

Bidon

Fajnym pomysłem na wakacje może być także bidon. To wygodny sposób na to, aby dziecko miało przy sobie zawsze picie. Własny kolorowy bidon na pewno spodoba się każdemu maluchowi i chętniej będzie sięgał po wodę w gorące dni, co jak wiemy – jest niezwykle ważne.

Redakcja parenting.pl, 8 miesięcy temu

Wycieczki

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocy...

DzIaBoNg • ostatni post 5 dni temu

5
Artykuły Wycieczki
Wycieczki

Bagażnik Chevroleta Cruze'a Kombi

Bagażnik Chevroleta Cruze'a Kombi

Duży bagażnik to zaleta, jaką powinien posiadać samochód rodzinny. W przestronnym bagażniku zmieści się nie tylko wózek, ale nawet sanki.

Wycieczki

Bałtów

Bałtów

Park w Bałtowie Liczne atrakcje w Parku Bałtowskim.Atrakcje parku Zwierzęta żyjące w parku.Dinozaury Jurapark Bałtów

Wycieczki

Atrakcje zimowe dla dzieci

Atrakcje zimowe dla dzieci

Liczne atrakcje dla dzieci w Zakopanem kuszą perspektywą spędzenia wymarzonych wakacji lub ferii. Zakopane było niegdyś mekką bohemy artystycznej, obecnie jest centrum rozrywki zwłaszcza zimowych, choć nie tylko, szaleństw. Miłośnicy jazdy na nartach,...

Wycieczki

Wczasy wellness

Wczasy wellness

Wellness to styl życia, dzięki któremu można osiągnąć harmonię ciała, ducha i umysłu. A harmonia ta pozwoli cieszyć się życiem.

Wycieczki

Rodzina na wakacjach

Rodzina na wakacjach

Wypoczynek w ciepłych krajach Zanim wyjedziemy wraz z rodziną na wakacje w ciepłych krajach, warto wcześniej dobrze przygotować się do wyjazdu. Dzięki temu unikniemy w podróży wielu nieprzyjemnych niespodzianek.

Wycieczki

Na wakacje

Na wakacje

Wakacyjny wyjazd, to nie tylko wybór miejsca, ale konieczność spakowania wszystkich niezbędnych w czasie wypoczynku rzeczy.

Wycieczki

Tempomat

Tempomat

Cruise control Tempomat służy do pomiaru odległości od samochodu znajdującego się przed nami. Kiedy poprzedzający nas samochód zaczyna zwalniać, tempomat rozpoczyna hamowanie.