Które kosmetyki dla dzieci na zimę wybrać?

Skóra jako naturalna bariera ochronna organizmu wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jej struktura osiąga właściwą dojrzałość u pięciolatków. Do tego czasu jest bardzo delikatna i wymaga dodatkowej ochrony ze względu na nie w pełni wykształcone mechanizmy obronne. Wśród czynników zagrażających maluchom wymienić można niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, określonych związków chemicznych, a także zakażenia grzybowe i bakteryjne.

Zima a kosmetyki dla dzieci

Zimą mamy do czynienia z niskimi temperaturami, mroźnym wiatrem i dużymi amplitudami wilgotności powietrza. Istnieje kilka możliwości, by zadbać o skórę dziecka w odpowiedni sposób. Należy zapewnić jej przy tym odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie. Kosmetyki przeznaczone specjalnie dla dzieci wspomagają powyższe działania w tym okresie.

Polecane wideo:

Kremy dla najmłodszych muszą spełniać odpowiednie kryteria. Przy ich wyborze należy kierować się tym, czy posiadają atest lub certyfikat pediatryczny. Jeśli tak, mamy pewność, że zostały przebadane przez specjalistów, którzy wiedzą, jakie są specyficzne potrzeby maluchów w tym wieku. Dodatkowe oznaczenie „na zimę”, „do stosowania zimą” powinno rozwiać wątpliwości.

Kosmetyki dla dziecka na zimę

Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa, dlatego potrzebuje szczególnej ochrony w każdych warunkach pogodowych.

Kosmetyki dla dzieci a ich skład

Jeśli chodzi o szczegóły, to kosmetyki takie nie powinny zawierać wody. Jej obecność w nałożonym na skórę dziecka kosmetyku powoduje zamarzanie na skórze i niepożądane podrażnienia po zimowym spacerze. By osobiście upewnić się, czy dany produkt ma odpowiedni skład, można umieścić krem w lodówce na jedną noc. Niezmieniona konsystencja informuje rodzica, że nadaje się on do używania o tej porze roku. Jeśli jednak krem ulegnie rozwarstwieniu (odseparuje się część tłusta i wodnista), to nie aplikujmy go zimą.

Odpowiednie natłuszczenie zapewnia specjalnie przygotowana w tym celu maść z witaminą A, wazelina, cold cream (maść kosmetyczna o grubej półprzepuszczalnej warstwie) oraz maść cholesterolowa. Ta ostatnia dostępna jest w aptekach, które samodzielnie przygotowują leki.

W przypadku stosowania filtrów przeciwsłonecznych, należy podejść do tematu rozsądnie. Również zimą promienie UV mają wpływ na naszą skórę, a śnieg może je odbijać. Zwłaszcza skóra niemowląt powinna być smarowana, tylko jeśli to konieczne. W tym wypadku należy wybierać filtry fizyczne, czyli takie, które tworzą warstwę odbijającą i rozpraszającą promienie UV. Rejony górzyste, czyli bardziej nasłonecznione mogą wymagać filtra o wartości 30-40. W pozostałych rejonach kraju, powinien wystarczyć ten z oznaczeniem 15-20.

Aplikacja kosmetyków

Istotny jest również sam proces aplikacji. By zapewnić najwyższą efektywność działania kremów, trzeba przystąpić do niego 15-30 minut przed planowanym wyjściem. Zapewnia to skuteczne wchłanianie. Szczególną uwagę należy zwrócić na policzki, nos, czubki palców i koniuszki uszu, które są wyjątkowo podatne na odmrożenia. Jeśli oddzielnie stosujemy krem z filtrem, to pozwalamy swobodnie wchłonąć się pierwszemu specyfikowi i po około 5 minutach przystępujemy do nakładania kolejnego. By zapobiec pierzchnięciu ust, zastosujmy pomadkę ochronną. Właściwa pielęgnacja skóry odbudowuje płaszcz lipidowy oraz zatrzymuje wodę wewnątrz niej. Może cieszyć się ona dobrym zdrowiem i wyglądem, a dzieci – pobytem na świeżym powietrzu.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Pielęgnacja skóry niemowlęcia
Pielęgnacja skóry niemowlęcia

Problemy ze skórą u dzieci

Problemy ze skórą u dzieci

Zmiany skórne u dzieci Problemy ze skórą u niemowląt często pojawiają się w pierwszych miesiącach życia, dlatego należy prawidłowo dbać o ich skórę.

Pielęgnacja skóry niemowlęcia

Włosy u niemowląt

włosów niemowlęcia Rodzic nie ma wpływu na ostateczny kolor włosów u swojego dziecka. Jednak dzięki prawidłowej pielęgnacji może wpłynąć (...) pielęgnacji: Włosy niemowlęcia...

Pielęgnacja skóry niemowlęcia

Bolesne odparzenia u niemowląt

i może podrażniać skórę niemowlęcia. Po każdej kąpieli nawilżaj skórę dziecka. Sposoby na odparzenia i pieluszkowe zapalenie skóry Leczenie (...) pieluch, stosowanie dobrej...

Pielęgnacja skóry niemowlęcia

Czym myć niemowlaka?

Codzienna pielęgnacja niemowlaka może nastręczać młodym rodzicom wiele problemów. Dostępne są na rynku różne kosmetyki dla niemowląt: płyny (...) do kąpieli dla niemowląt, oliwki dla niemowląt, mydełka dla noworodków, żele do mycia dzieci,...

Pielęgnacja skóry niemowlęcia

Skóra dziecka a skóra osoby dorosłej

Skóra dziecka a skóra osoby dorosłej

. Dojrzałość, a więc rolę skóry właściwej, osiąga po ok. czterech latach. Do tego czasu wymaga ona specjalnej pielęgnacji, ponieważ jest podatna (...) się w oleju parafinowym, z tego też względu jest on bezpieczny dla...

Pielęgnacja skóry niemowlęcia

Bezpieczna, czyli jaka? Ten dylemat zrozumie tylko młoda matka

Bezpieczna, czyli jaka? Ten dylemat zrozumie tylko młoda matka

, który rodzaj pieluszek lepiej sprawdzi się u jego maluszka. Każde dziecko jest inne, więc również jego skóra może różnie reagować na dany produkt (...) - szczególnie dla delikatnej skóry mojego maluszka... Tak szukałam...

Pielęgnacja skóry niemowlęcia

Kosmetyki dla dziecka na czas zimy

Kosmetyki dla dziecka na czas zimy

Kosmetyki dla dziecka na zimę Istnieją specjalne kosmetyki, które pielęgnują wrażliwą skórę dzieci w czasie zimy.

Pielęgnacja skóry niemowlęcia

Emolienty Oilatum dla dzieci

Emolienty Oilatum dla dzieci

Emulsja do kąpieli Oilatum Baby Łagodna emulsja do kąpieli to najlepszy sposób na bezstresowe mycie niemowlęcia. Krem Oilatum Baby Delikatny dla skóry dziecka krem to podstawa codziennej pielęgnacji.