Trwa ładowanie...

Konferencja Social Media Day Poland: Kids!

Avatar placeholder
04.03.2014 12:39
Konferencja Social Media Day Poland: Kids!
Konferencja Social Media Day Poland: Kids!

Social Media Day Poland: Kids! jest to pierwsza konferencja, która porusza temat obecności dzieci w mediach społecznościowych. Odbędzie się ona 6 marca 2014 roku na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest to już 13 edycja konferencji Social Media Day Poland, ale pierwszy raz będzie traktować o dzieciach i ich obecności w sieci.

Social Media Day Poland: Kids!
Social Media Day Poland: Kids!

Social media Day Poland: Kids! to pierwsza konferencja na temat dzieci i ich obecności i bezpieczeństwa

zobacz galerię

Bezpieczeństwo dziecka w Internecie jest niezwykle istotne, więc rodzice i nauczyciele powinni poznać sposoby, aby im je zapewnić. Istnieją specjalne rozwiązania technologiczne, które pomogą dzieciom korzystać z sieci, dlatego warto dowiedzieć sie o nich czegoś więcej.

W konferencji będą brali udział tacy prelegenci jak: Gabrielle Cseh, Joanna Cwynar-Wojtonis, Andrzej Garapich, Damian Muszyński, Michał Macierzyński, Łukasz Kuc. Wskażą oni m.in. drogę do wykorzystywania technologii do nauki, dzięki czemu nauczyciele i rodzice dowiedzą się, jak dzieci mogą czerpać wiedzę z internetu i jak im w tym pomagać. Ponadto uczestnicy poznają metody uczenia dzieci samokontroli czasu spędzanego przed komputerem. Dodatkowo na konferencji poruszone będzie zagadnienie reklam dla dzieci i młodzieży.

W spotkaniach mogą wziąć udział wszyscy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat nowych mediów. Są one skierowane do specjalistów z branży internetowej, jednak przede wszystkim do rodziców i opiekunów, pedagogów i wychowawców.

Program konferencji Social Media Day Poland: Kids! - wstęp bezpłatny - Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego 
(ul. Uniwersytecka 7-10, sala Unii Europejskiej 1D w budynku D)

6 marca 2014

Wprowadzenie

15:30 - 15:35 Rozpoczęcie konferencji, przedstawienie idei cyklu konferencjiSzymon Sikorski (Publicon) 


15:35 - 15:55 Social Media dla dzieci, dlaczego to ważne? Szymon Sikorski (Publicon) 


Część I: Dziecko bezpieczne w sieci?

15:55 - 16:15 Kampanie społecznego zaangażowania: dzieci w sieci. Marcin Świejkowski (kampaniespołeczne.pl)

16:15 - 16:35 "Chrońmy dzieci przed pornobiznesem" - podsumowanie kampanii. Lesław Sierocki (Stowarzyszenie Twoja Sprawa)

16:35 - 16:55 Wpływ reklamy na najmłodszych. Andrzej Garapich (Polskie Badania Internetu)

16:55 - 17:05 PRZERWA


Część II: Wykorzystanie internetu do edukacji i niesienia pomocy

17:05 - 17:25 Dzieci sieci. O kompetencjach komunikacyjnych najmłodszych. Damian Muszyński (edukacjaimedia.pl)

17:25 - 17:45 Edukacyjny wpływ nowych technologii. O czym pamiętać przy tworzeniu contentu dla dzieci? Ula Młodnicka-Kornaś (Ciufcia.pl)

17:45 - 18:05 Krótka historia grywalizacji społecznej. Karolina Kanar-Kossobudzka (Fundacja Orange)

18:05 - 18:25 Jak rodzic może pomóc nauczycielom w tym, żeby dzieci wykorzystywały nowe technologie do nauki? Joanna Cwynar-Wojtonis (ekspert akcji Szkoła z klasą 2.0)

18:25 - 18:40 PRZERWA

18:40 - 19:00 Family banking – czyli jak bank zachęca rodziców do bankowania z dziećmi w internecie. Michał Macierzyński i Łukasz Kuc (PKO BP)

19:00 - 19:20 Tak jak Bolek i Lulek...? Kwadrans na niewinną bajkę. Agnieszka Zaskórska (Lulek.tv)

19:20 - 19:40 Wykorzystanie social media do niesienia pomocy dla chorego dziecka. Dominik Lewiński (Uniwersytet Wrocławski)

19:40 - 20:00 Bezpieczeństwo na Facebooku. Gabrielle Cseh (Head of Public Policy for Central and Eastern Europe for Facebook)

20:00 - 21:00 Panel Dyskusyjny pt. Bezpieczeństwo dzieci w social media. Uczestnicy: Aleksandra Stasiuk (Fundacja Orange), Andrzej Garapich (PBI), Damian Muszyński (edukacjaimedia.pl), Celina Szumkowska (Uniwersytet Dzieci), Michał Woźniak (Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania). Moderator: Szymon Sikorski (Publicon)

21:00 Zakończenie konferencji

Więcej informacji na stronie internetowej wydarzenia.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze