LEGO® DUPLO® inspiruje budowniczych jutra

Informacja prasowa 

Ćśśś. Czy słyszysz ten dźwięk? Coś niesamowitego dzieje się w dziecięcym pokoju. Podłoga zmienia się w plac budowy i powstaje miasto! Dzieci uwielbiają wymyślać nowe historie i codziennie przeżywać emocjonujące przygody. Zestawy konstruktorskie LEGO® DUPLO® pozwolą nie tylko na fascynującą i kreatywną zabawę, ale i na rozwijanie umiejętności manualnych.

Historia każdego miasteczka zaczyna się od placu budowy. Na początku nie ma niczego oprócz twardej ziemi, potem przyjeżdżają buldożery, ciężarówki, koparki, dźwigi i ładowarki. Dzieci uwielbiają bawić się w budowniczych i tworzyć konstrukcje własnego pomysłu: kolorowe mosty, domy do nieba czy krzywe wieże. Pomogą im w tym również pociągi, którymi będą przewozić materiały budowlane. A gdy już wybudują miasto, tym samym pociągiem mogą jeździć do szkoły, pracy lub przyjaciela.

Dziecko w wieku ok. 1,5 roku życia zaczyna odkrywać świat, który go otacza i próbuje go zrozumieć. Poprzez zabawę rozwija swoje umiejętności społeczne i poznawcze, zdobywając nowe doświadczenia i eksplorując różne środowiska, które są źródłem nowej wiedzy o świecie. Tematyczne zestawy LEGO DUPLO są bardzo pomocne w rozwoju dziecka, gdyż dostarczają nieskończonej inspiracji do zabawy i radości.

Jak zbudować miasto?

eśli mały budowniczy marzy, aby wybudować swoje własne miasto, musi zacząć od samego początku. Doskonałym wyborem będzie LEGO DUPLO „Koparko-ładowarka” (10811) z wielką szuflą na przedzie i z tyłu oraz ruchomym dźwigiem, który może służyć do kopania i zgarniania dekorowanych klocków z narysowanymi dżdżownicami. Model został tak skonstruowany, by pasować do małych i jeszcze nieporadnych rączek dziecka. Budowa wielkiego miasta właśnie się zaczęła!

Wielkie maszyny LEGO DUPLO

Czy znów słyszysz ten dźwięk? Na plac budowy właśnie wjechały kolejne maszyny LEGO DUPLO „Ciężarówka i koparka gąsiennicowa” (10812). Łatwo ruszyć z robotami, gdy ma się do zabawy wielką koparkę, która wykopie każdy dół i rozwali każdy mur. Gruzy można załadować na ciężarówkę i wywieźć na wysypisko śmieci. Zestaw zawiera także 2 minifigurki budowniczych LEGO DUPLO.

Wielka budowa

Gdy prace stają się bardziej zaawansowane, dzieciom będzie potrzebny buldożer, wywrotka i jeżdżący dźwig. Zestaw LEGO DUPLO „Wielka budowa” (10813) z tymi trzema wspaniałymi maszynami jest doskonałym sposobem na emocjonującą zabawę pełną radości z konstruowania i tworzenia swoich własnych budowli. Buldożer oczyści teren, a ciężarówka przywiezie nowe materiały budowlane. Dzięki dźwigowi można zbudować nawet prawdziwy drapacz chmur! W zestawie znajduje się również minifigurka budowniczego LEGO DUPLO, z którym łatwo bawić się w role. Dzięki temu dziecko może poczuć, jak to jest być liderem zespołu lub posłusznym pomocnikiem. Do minifigurki jest dołączony także kask, by dbać o bezpieczeństwo na budowie.

Uwaga! Samochód na skrzyżowaniu

Jeśli dziecko jest zafascynowane pociągami, spodoba mu się zabawa LEGO DUPLO „Ciuchcia DUPLO” (10810). Może nawet w przyszłości zostanie odpowiedzialnym motorniczym, który dba o bezpieczeństwo pasażerów? W zestawie dołączono także przejazd kolejowy i samochód, dzięki czemu rodzice mogą rozmawiać ze swymi pociechami o zasadach ruchu na drodze i ćwiczyć w zabawie, jak należy przechodzić przez ulicę.

Fascynujący świat pociągów

Z LEGO DUPLO „Mój pierwszy pociąg” (10507) łatwo wprowadzić dziecko w fascynujący świat pociągów. Razem możecie stworzyć kolorowy pociąg parowy, który wydaje dźwięki, wagon pasażerski, stację kolejową z kasą biletową, stację benzynową i sygnalizator świetlny. To idealna propozycja dla początkujących budowniczych, którzy będą zachwyceni nieskończoną, różnorodną i kreatywną zabawą w pociągi.

