Makijaż dla nastolatki - kiedy na niego pozwolić i jakie są jego zasady

Większość kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez pełnego makijażu. Częściej zdarza się nam nie zjeść śniadania czy zapomnieć dokumentów. Dzięki tuszowi do rzęs czy szmince czujemy się piękniejsze, a przez to odważniejsze, pewniejsze siebie i po prostu bardziej kobiece. Jednak kiedy zauważamy, że nasza córka, jeszcze niedawno dziewczynka z dwoma kucykami, zaczyna nam podbierać kosmetyki, odczuwamy niewielką panikę. Co wtedy zrobić? Zabronić i walczyć z tym, co nieuniknione czy pozwolić i patrzeć z przerażeniem, jak zmniejsza się ilość wolnego miejsca na toaletce, a może wyrzucić z domu wszystkie kosmetyki? Jak znaleźć wśród wielu rozwiązań złoty środek?

Polecane wideo:

Makijaż nastolatki

Każd nastolatka chciałaby wyglądać jak dorosła kobieta, dlatego jak najwcześniej chcałby się malować.

Kiedy nastolatka może zacząć się malować?

Z pewnością wiele mam dorastających dziewcząt zadaje sobie to pytanie. Odpowiedź na nie wcale nie jest prosta i jednoznaczna. Wszystko zależy od tego, jaką cerę ma dziecko. Czy już zmaga się z trądzikiem, a może ma piękną i naturalną skórę bez żadnych niedoskonałości? Po wstępnym ustaleniu, należy poważnie porozmawiać z córką i wyjaśnić jej, dlaczego kobiety się malują. Robią to przecież po to, aby ukryć pewne mankamenty. Jeśli więc nie ma żadnych powodów do tego, aby na skórę nakładać kolorowe kosmetyki, nie ma potrzeby dodatkowego obciążania cery. Jeśli jednak dziewczyna wstydzi się swoich pryszczy, warto zaproponować jej dobry korektor. Czasem jednak córka chce po prostu poczuć się kobieco i na nic się zdadzą nasze twarde argumenty. Wtedy najlepszym pomysłem będzie wspólne wybranie się do drogerii i wybranie kosmetyku, który nie zaszkodzi jej młodej cerze, np. owocowego błyszczyka lub tuszu do rzęs. Pamiętajmy jednak, że dziewczynka nie powinna malować się przed 12 rokiem życia.

Zasady makijażu dla nastolatki

Jeśli już nastolatka zdecyduje, że chciałaby się malować, powinna przestrzegać kilku ważnych reguł. Przede wszystkim inny powinien być makijaż dzienny, np. do szkoły, inny zaś na dyskotekę czy wieczorne wyjście ze znajomymi. Ten pierwszy powinien być delikatny, nie rzucać się w oczy i jedynie maskować pewne mankamenty (np. młodzieńczy trądzik). Jeśli córka będzie chodziła do szkoły z wyraźnym i mocnym makijażem, może to nie spodobać się nauczycielom. Ponadto taki sposób malowania się obciąża cerę, skóra nie może oddychać, a wtedy pojawia się jeszcze więcej niedoskonałości. Dlatego młoda dziewczyna powinna zapomnieć o fluidzie. Dopuszczalny jest za to puder sypki, najlepiej transparentny, który skutecznie zmatowi cerę. Drugi rodzaj makijażu - wieczorowy, może być nieco mocniejszy. Nastolatka może użyć różu do policzków (jednak z umiarem), cieni do powiek czy błyszczyka w ciemniejszym odcieniu.

Kobieta, która zauważa, że jej córka zaczyna się malować, musi stanąć przed ważnym wyzwaniem. Mała dziewczynka staje się kobietą, chce się podobać, zaczyna pracować nad swoim wyglądem. To również dla niej okres wyzwań. Dlatego tak ważne jest, aby weszła do świata kobiet pod opieką najbliższej i najbardziej kochanej osoby, czyli mamy. Warto wtedy poświęcić córce mnóstwo czasu na rozmowę. Dzięki temu będzie jej dużo łatwiej uporać się z tym, co nowe, a także uniknie wielu błędów.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Pielęgnacja skóry nastolatka
Pielęgnacja skóry nastolatka

Makijaż nastolatki

Makijaż nastolatki

Nastolatka z makijażem Każd nastolatka chciałaby wyglądać jak dorosła kobieta, dlatego jak najwcześniej chcałby się malować.

Pielęgnacja skóry nastolatka

Młoda skóra z niedoskonalościami

Młoda skóra z niedoskonalościami

Problemy nastolatków ze skóra Młode osoby muszą brykać się z wieloma problemami urodowi. Jednym z ich największych wrogów jest trądzik.

Pielęgnacja skóry nastolatka

Najlepsze szczoteczki do zębów

Najlepsze szczoteczki do zębów

Szczoteczki do zębów Wybór szczoteczki dla dziecka, powinien być dobrze przemyślany. W sklepach i drogeriach mamy bardzo duży wybór, nie możemy jednak zdać się na ślepy los.

Pielęgnacja skóry nastolatka

7 zaskakujących domowych sposobów na trądzik

7 zaskakujących domowych sposobów na trądzik

tę herbatę, a po jej przestygnięciu przetrzesz nią skórę przy użyciu wacika. Aspiryna W aspirynie zawarty jest kwas salicylowy, który stanowi (...) tę należy wymieszać z jogurtem naturalnym i nałożyć na skórę na czas...

Pielęgnacja skóry nastolatka

Nadmierna potliwość u nastolatka

Nadmierna potliwość u nastolatka

Potliwość u nastolatka Okres dojrzewania często charaktaryzuje się nadmierną potliwością, co jest dużym problemem dla nastolatków.

Pielęgnacja skóry nastolatka

Jak dobrać krem dla dziecka?

Skóra dziecka jest bardzo delikatna i wrażliwa. Systematyczna i troskliwa pielęgnacja pozwoli zapobiec ewentualnym podrażnieniom (...) się dla swojego dziecka odpowiadał potrzebom, które chcemy zaspokoić. W tym wypadku...

Pielęgnacja skóry nastolatka

Najczęstsze problemy urodowe dzieci w wieku szkolnym

Najczęstsze problemy urodowe dzieci w wieku szkolnym

o tym, aby nie nakładać sobie na twarz zbyt dużej ilości makijażu. Fluid nie pozwala skórze oddychać, co w efekcie może sprawić, że na skórze pojawi (...) się jeszcze więcej niedoskonałości. Zdarza się jednak, że nawet...

Pielęgnacja skóry nastolatka

Bezpieczna skóra dziecka latem

Bezpieczna skóra dziecka latem

Ochrona przed słońcem Kiedy jesteśmy na wakacjach, należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu skóry dziecka przed słońcem. Najlepiej wykorzystać do tego nakrycie głowy oraz kremy z filtrem.

Pielęgnacja skóry nastolatka

Zmiany w okresie dojrzewania

Zmiany w okresie dojrzewania

Nastolatkowie a zmiany Okres wchodzenia w dorosłość wiąże się z wieloma zmianami. Najbardziej widoczne są te, które zachodzą w ciele.