Kinga i jak ją rozgryźć (recenzja)

Wielkie to szczęście, że istnieją tacy autorzy literatury dziecięcej jak Melania Kapelusz. Stworzyła ona barwną postać dziewczynki, którą cechuje bogata wyobraźnia, poczucie humoru i ogromna ciekawość świata. Kinga - bo tak ma na imię tytułowa bohaterka – wzbudziła moją ogromną sympatię. Sposób postrzegania przez nią świata jest po prostu urzekający. Jej dylematy i rozważania pozwoliły mi przypomnieć sobie, jak to jest być dzieckiem.

Uważam, że to świetna książka/audiobook dla dzieci, ale również dla ich rodziców. Wsłuchanie się w "problemy" świata dziecięcego otwiera oczy i uczy większej wyrozumiałości w odnoszeniu się do szalonych pomysłów naszych pociech. Kingi po prostu nie da się nie lubić!

Druga część przygód Kingi to zabawny i pełen humoru audiobook, który niewątpliwie ma duże szanse stać się ulubioną literaturą Waszych dzieci. Tytułowa bohaterka tym razem wyjeżdża nad morze z rodzicami. W czasie wakacji czeka ją wiele niespodzianek. Jedna z nich jest naprawdę zaskakująca - Kinga będzie miała młodszego brata.

Młodsze rodzeństwo to duża odpowiedzialność i wiele wyrzeczeń.

Zmiany, jakie czekają Kingę w związku z pojawieniem się nowego domownika, trochę ja przerażają. Na szczęście na wakacjach poznaje Romka, który wspiera ją w tych trudnych chwilach. Jego doświadczenie w tej kwestii jest o tyle pomocne, ze sam posiada młodszą siostrę - Melanię. Wpierając się nawzajem, próbują wspólnie stawić czoło wakacyjnej rzeczywistości i miło spędzić czas. Szybko stają się najlepszymi przyjaciółmi i przeżywają wiele wspaniałych przygód. Zdarza im się tez nabroić, ale na szczęście w pobliżu zawsze znajdują się bardzo wyrozumiali rodzice, którzy spokojnie sprowadzają na ziemię rozbrykaną dwójkę.

„Kinga i jak ją rozgryźć” to książka naprawdę godna polecenia. Zarówno pierwsza jak i druga cześć cechuje się ogromna dawką humoru i świetnych dialogów. Warto też podkreślić, że książkę czyta Anna Apostolakis, co dodaje kolejnego atutu tym opowiadaniom. To ponad godzina świetnej zabawy. Jeżeli jesteście ciekawi, jakie przygody czekają dwójkę małych przyjaciół, jak zakończy się ich wakacyjna znajomość oraz czy Kinga pomału przyzwyczai się do myśli o nowym braciszku... musicie koniecznie sięgnąć po tę książkę/audiobooka.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Pieluchy

Babcia2306 • ostatni post 3 dni temu

1

Jedzenie

aga2410 • ostatni post około miesiąca temu

3
Artykuły Zakupy dla przedszkolaka
Zakupy dla przedszkolaka

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Subtelny róż sprawia, że łóżeczko Caramella jest idealne dla małej królewny. Dodatki z kolekcji morskiej marki Caramella nadają łóżeczku typowo chłopięcy charakter.

Zakupy dla przedszkolaka

Strój i obuwie sportowe dla dzieci

Strój i obuwie sportowe dla dzieci

Sportowy strój dla dziecka Rodzic powinien zadbać o odpowiedni strój sportowy dla swojego dziecka, aby mogło swobodnie i efektywnie ćwiczyć swoją kondycję fizyczną.

Zakupy dla przedszkolaka

Ubranka w PEPCO na lato

Ubranka w PEPCO na lato

Ubranka w PEPCO to wysoka jakość w niskiej cenie. Kwiatowy kapelusik niemowlęcy, dziewczęcy (7,99 PLN) to uroczy dodatek do letniego stroju. Komplet niemowlęcy, chłopięcy składający się z dwóch elementów: przewiewnej koszulki i granatowych spodenek...