Pokaż kategorie Parenting.pl
Pokaż kategorie

Łobuziaki - pierwszy oficjalny teledysk już on-line!

Podczas gdy gwiazdy polskiej muzyki sprzedaż 15 tys. płyt uważają za sukces, oni w samych tylko Niemczech sprzedali prawie milion kopii, a w ciągu trzech miesięcy od premiery ich album pokrył się platyną. Co ciekawe, mowa tu nie o The Rolling Stones czy Red Hot Chili Peppers, ale o dziesięciolatkach. Nazywają się „Łobuziaki” i chcą podbić serca polskich fanów.

Polecane wideo:

1. Sentymentalne spojrzenie wstecz

Oficjalny teledysk - Łobuziaki

Pojawił się pierwszy oficjalny teledysk zespołu Łobuziaki.

Kto z nas nie nucił „Puszka Okruszka” Natalii Kukulskiej, czy piosenek Majki Jeżowskiej? Która z dzisiejszych trzydziestoparolatek nie podkochiwała się w Krzysztofie Antkowiaku, śpiewającym o zakazanym owocu? Kto z ówczesnych kilkulatków nie śpiewał o ogórku ubranym w zielony garniturek, czy mydle co wszystko umyje? W latach 80. i 90. piosenka dziecięca święciła triumfy, goszcząc w milionach polskich domów i przedszkoli. Jednak kolejne pokolenia zamiast zastanawiać się nad tym „co powie tata?” i deklarować, że wolą „swoją mamę, co ma oczy jak atrament”, postanowiły swoją miłością obdarzyć nastoletnie gwiazdy Walta Disney'a i amerykańskiej popkultury pod batutą Hannah Montany, Justina Biebera czy Lady Gagi.

Nostalgia dzisiejszych trzydziestolatków za czasami dzieciństwa, czyli latami 80. i 90 może okazać się szansą na to, że mając w pamięci wspomnienia o „Puszku Okruszku”, zaproponują swoim dzieciom płyty z tradycyjną piosenką dla najmłodszych. Zresztą nie tylko w Polsce, również w Europie widać potrzebę stworzenia alternatywy dla amerykańskiej dziecięcej rozrywki, czego najlepszym przykładem jest dotychczasowa kariera holenderskiego projektu dziecięcego, realizowanego w różnych krajach Europy. Projekt ten puka właśnie do polskich drzwi pod nazwą „Łobuziaki”.

2. Łobuziaki - Dzieci dzieciom

„Łobuziaki” to nowa, polska artystyczna grupa dziecięca, w której dzieci śpiewają dla dzieci. Rodzicami przedsięwzięcia są: znany holenderski producent muzyczny Jan Kisjes i jego żona Debby. Jan komponuje muzykę i pisze teksty, a Debby jest reżyserką teledysków. Zdaniem Jana, uczestnicy realizowanego przez niego projektu to ”pewne siebie, radosne, nowoczesne i mające własne zdanie dzieciaki, które trzymają się razem”. Śpiewają o swojej pierwszej miłości, przemocy na świecie, kłótniach z rodzicami, przyjaźni i o tym, że boją się ciemności – czyli o najważniejszych sprawach dla każdego dziecka. „Łobuziaki” czerpią z tradycji piosenki dziecięcej, zaadaptowanej do nowoczesnych standardów, zabierają najmłodszych w podróż do świata ładnych melodii i mądrych tekstów – to co odróżnia je od innych produkcji to fakt, że bohaterowie ich piosenek nie próbują udawać dorosłych, lecz opisują świat oczami dziecka.

