Kocham cię! (recenzja)

Książka Agnieszki Frączek pt. „Kocham cię!” jest po prostu… o kochaniu! O akceptacji, radosnej tęsknocie, miłości i oddaniu. I to nie między kobietą i mężczyzną, a między małą dziewczynką i osobami, które ją otaczają: mamą, tatą, babcią. Nie brak też sympatii do kota i pluszowego misia. Wierszowana powiastka jest także o tym, że gdy takie osoby są w pobliżu, to żaden potwór nie jest straszny - wszak bezpieczeństwo jest bardzo ważne dla małego człowieka.

1. Rymowane uczucia

Rymowany tekst Agnieszki Frączek jest lekki, rytmiczny i napisany prostym językiem. Jak wszystkie jej wiersze. Z łatwością trafi do uszu małego odbiorcy. Jego główny przekaz to: mów „Kocham cię!”, gdy tylko masz ku temu okazję. Nie bój się wyrażać uczuć, bądź spontaniczny, otwarty i przytulaj się, kiedy tylko możesz.

Ilustracje zaś przypominają… ciastko z kremem.:) Takie są słodkie i różowe. Na pewno spodobają się dziewczynkom, bo też z małą bohaterką łatwiej będzie im się identyfikować. Owa istotka ma białe włosy, jakby z waty, i czerwoną sukienkę w guziki, okrągłą buzię i takież oczka. Na każdej stronie książki widać, jak się uśmiecha. Bajkowe są te obrazki i jakby ze snu. Ze snu szczęśliwego i radosnego.

2. Książka o przyjemności dla przyjemności

To jest książka, która oprócz tego, że pozwala mówić wprost o uczuciach, ma sprawiać przyjemność. Poprawia nastrój i wprowadza w błogi stan. Będzie doskonałą lekturą przed snem. I oby te sny były potem takie beztroskie, łagodne, kolorowe i pełne ciepłych uczuć, jak ilustracje Elen Lescoat. Polecam wszystkim kochanym maleństwom.

Kocham cię! Agnieszka Frączek
Il. Elen Lescoat
Wydawnictwo Debit

Agata Hołubowska, ponad rok temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Testy i recenzje
Testy i recenzje

Księżcznika i żaba

Księżcznika i żaba

Czytaj i słuchaj, bardzo ciekawa pozycja dla dzieci, które uczą się czytać

Testy i recenzje

Biblia

Biblia

Biblia dla maluchów wydana jest w twardej oprawie, napisana przystępnym językiem dla dzieci