Komfort w połogu

6 tygodni po porodzie a zdrowie kobiet

Poród to wyjątkowe i wspaniałe wydarzenie w życiu każdej kobiety, a rodzące się dziecko to powód do dumy i wielkiej radości.

U części kobiet w czasie trwania porodu wykonuje się zabieg nacięcie krocza, a u niektórych rodzących jego uszkodzenie pojawia się samoistnie podczas akcji porodowej.

Polecane wideo:

Mimo zszycia naciętego lub pękniętego krocza kobieta nadal odczuwa duży dyskomfort.

Obrzęk, zaczerwienienie, ból, świąd, pieczenie oraz potencjalne ognisko zakażenia to problemy prawie każdej położnicy. Dolegliwości te w różnym stopniu mogą utrzymywać się nawet przez kilka do kilkunastu dni po porodzie, czyli w połogu. U niektórych kobiet dolegliwości powodują konieczność wizyty w szpitalu. Dlatego w takiej sytuacji ważne, a nawet niezbędne jest jak najszybsze zastosowanie skutecznego i jednocześnie pozbawionego działań niepożądanych miejscowego preparatu przeciwbólowego, przeciwzapalnego, przeciw obrzękowego a jednocześnie znieczulającego.

Oczywiście stosowany preparat musi być całkowicie bezpieczny zarówno dla matki jak i jej nowonarodzonego dziecka. Powinien być również ogólnie dostępny i sprzedawany bez recepty-by jego kupienie nie stanowiło problemu dla i tak bardzo zajętej mamy. Na początku terapii można stosować począwszy od specjalistycznych płynów do higieny intymnej, po leki ordynowane przez ginekologów.

Z preparatów bez recepty wymienione powyżej kryteria spełnia niesteroidowy lek przeciwzapalny o wielokierunkowym działaniu, zawierający w swoim składzie zawiera chlorowodorek benzydaminy.

Preparat w trakcie stosowania praktycznie nie przenika on do krwi stosującej go kobiety, co zapewnia bardzo duże bezpieczeństwo, przy redukcji do minimum wystąpienia objawów ubocznych.

Lek działa również antyseptycznie, radykalnie zmniejszając możliwość nad każenia rany powstałej po nacięciu lub pęknięciu krocza oraz przyśpiesza proces jej gojenia.

Jest dostępny w postaci saszetek do łatwego sporządzania roztworu. Po przygotowaniu służy do przemywania okolic krocza. Najlepiej wykonywać je 1-2 razy dziennie / dawkowanie indywidualne /. Okres stosowania od kilku do kilkunastu dni w okresie wczesnego połogu.

Z licznych doświadczeń położników stosowanie preparatu w okresie wczesnego połogu radykalnie zmniejsza dyskomfort /ból, świąd, pieczenie/ towarzyszący kobietom w pierwszych dniach po porodzie i przyśpiesza ich powrót do dawnej kondycji i sprawności.

6 tygodni po porodzie – wizyta u ginekologa

Nawet jeśli krocze goi się dobrze a ty czujesz się świetnie nie możesz zapomnieć o tym, że sześć tygodni po porodzie musisz odwiedzić ginekologa oraz zrobić niezbędne badania, aby dowiedzieć się czy wszystko jest w porządku. W trakcie tej wizyty ginekolog powinien sprawdzić wagę, ciśnienie krwi zbadać pochwę oraz szyjkę macicy. W badaniu USG sprawdzi czy macica odkurczyła się prawidłowo, skontroluje szyjkę macicy oraz jajniki Oceni również stan zewnętrznych narządów płciowych. aby sprawdzić, czy prawidłowo się goi. i czy nasz organizm powrócił już do stanu sprzed ciąży. Podczas wizyty ginekolog powinien pobrać kobiecie cytologię. To krótkie i niebolesne badanie, które należy robić raz na 12 miesięcy. Obecnie pojawiła się także cytologia płynna, z której korzystają już niektóre placówki medyczne. Dzięki niej możemy otrzymać jeszcze dokładniejszy obraz tego, co się dzieje w ciele kobiety. Należy również zwrócić uwagę czym pobierana jest cytologia. Bardzo ważne, aby była to atestowana szczoteczka, a nie drewniany patyk z wacikiem.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Poporodowy ból krocza
Poporodowy ból krocza

Szwy po porodzie naturalnym

Szwy po porodzie naturalnym

Szwy po porodzie naturalnym mogą sprawiać dyskomfort kobiecie w połogu. Niezwykle istotne jest dbanie o higienę naciętego lub pękniętego krocza.

Poporodowy ból krocza

Szwy po porodzie

Szwy po porodzie

. W miejscu zszytego krocza można czuć ból, ciągnięcie, drętwienie. Rana krocza goi się dość szybko, ok. 7-10 dni, jeśli nacięcie lub pęknięcie krocza (...) Szwy po (//parenting.pl/portal/porod-naturalny-po-cesarce)...

Poporodowy ból krocza

Gojenie krocza po nacięciu

lub nacięcia krocza, ból okolic intymnych może być naprawdę dokuczliwy. Czas gojenia się rany krocza po porodzie jest w dużej mierze kwestią indywidualną (...) przez kobietę nawet przez miesiąc. Zdarzają...

Czy w ciąży mogę..?

Co można w ciąży?

. Inne jednak zostaną utrzymane w mocy jeszcze na kilka tygodni. Spis treści Ćwiczenia w ciąży i połogu (...) kondycję mamy, funkcjonowanie jej organizmu i samopoczucie. Jednak, zarówno w czasie 9 miesięcy...

Odchody połogowe

Majtki po porodzie

staje się (//parenting.pl/portal/higiena-po-porodzie). Szczególnie ważna jest też bielizna poporodowa, która powinna zapewniać kobiecie komfort (...) higieny. **Zasady higieny po porodzie**to między innymi: * Częste podmywanie okolic...

Odchody połogowe

Podkłady po porodzie

Podkłady po porodzie

Podkłady poporodowe to nic innego jak większe podpaski przeznaczone dla kobiet w połogu.

Ciąża

NFZ opracowuje program dotyczący opieki nad ciężarną

NFZ opracowuje program dotyczący opieki nad ciężarną

przyszłym mamom uzyskania opieki podczas ciąży, porodu oraz przez sześć tygodni po narodzinach dziecka, czyli w czasie połogu (...) Zdrowia. W ramach planowanych zmian, owy zespół miałby zapewnić opiekę od potwierdzenia ciąży na fotelu...

Aktualności

Konkurs Mother&Baby - Produkt przyjazny mamie

Konkurs Mother&Baby - Produkt przyjazny mamie

dla dorosłych, pomocny kobietom zwłaszcza w czasie połogu jako kompres. Teutonia. Jednorazowe wkładki laktacyjne Dr Brown's. Wózek głęboko-spacerowy Hartan VIP XL z gondolą składaną FOL. Wózek X-lander X-move.

Choroby i dolegliwości niemowlęce

Czy liczba przeszczepów u dzieci spada?

podwyższa komfort życia (np. przeszczep kończyny). Pierwszy przeszczep nerki odbył się w 1966 roku (prof. J. Nielubowicz) i od tamtej pory zaczyna

Odchody połogowe

Podkłady poporodowe

Podkłady poporodowe to nic innego jak większe podpaski przeznaczone dla kobiet w połogu. Są one wykonane z bawełny, nie posiadają kleju ani foliowej (...) do infekcji w połogu. Zasady i środki higieniczne w...