Klocki LEGO DUPLO zostały zaprojektowane specjalnie w taki sposób, by zabawa nimi była łatwa i bezpieczna. Są dwa razy większe od zwykłych klocków LEGO i dzięki temu idealnie dopasowane do małych rączek dziecka. Wszystkie zestawy LEGO DUPLO wykonano według najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa, ponieważ dla Grupy LEGO najlepsza zabawa to bezpieczna zabawa.

Wszystkie zestawy można kupić w hipermarketach, w sklepach z zabawkami i sklepach internetowych w całej Polsce. Podane ceny obowiązują w sklepie na stronie www.LEGO.pl oraz w katalogu LEGO: „Koparko-ładowarka” (nr katalogowy 10811) - 59,99 zł, „Ciężarówka i koparka gąsiennicowa” (10812) - 79,99 zł, „Wielka budowa” (10813) - 249,99 zł, „Ciuchcia DUPLO” (10810) - 129,99 zł, „Mój pierwszy pociąg” (10507) - 79,99 zł.

Więcej informacji

Redakcja parenting.pl, 6 miesięcy temu

Zakupy dla malucha

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Pieluchy

Babcia2306 • ostatni post 8 godzin temu

2

Jedzenie

aga2410 • ostatni post około miesiąca temu

3
Artykuły Zakupy dla malucha
Zakupy dla malucha

Wybierz odpowiednie buty dla dziecka

dobrane dla malucha buciki to dla niego komfort podczas codziennych zabaw, a dla rodzica pewność, że pociecha zdrowo się rozwija. Kryteria te spełniają (...) dobrze znane w Polsce produkty marki BARTEK. Cechy dobrego obuwia Wybierając...

Zakupy dla malucha

ToGo - wielofunkcyjna zawieszka

_Materiały prasowe_ Na rynku produktów dla dzieci pojawił się ostatnio nowy gadżet. To pomysłowa zawieszka, która ułatwi ci spacery z pociechą o każdej porze roku. Sprawdzi się zarówno do przypięcia rękawiczek, przymocowania kocyka w łóżeczku czy zasłonki...

Zakupy dla malucha

Buciki od BARTKA - nowa kolekcja

Buciki od BARTKA - nowa kolekcja

Buciki Mini First Steps Buciki Mini First Steps zapewniają maksymalny komfort użytkowania i są idealne do nauki chodzenia. Model skierowany dla maluchów, które chcą się wyróżniać i podkreślać swoją oryginalność. Nowoczesna forma oraz żywe barwy to hit...

Zakupy dla malucha

Buty BARTEK

Buty BARTEK

Chłopięce sandały dla maluchów, które aktywnie spędzają czas. Wiosenne trzewiki dla maluchów. Bardzo modne buty dla maluchów, wyglądem przypominające buty sportowe dla młodzieży w energetycznych zestawieniach kolorystycznych. Mięciutkie mokasynki. Uniwersalne...

Zakupy dla malucha

7 gadżetów, które uprzyjemnią dziecku podróż

7 gadżetów, które uprzyjemnią dziecku podróż

i bezpieczeństwo malucha. Powinniśmy dobrać model do wieku dziecka, masy jego ciała, wzrostu itd. Pamiętajmy jednak, że kilka godzin spędzonych w jednej pozycji (...) , bujakach czy wózkach. Przyczepisz je łatwo do pasów z rzepami. Specjalnie...

Zakupy dla malucha

Zabawki dobrane do wieku

Zabawki dobrane do wieku

W społeczeństwie panuje błędne przeświadczenie, że im więcej zabawek, zajęć dodatkowych i bardziej zajęty czas dziecka, tym lepszy jego rozwój. Starajmy się jednak nie popadać w skrajności i zbytnia przesadę.

Zakupy dla malucha

Nauka origami dla dzieci

Nauka origami dla dzieci

, może zostać użyty w procesie twórczym malucha. Origami jest to sztuka polegającą na tworzeniu określonych obiektów poprzez składanie kartki papieru.

Zakupy dla malucha

Prezenty dla dzieci do 3 r.ż.

Prezenty dla dzieci do 3 r.ż.

Maskotki - pluszaki Drewniane klocki Plastikowe klocki Piankowe puzzle Elektroniczna niania Pierwsze buciki Piłeczki plastikowe Ubranka Kocyk Konik na biegunach Grzechotka Huśtawka Książeczka interaktywna Kaczuszka do kąpieli Baby walker...

Zakupy dla malucha

Turystyczne łóżka dla dzieci

Turystyczne łóżka dla dzieci

Łóżeczka turystyczne dla dzieci są to składane akcesoria, które można bezpiecznie przewozić w samochodzie.