3. Hit dla dzieci, hit dla dorosłych?

W „Łobuziakach” śpiewają dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Po osiągnięciu maksymalnego wieku muszą opuścić grupę, by mogły do niej dołączyć nowe dzieci. Nie są one traktowane jak gwiazdy, lecz jak dzieciaki z jednego podwórka, z którymi identyfikują się ich rówieśnicy – na tym polega ich siła. Większość piosenek została nagrana w Nashville, Tennessee w USA oraz w studiu nagraniowym Jana, w Holandii. - Miałem możliwość współpracy z bardzo znanymi muzykami z Nashville i wykorzystałem szansę powierzenia im muzycznej produkcji także i tego projektu. Projekt zrobił wielkie wrażenie i było o nim głośno. Rezultat był niesamowity: każdy dorosły artysta potrafi bez problemu zaśpiewać nasze utwory. Stały się one popowymi hitami dla dorosłych - opowiada z dumą Jan Kisjes. - Praca z dziećmi to wielka radość. Mają w sobie tyle energii i ekspresji, które udzielają się innym – mówi Debby. - Siłą projektu są videoklipy, które pomagają dzieciom w interpretacji tekstów piosenek. Dzieci dobrze zdają sobie także sprawę z tego, że realizacja takiego projektu wymaga wielkich inwestycji. Czują się wyróżnione, a przy okazji uczą się odpowiedzialności i rzetelnego podejścia do obowiązków - dodaje.

4. Milion sprzedanych egzemplarzy

Projekt zanim trafił do Polski zdążył odnieść sukces w rodzimej Holandii, gdzie grupa pod nazwą Snotneuzen sprzedała ponad 300 tys. kopii albumu, który w trzy miesiące od wejścia na rynek uzyskał status złotej płyty. Jednak dopiero zainteresowanie niemieckiej publiczności przeszło najśmielsze oczekiwania twórców projektu. Kompozycje Jana Kisjesa, wykonywane za Odrą przez zespół Rotznasen osiągnęły status platynowej płyty, a łączna sprzedaż albumu sięgnęła blisko miliona egzemplarzy. Jan i Debby zaskoczeni i zachęceni tak entuzjastycznym przyjęciem zdecydowali się rozszerzyć projekt na inne kraje. Dziś zaangażowanych w niego jest ponad 1200 dzieci i dorosłych z całego świata. Realizowany jest w 7 językach. - Nie chcieliśmy po prostu zaimportować na polski rynek gotowego holenderskiego pomysłu. Zależało nam, żeby realizację „Łobuziaków” powierzyć młodym polskim artystom, którzy lepiej niż my znają polską kulturę - mówi Jan Kisjes. Dlatego w Polsce adaptacją „Łobuziaków” zajmują się polscy młodzi muzycy, tłumacze i tekściarze. Za przygotowanie małych wokalistów i realizację nagrań odpowiedzialny jest muzyk i producent – Sławek Ramian. Teksty Jana Kisjesa z języka niderlandzkiego na polski przetłumaczyła Anna Stelmach van Huet, a następnie polskie wersje piosenek napisał współpracujący z młodymi zespołami autor tekstów i dziennikarz – Jonasz Jasnorzewski. Promocją płyty i kontaktami z mediami zajmuje się Ola Guła oraz czuwająca nad realizacją całego projektu Natalia Walaszek.

5. Pryszcze nie przeszkadzają

Autorzy „Łobuziaków” podkreślają, że nie ma dla nich znaczenia, czy dziecko jest grube czy chude, bogate czy biedne, czy różni się wyglądem od innych dzieci, nosi aparat na zębach albo ma pryszcze. Grunt, żeby było wesołe, miało entuzjastyczne nastawienie i odrobinę charyzmy. No i żeby ładnie śpiewało, ale twórcom nie chodzi jedynie o nagranie ładnych piosenek. Jednym z fundamentów realizowanego przez nich projektu jest element wychowawczy. - Zdarzają się przypadki rodziców, którzy za wszelką cenę dążą do tego, by ich dziecko stało się sławne. Nie jest to celem tego projektu i nie pochwalamy takiej postawy. Dzieci rodziców o takim nastawieniu nie są uwzględniane przy wyborze uczestników projektu. Taka postawa przysparza mnóstwo stresu innym dzieciom ze względu na wiążący się z nią egocentryzm i egoizm. „Łobuziaki” to zespół stanowiący jedność. Każde z dzieci ma w nim mnóstwo miejsca dla siebie, lecz jednocześnie dzieli się tym miejscem z innymi członkami grupy - mówi Jan Kisjes.

