Klocki Gwiazdki oraz Klocki Magiczne Kształty od Qelements (test)

Otrzymaliśmy od firmy Qelements do przetestowania dwa rodzaje klocków. Klocki Gwiazdki i oraz Klocki Magiczne kształty. O tym, że dzieci uwielbiają budować konstrukcje z klocków, przekonywać nie trzeba, ale czy klocki te różnią się od tych, które są dostępne na rynku? Czy jest coś, co je wyróżnia w szczególny sposób?

Klocki Gwiazdki

Klocki Gwiazdki to jedyne takie klocki na polskim rynku skierowane do najmłodszych przedszkolaków gotowych na zabawę z klockami konstrukcyjnymi, a jeszcze za małymi na zabawę z tradycyjnymi klockami.

Edukacyjne Klocki Gwiazdki zostały zaprojektowane tak, aby pobudzić rozwijające się zmysły dziecka: wzrok - poprzez wyraziste kolory oraz dotyk - poprzez oryginalny kształt klocków.

Maluch z łatwością połączy ze sobą kolorowe gwiazdki wykonane z wysokiej jakości materiału i dostosowane wielkością do jego rączek.

Baw się ze swoim dzieckiem Klockami Gwiazdkami, pomóż mu rozwinąć wyobraźnię i pokaż, jakie wspaniałe konstrukcje może stworzyć.

Magiczne Klocki

W przeciwieństwie do Klocków Gwiazdek, Magiczne Kształty są skierowane do trochę starszych dzieci. Już w kilku połączonych przez siebie elementach maluchy zobaczą pociąg, samolot, robota czy ludzką postać.

Magiczne Kształty posiadają jaskrawe kolory, różnorodne kształty, są wykonane z wyjątkowo miękkiego materiału oraz posiadają unikalny sposób łączenia i łatwość tworzenia konstrukcji.

Klocki Magiczne Kształty to dla Twojego dziecka przepis na wspaniałą i twórczą zabawę.

Baw się ze swoim dzieckiem klockami Magiczne Kształty, pomóż mu rozwinąć wyobraźnię i pokaż, jakie może stworzyć wspaniałe konstrukcje.

Korzyści dla dzieci

Każde dziecko ma unikalną osobowość, a jednak wszystkie dzieci tak samo rozwijają swoje zmysły. Patrzą na świat z ciekawością, bez wysiłku i z radością się uczą, dotykają, słuchają i chłoną wiedzę ze swojego otoczenia przy pomocy wszystkich zmysłów.

Klocki Gwiazdki i Magiczne Kształty to nie tylko świetna zabawka dla Twojego dziecka, ale także narzędzie dla Ciebie do nauki malucha przez zabawę: kolorów, liczenia, planowania, kształtów, podstaw matematyki.

Klocki Gwiazdki i Magiczne Kształty są polecane przez kluby mam oraz przedszkola ponieważ:

 • jest to zajmująca zabawka, która wspomaga wszechstronny rozwój dziecka,
 • dzieci z różnych grup wiekowych bawią się klockami na wiele sposobów,
 • jest to trwały i bezpieczny produkt,
 • klocki są łatwe w utrzymaniu porządku i czystości.

Zabawa Klockami Gwiazdkami i Klockami Magicznymi Kształtami:

 • daje dużo radości i satysfakcji,
 • sprzyja rozwojowi wyobraźni, planowania i logicznego myślenia,
 • ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową,
 • doskonali motorykę rąk,
 • rozwija logiczne myślenie,
 • pomaga w nauce kolorów,
 • uczy cierpliwości,
 • pomaga w nauce podstaw matematyki - sortowania i grupowania, liczenia, rozpoznawania kształtów, układania wzorów.

Możesz udoskonalić umiejętności obserwacji i zapamiętywania swojego dziecka poprzez takie zabawy jak sortowanie klocków, wyszukanie takich samych klocków, układanie wzorów z klocków. Umacnianie pewności siebie dziecka daje mu lepszy start w szkole i dorosłym życiu.

Oba rodzaje klocków testowała dwójka dzieci: 3-letnia dziewczynka i 6-latek.

Zaraz po przyjściu do domu klocki zostały wysypane na podłogę. Dzieciaki zasiadły do wspólnej zabawy razem ze swoim tatą. Okazało się, że właściwie to on, najstarszy, miał największą zabawę z układania i wymyślania różnych kształtów.

Cała trójka siedziała na dywanie blisko 2 godziny, tworząc co raz to nowe figurki, auta, pająki i inne udziwnione rzeczy.

Klocki mają dodatkową zaletę. Można je wsypać do wanny, bez obaw, że coś się z nimi stanie, i urządzać ciekawe wodne zabawy. Działają na wyobraźnię dziecka, usprawniają je manualnie.

Ocena

Klocki oceniamy w kategoriach:

 • Cena,
 • wygląd,
 • wykonanie,
 • atrakcyjność.

We wszystkich kategoriach oceniamy je na 5 punktów, przyznając ocenę bardzo dobrą.

Niska cena, piękne i kolorowe, dobre wykonanie i trwałość oraz niesamowita atrakcyjność dla dzieci to niekwestionowane zalety tych klocków.

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Testy i recenzje
Testy i recenzje

Księżcznika i żaba

Księżcznika i żaba

Czytaj i słuchaj, bardzo ciekawa pozycja dla dzieci, które uczą się czytać

Testy i recenzje

Książeczki do kąpieli od Wydawnictwa Święty Wojciech

Książeczki do kąpieli od Wydawnictwa Święty Wojciech

"Stworzenie świata" Książeczka do kąpieli od Wydawnictwa Święty Wojciech "Stworzenie świata"."Historie biblijne" Książeczka do kąpieli od Wydawnictwa Święty Wojciech "Historie biblijne"."Narodziny Jezusa" Książeczka do kąpieli od Wydawnictwa Święty Wojciech...

Testy i recenzje

"Uparte dzieci" GWP

"Uparte dzieci" GWP

Jak poradzić sobie z trudnym charakterem dziecka? Masz dziecko o mocnym charakterze? Zobacz, jak dopasować swoje metody wychowawcze do cech dziecka i jego predyspozycji.