LEGO City. Budujemy! (recenzja)

Jak pracują robotnicy na budowie, wie każdy dorosły, ale co o budowniczych wiedzą pięcio- czy sześciolatki? Tyle, ile sami im powiemy. Tu na pomoc przychodzi wydawnictwo AMEET i książka "LEGO® City. Budujemy!".

1. O budownictwie

Z książki dowiemy się, że Budowniczy to niezwykle aktywny i pełen zapału człowiek. Dzięki jego pracy powstają nowe budynki, ulice, mosty. Ten zawód to nie przelewki - przed czyhającymi niebezpieczeństwami chroni kask, a proste narzędzie, jakim jest łopata, to rzecz niezbędna do rozpoczęcia każdej budowy.

Dowiemy się, że na budowie pracuje również: Herman Cegiełka - kierownik budowy, Alojzy Klepka - brygadzista czy Zygmunt Kopacz - operator, albo Henio Słoma - operator dźwigu. Każdy chłopiec, który dostanie tę książkę w swoje ręce, poczuje się jak prawdziwy budowniczy, a duże, kolorowe obrazki oraz wiele budowniczych zagadek to atuty tego wydania.

Czytelnik młody najpierw pozna tajniki planów budowy hotelu, potem będzie świadkiem zmian w projekcie, aż w końcu zobaczy, że koparka nie wjedzie wszędzie i zapewne nie będzie można wybudować basenu.

2. Test na budowniczego

Najwięcej radości sprawił moim synom test na najlepsze stanowisko na budowie. Pytań jest dużo i są naprawdę ciekawe, np.:

Żeby umieścić wysoko coś ciężkiego, potrzeba:

  • a - drabiny
  • b - dźwigu

W zależności od wybranej odpowiedzi, kolejne pytanie dotyczy innego zagadnienia. Jeden z moich synów okazał się mieć znakomite zadatki na projektanta, a drugi będzie klasycznym majster-klepką ;).

Kim będzie Wasz syn? Przekonajcie się sami.

Oprócz opowiadań, testów, zagadek budowlanych, są też zadania na spostrzegawczość. Pięciolatek musi się przy nich troszkę wysilić, ale starszym pójdzie znacznie szybciej. Do książeczki dołączony jest plakat z budowy i budowniczy do złożenia z klocków Lego. To idealny pomysł na ciekawy prezent dla pięcio- czy sześciolatka. Zabawa i nauka w jednym, w niezwykle ciekawym wydaniu - przekonajcie się sami.

Polecam!

LEGO® City. Budujemy!
Marcin Pałasz
Wydawnictwo AMEET
Łódź

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Zakupy dla przedszkolaka
Zakupy dla przedszkolaka

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Subtelny róż sprawia, że łóżeczko Caramella jest idealne dla małej królewny. Dodatki z kolekcji morskiej marki Caramella nadają łóżeczku typowo chłopięcy charakter.

Zakupy dla przedszkolaka

Wyprawka dla przedszkolaka

przedszkola mają różne wymagania, dlatego też przed zakupem wyprawki dla przedszkolaka warto się z nimi zapoznać. Niekiedy część przyborów szkolnych (...) Wyprawka dla przedszkolaka to wszystkie te przedmioty...

Zakupy dla przedszkolaka

Gry dla przedszkolaka

Gry dla przedszkolaka to doskonały sposób na urozmaicenie mu czasu. Prawidłowy rozwój dzieci ma na celu pobudzanie ich do myślenia i aktywności (...) fizycznej. Zabawy przedszkolaka służą więc nie tylko rozrywce, ale...

Zakupy dla przedszkolaka

Playhouse Disney-Wyprawa na Marsa (recenzja)

Lato z Playhouse na DVD obfituje w niesamowite przygody. Po Super Bohaterach z Tośką na czele i Wielkim Wyścigu Mańka, przyszedł czas na Myszkę Miki i jej klubowych przyjaciół. Tym razem czeka na nich nieziemska zabawa. Dosłownie nieziemska. Miki...

Zakupy dla przedszkolaka

Zemsta Budzika opowiastki domowe (recenzja)

"Zemsta Budzika. Opowiastki domowe" Kazimierz Szymeczko. Czyta Joanna Pach. Kazimierz Szymeczko to 45-letni polonista i bibliotekarz, który więcej satysfakcji czerpie z pracy w bibliotece niż z wbijania młodzieży do głów zasad gramatyki. Tak przynajmniej...

Zakupy dla przedszkolaka

Albert Le Blanc (recenzja)

W króciutkim opowiadaniu o Albercie Le Blanc - dodajmy od razu, że jest to miś o bardzo smutnym wyglądzie - mamy współczucie i żal, zadumę i radość. Emocji, jakie odnajdziemy na kilkunastu zaledwie stronach, wystarczyłoby zatem na opasłe tomisko...