Kombinezony dla dzieci

Ubranie malucha w kurtkę zimową lub kombinezon dla dzieci jest najlepszym sposobem na zapewnienie mu ciepła w mroźny dzień. Zimowe ubrania dla dziecka występują w wielu rozmiarach i stylach, dlatego wybór najlepszego stroju dla malca nie zawsze jest łatwą decyzją. Jednak można wymienić kilka cech ubranek zimowych, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów idealnego stroju na mrozy dla dziecka.

Kurtka czy kombinezon dla dziecka?

Kombinezon dla dziecka to jeden z najcieplejszych strojów zimowych dla malucha. Jednak może się on okazać niewygodny przy przewijaniu dziecka i na krótkie wyprawy. Poza tym, kombinezon często jest zbyt gruby, aby zapewnić maluchowi bezpieczeństwo w foteliku samochodowym. Z kolei kurtkę zimową dla dziecka z łatwością zdejmiesz i nałożysz na malucha, jednak nie ochroni ona całego ciała przed śniegiem i mrozem podczas długich zabaw na świeżym powietrzu. Przed dokonaniem zakupu należy zastanowić się jak często i w jakich okolicznościach będziemy ubierać dziecko w kombinezon czy w kurtkę.

Grube kurtki i kombinezony dla dziecka są bardzo ciepłe, jednak w dużym stopniu ograniczają ruchy malca, powodując dyskomfort. Małe dzieci mogą mieć problem z poruszaniem się i chodzeniem w takim odzieniu. Jeżeli spędzają one dużo czasu na świeżym powietrzu (również zimą) kombinezon okaże się niezbędny. Jednak gdy temperatura powietrza jest niższa, lepiej ubrać malucha w lżejszą kurtkę. Innym wyjściem jest zakup modelu z odpinaną podszewką, którą można usunąć, gdy na zewnątrz jest cieplej.

Jak wybrać kombinezon dla dziecka?

Podczas zakupów ubrań zimowych dla dziecka należy sprawdzić jakość zapięć i zamków w kombinezonie i upewnić się, że strój łatwo się wkłada i zdejmuje. Pamiętaj aby podczas mierzenia ubrań zimowych dla dziecka nie nosić rękawiczek, które utrudniają złapanie małego zamka zapinającego kombinezon. Dla małych dzieci idealny będzie strój, który same zapną i rozepną, dlatego szukaj zapięć prostych w obsłudze. Należy również sprawdzić jakość sznurków i ściągaczy w odzieży zimowej dla dziecka – wystarczy delikatnie pociągnąć i zobaczyć czy są solidnie przymocowane.

W przypadku bardzo małych dzieci mało prawdopodobne jest kupno kombinezonu na dwa sezony, a wynika to z szybkiego wzrostu dziecka w czasie pierwszego roku życia. Dla dzieci większych można wybrać strój w większym rozmiarze, jednak należy się upewnić, że przyduży kombinezon nie ogranicza ruchów malucha. Dobierając idealny strój na śnieg pamiętaj, że zimą dziecko włoży pod spód gruby sweter, dlatego model ciasno przylegający do ciała może okazać się za ciasny na zimowe chłody.

Jeżeli dziecko często jeździ samochodem warto wybrać strój, który umożliwi poprawne zapięcie uprzęży zabezpieczającej w foteliku. W przeciwieństwie do kombinezonu dla dziecka, grube kurtki zimowe nie nadają się do podróży autem. Jeżeli jednak dziecko musi ubrać kurtkę, należy zdjąć ją w samochodzie i ogrzać malucha kocem po przypięciu uprzęży lub zabezpieczyć dziecko, a następnie nałożyć mu kurtką na ramiona.

Dzieci zwykle potrzebują dodatkowej warstwy ubrań pod kurtką. Zamiast kupować gruby kombinezon, ubierz dziecko „na cebulkę” i uzupełnij ciepły strój lżejszym okryciem wierzchnim – w ten sposób zapewnisz mu ciepło podczas zabawy na świeżym powietrzu bez obawy o spocenie się dziecka. Nie przegrzewaj malucha. Jeżeli rodzice czują się dobrze w swetrze i lekkiej kurtce, podobnie powinni ubrać i dziecko.

Patrycja Karpińska

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu

Ubranka dla dzieci

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Jedzenie

aga2410 • ostatni post 4 tygodnie temu

3
Artykuły Ubranka dla dzieci
Ubranka dla dzieci

Ubranka w pszczele wzory

Ubranka w pszczele wzory

Dzieci w ubraniach we wzorki Maluchy wyglądają uroczo w ubraniach we wzorki. *Źródło zdjęcia: materiały prasoweChłopiec w komplecie w pszczele wzory

Ubranka dla dzieci

Rozmiary butów dla dzieci

Rozmiary butów dla dzieci są szczególnie ważne, by chodzenie w zakupionym obuwiu było wygodne i nie sprawiało bólu. Wybór właściwego rozmiaru butów (...) dla malucha to sprawa niezwykle istotna i wcale niełatwa. Badania naukowe wykazują,...

Ubranka dla dzieci

Wyprawka dla noworodka - ubranka, artykuły higieniczne

/krem-ochronny-dla-dzieci), mydło, spirytus do pielęgnacji pępka, krem przeciw odparzeniom, * Ubranka dla noworodka: skarpetki, czapki, śpiochy (...) -miesiac-ciazy), ponieważ dziecko może przyjść na...

Ubranka dla dzieci

Obuwie ortopedyczne dla dzieci

Podobnie jak dorośli, dzieci doświadczają wielu problemów ze stopami - są to m.in. ból pięt, choroba Haglunda-Severa czy (//parenting.pl/portal (...) specjalnych butów ortopedycznych posiadających określone właściwości uzależnione od...

Ubranka dla dzieci

Czy wiesz, jak dbać o zdrowie stóp twojego dziecka?

wiosennej kolekcji (https://parenting.pl/portal/wybierz-odpowiednie-buty-dla-dziecka). Producent dziecięcego obuwia prowadzi akcję informacyjną (...) dla rodziców, aby przybliżyć im problem nieodpowiedniego doboru obuwia dla dzieci...

Ubranka dla dzieci

Ubrania dla niemowlaka

Ubrania dla niemowlaka

Wybieranie ubranek dla niemowlaka należy do jednych z najprzyjemniejszych momentów w wychowaniu dziecka. Jest źródłem radości i przyjemności.

Ubranka dla dzieci

Obuwie korekcyjne dla maluchów

Obuwie korekcyjne dla maluchów

Podobnie jak dorośli, dzieci doświadczają wielu problemów ze stopami - są to m.in. ból pięt, choroba Haglunda-Severa czy płaskostopie. Choroby stóp są równie przygnębiające dla pociech, jak i dla rodziców.

Ubranka dla dzieci

Buty dla niemowlaka

Buty dla niemowlaka

Wybór bucików dla małego dziecka nie jest prosty. Na rynku znajduje się mnóstwo różnych butów, zachwalanych przez producentów

Ubranka dla dzieci

Modne ubrania dla dzieci

Modne ubrania dla dzieci

Małe dziewczynki uwielbiają stroić się w ubrania swoich mam. Mali chłopcy chętnie upodabniają się do swoich ojców.