„Kora jest samotna” i „Mały Rubi w tarapatach”

Zielona Sowa jest jedynym wydawcą w Polsce książek o zwierzętach dla dzieci angielskiej pisarki Holly Webb. Od dwóch lat seria „Zaopiekuj się mną” cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych czytelników, w bieżącym roku osiągając już liczbę 10 niepowtarzalnych tytułów. Najnowsze dwie propozycje – „Kora jest samotna” i „Mały Rubi w tarapatach” ukazały się przed kilkoma dniami na rynku wydawniczym. Opowiadają o historiach dwóch piesków – Kory i Rubiego. Uwrażliwiające na los zwierząt historie, napisane pięknym językiem i wzbogacone ciekawymi ilustracjami, są wspaniałą lekcją współczucia i przyjaźni dla czytelników stawiających pierwsze kroki w nie do końca jeszcze poznanym świecie.

Polecane wideo:

Seria

Książki z serii "Zaopiekuj się mną" uczą dzieci troski o zwierzęta.

Więcej na stronie wydawcy serii "Zaopiekuj się mną".

W związku z ogromnym zainteresowaniem serią „Zaopiekuj się mną” Wydawnictwo Zielona Sowa postanowiło pójść o krok dalej i stworzyć serwis dotyczący opieki nad zwierzętami zarówno dla maluchów, ich rodziców, jak i nauczycieli.

"Zaopiekuj się mną" to połączenie zabawy opartej o bohaterów niezwykłych książek Holly Webb oraz edukacji. Serwis pozwoli nie tylko miło spędzić czas dziecku, ale nauczy go także odpowiedzialności za wirtualnego zwierzaka. Aplikacja "Zaopiekuj się mną" jest świetną alternatywą spędzania czasu w Internecie przez najmłodszych miłośników czworonogów. Dzięki forum każdy maluch może pochwalić się nie tylko swoimi wirtualnymi osiągnięciami w roli opiekuna, ale także radościami i smutkami, które na co dzień przeżywa ze swoim zwierzakiem. A w wolnej chwili można poczytać – na stronie są dostępne pierwsze rozdziały każdej z publikacji, dzięki czemu młody czytelnik będzie mógł poznać lepiej postaci, wraz z którymi uczy się odpowiedzialności.

Dodatkowo strona "Zaopiekuj się mną" oferuje pomoce naukowe dla nauczycieli oraz materiały dla rodziców, które pozwolą lepiej zrozumieć potrzeby dzieci kochających zwierzęta.

Więcej na stronie wydawnictwa Zielona Sowa.

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu

Kultura

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocy...

DzIaBoNg • ostatni post 1 tydzień temu

5
Artykuły Kultura
Kultura

Jak często czytamy dzieciom?

Ośrodek Ewaluacji przeprowadził badania na temat tego, ile czasu rodzice poświęcają na czytanie dzieciom. Większość Polaków przeznacza na to około 10 minut dziennie. Aż 67 proc. osób żyjących w modelu 2+1 czyta dzieciom codziennie, od samego ich urodzenia....

Kultura

Dziadkowie

Dziadkowie

O tym, że Dzień Babci i Dziadka już za progiem przypominają kalendarze, media, szkoły i przedszkola. Na pewno nie zapomnimy o energicznych Dziadkach naszych pociech.

Kultura

Projekt Bajkowa drużyna

Projekt Bajkowa drużyna

"Bajkowa drużyna" to multimedialny projekt dla dzieci. Do pięknie wydanej, kolorowej książki dołączona jest płyta.

Kultura

Myszka Norka

Myszka Norka

Kino Myszki Norki zaprasza dzieci na bezpłatne pokazy filmów dla najmłodszych.

Kultura

Nauka ekologii z Ulicą Sezamkową

Nauka ekologii z Ulicą Sezamkową

"Kochaj Ziemię" to jeden z odcinków specjalnych Ulicy Sezamkowej. Dzieci mogą wiele dowiedzieć się na temat ekologii z odcinka "Zielono mi". Kanał MiniMini+ cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci.

Kultura

Drzewko szczęścia

Drzewko szczęścia

Wydawnictwo Drzewko Szczęścia przedstawia zbór najpiękniejszych bajek.

Kultura

Kurczaki Luzaki

Kurczaki Luzaki

Książki z serii "Kurczaki Luzaki" obfitują w ciekawe historie. Wiele dzieci lubi elementy science-fiction, stąd duże zainteresowanie książką pt.: "Kosmiczne jajo". Dzieci mogą identyfikować się z postaciami z serii o Kurczakach Luzakach. Kolejna książka...

Kultura

Książka "Bystrzaki"

Książka "Bystrzaki"

Szukasz inspiracji do zabaw ze swoim dzieckiem? Chciałabyś mu zaproponować coś ciekawego i jednocześnie rozwijającego kreatywność? Poszukaj podpowiedzi w książce „Bystrzaki" C.J. Simister.