Konferencja Social Media Day Poland: Kids!

Social Media Day Poland: Kids! jest to pierwsza konferencja, która porusza temat obecności dzieci w mediach społecznościowych. Odbędzie się ona 6 marca 2014 roku na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest to już 13 edycja konferencji Social Media Day Poland, ale pierwszy raz będzie traktować o dzieciach i ich obecności w sieci.

Social Media Day Poland: Kids!

Social media Day Poland: Kids! to pierwsza konferencja na temat dzieci i ich obecności i bezpieczeństwa w sieci.

Bezpieczeństwo dziecka w Internecie jest niezwykle istotne, więc rodzice i nauczyciele powinni poznać sposoby, aby im je zapewnić. Istnieją specjalne rozwiązania technologiczne, które pomogą dzieciom korzystać z sieci, dlatego warto dowiedzieć sie o nich czegoś więcej.

W konferencji będą brali udział tacy prelegenci jak: Gabrielle Cseh, Joanna Cwynar-Wojtonis, Andrzej Garapich, Damian Muszyński, Michał Macierzyński, Łukasz Kuc. Wskażą oni m.in. drogę do wykorzystywania technologii do nauki, dzięki czemu nauczyciele i rodzice dowiedzą się, jak dzieci mogą czerpać wiedzę z internetu i jak im w tym pomagać. Ponadto uczestnicy poznają metody uczenia dzieci samokontroli czasu spędzanego przed komputerem. Dodatkowo na konferencji poruszone będzie zagadnienie reklam dla dzieci i młodzieży.

W spotkaniach mogą wziąć udział wszyscy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat nowych mediów. Są one skierowane do specjalistów z branży internetowej, jednak przede wszystkim do rodziców i opiekunów, pedagogów i wychowawców.

Program konferencji Social Media Day Poland: Kids! - wstęp bezpłatny - Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego 
(ul. Uniwersytecka 7-10, sala Unii Europejskiej 1D w budynku D)

6 marca 2014

Wprowadzenie

15:30 - 15:35 Rozpoczęcie konferencji, przedstawienie idei cyklu konferencjiSzymon Sikorski (Publicon) 


15:35 - 15:55 Social Media dla dzieci, dlaczego to ważne? Szymon Sikorski (Publicon) 


Część I: Dziecko bezpieczne w sieci?

15:55 - 16:15 Kampanie społecznego zaangażowania: dzieci w sieci. Marcin Świejkowski (kampaniespołeczne.pl)

16:15 - 16:35 "Chrońmy dzieci przed pornobiznesem" - podsumowanie kampanii. Lesław Sierocki (Stowarzyszenie Twoja Sprawa)

16:35 - 16:55 Wpływ reklamy na najmłodszych. Andrzej Garapich (Polskie Badania Internetu)

16:55 - 17:05 PRZERWA


Część II: Wykorzystanie internetu do edukacji i niesienia pomocy

17:05 - 17:25 Dzieci sieci. O kompetencjach komunikacyjnych najmłodszych. Damian Muszyński (edukacjaimedia.pl)

17:25 - 17:45 Edukacyjny wpływ nowych technologii. O czym pamiętać przy tworzeniu contentu dla dzieci? Ula Młodnicka-Kornaś (Ciufcia.pl)

17:45 - 18:05 Krótka historia grywalizacji społecznej. Karolina Kanar-Kossobudzka (Fundacja Orange)

18:05 - 18:25 Jak rodzic może pomóc nauczycielom w tym, żeby dzieci wykorzystywały nowe technologie do nauki? Joanna Cwynar-Wojtonis (ekspert akcji Szkoła z klasą 2.0)

18:25 - 18:40 PRZERWA

18:40 - 19:00 Family banking – czyli jak bank zachęca rodziców do bankowania z dziećmi w internecie. Michał Macierzyński i Łukasz Kuc (PKO BP)

19:00 - 19:20 Tak jak Bolek i Lulek...? Kwadrans na niewinną bajkę. Agnieszka Zaskórska (Lulek.tv)

19:20 - 19:40 Wykorzystanie social media do niesienia pomocy dla chorego dziecka. Dominik Lewiński (Uniwersytet Wrocławski)

19:40 - 20:00 Bezpieczeństwo na Facebooku. Gabrielle Cseh (Head of Public Policy for Central and Eastern Europe for Facebook)

20:00 - 21:00 Panel Dyskusyjny pt. Bezpieczeństwo dzieci w social media. Uczestnicy: Aleksandra Stasiuk (Fundacja Orange), Andrzej Garapich (PBI), Damian Muszyński (edukacjaimedia.pl), Celina Szumkowska (Uniwersytet Dzieci), Michał Woźniak (Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania). Moderator: Szymon Sikorski (Publicon)

21:00 Zakończenie konferencji

Więcej informacji na stronie internetowej wydarzenia.

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Wspaniały czas zmian

Wspaniały czas zmian

Bycie ojcem to przygoda życia, ale i ogromne wyzwanie. Nic więc dziwnego, że ojcostwo można porównać do maratonu. Długodystansowy bieg wymaga nie tylko kondycji, ale i niesamowitej siły wewnętrznej. Każdy kilometr to pole walki – maratończyk walczy...

Patronaty

Tuwimki

Tuwimki

Okładka płyty "Tuwimki – Bajkopiosenki do słów Juliana Tuwima".

Patronaty

Dr Harvey Karp

Dr Harvey Karp

Pozycja książkowa dla rodziców niemowląt pozwoli im lepiej zrozumieć swoje maluchy.

Patronaty

"Pamiętajki"

"Pamiętajki"

Opowiadania i wiersze pomagają dzieciom rozwijać wyobraźnię i kształtować własny obraz otaczającego je świata.

Patronaty

Mama, smoczek

Mama, smoczek

Książka o macierzyństwie - jego cieniach i blaskach.