6. A teraz czas na Polskę

Dzieci do projektu trafiły poprzez casting, który odbył się w Warszawie początkiem listopada 2011 roku. Przesłuchania wyłoniły wspaniałą dwunastkę dzieciaków uzdolnionych muzycznie, które początkiem stycznia 2012 roku nagrały pierwszą z płyt planowanych w ramach projektu. Premiera płyty o wymownym tytule „Wszystkie Łobuziaki mają coś do powiedzenia” planowana jest na początek maja, nieco wcześniej bo już w połowie marca będzie można nabyć płytę w międzynarodowej sieci sprzedaży cyfrowej.

Po szersze informację oraz w celu zapoznania się z próbkami piosenek zapraszamy na MySpace, Facebook oraz na oficjalną stronę zespołu.

Zapraszam również na stronę internetową kompozytora i producenta projektu, który poza realizacją projektu Łobuziaki w 7 krajach Europy, zajmuje się tworzeniem muzyki na wielu różnych płaszczyznach.

Obejrzyj pierwszy oficjalny teledysk!

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu

Polecane wideo:

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Kolekcja książek "Duże litery" - Wydawnictwo Skrzat

Kolekcja książek "Duże litery" - Wydawnictwo Skrzat

"Czarownica w wielkim mieście" Magiczna moc słów jest czasem skuteczniejsza niż niejedna czarodziejska różdżka. Zapraszamy do zapoznania się z książką "Czarownica w wielkim mieście" Agnieszki Urbańskiej."Księżniczka z innej bajki" Lilka - nietypowa księżniczka, która wszystkim poprawia humor. Kolejna część serii "Duże litery" napisana przez Agnieszkę Urbańską."Nie taki smok straszny" Co może

Patronaty

Śniadaniowa Klasa

Śniadaniowa Klasa

Program edukacyjny "Śniadaniowa Klasa" ma na celu propagowanie zdrowego odżywiania. W konkursie "Śniadanie się opłaca" można wygrać atrakcyjne nagrody.

Patronaty

Disney! Ćwiczymy...

Disney! Ćwiczymy...

Seria książek "Ćwiczymy..." ma za zadanie ułatwić przedszkolakom naukę pisania, liczenia oraz rysowania szlaczków.

Patronaty

6 faktów o talentach

6 faktów o talentach

Obserwujmy, czym dzieci chętnie się zajmują i nie przeoczmy talentu malucha. Talentu, który trzeba rozwijać i pielęgnować!

Patronaty

Fundacja Rodzice Przyszłości

Fundacja Rodzice Przyszłości

Fundacja Rodzice Przyszłości prowadzi kampanię mającą na celu wspieranie dorosłych w jakże trudnej roli rodzica.

Patronaty

Brian Tracy. Integralny Rozwój, czyli jak wychować dobre, mądre, zdrowe i szczęśliwe dzieci - część pierwsza

Brian Tracy. Integralny Rozwój, czyli jak wychować dobre, mądre, zdrowe i szczęśliwe dzieci - część pierwsza

Rodzice powinni dowiedzieć się, w jaki sposób dziecko się rozwija, aby wychować je w prawidłowy sposób. Dziecko rodzi się jako "biała kartka", którą wypełniają w dużej mierze właśnie rodzice. Maluchy pozbawione są lęku. Jedyne, czego się boją to upadek i głośne dźwięki. Dziecko uczy się lęku od dorosłych. Dzieje się to podczas słów krytyki lub grożenia karą. Szczególnie niewskazane jest gro