Julka czeka na mamę – pomóżmy jej ją obudzić

Katarzyna Przygoda z Bydgoszczy 10 kwietnia urodziła córeczkę, Julkę. W godzinę po cesarskim cieciu stan młodej mamy się pogorszył. W wyniku komplikacji po porodzie kobieta zapadła w śpiączkę. Trwa walka, by uzbierać fundusze na operację wszczepienia stymulatorów ośrodkowego układu nerwowego.

To dla Katarzyny Przygody ogromna szansa. Tego rodzaju zabieg pomógł już wielu osobom w śpiączce. Zbiórka na ten cel trwa.

Polecane wideo:

Waleczne serce matki

Ciąża bydgoszczanki przebiegała bez komplikacji. Kobieta była pod stałą kontrolą specjalisty, choruje bowiem na trombofilię (zaburzenia krzepnięcia krwi). Dolegliwość ta jednak nie przekreśla szansy na posiadanie zdrowego dziecka.

1o kwietnia 2016 roku Pani Katarzynie odeszły wody. Pojechała do jednego z bydgoskich szpitali, gdzie akcja porodowa nabrała tempa. Po pewnym czasie jednak się zatrzymała i podjęto decyzję cesarskim cięciu.

Po zabiegu młoda mama tuliła do serca córeczkę. Uskarżała się jednak na ból brzucha, który z każdą godziną był coraz silniejszy. Doszło do krwotoku wewnętrznego, konieczna była operacja. W czasie jej trwania ustało krążenie krwi.

Serce młodej mamy przestało bić. Lekarze przez godzinę walczyli o życie kobiety. Udało się, ale specjaliści nie zdołali wybudzić jej ze śpiączki farmakologicznej. Badanie rezonansem magnetycznym ujawniło poważne uszkodzenia części mózgu, będące wynikiem niedotlenienia.

Od tamtego czasu stan Pani Katarzyny nie poprawił się. Jest w stanie wegetatywnym. Od 6 lipca przebywa w domu pod opieką najbliższych.

Dramat rodziny jest niewyobrażalny. Tragedia zmieniła życie wszystkich. Maciej Przygoda, mąż młodej mamy, nie może wrócić do pracy. Sprawuje opiekę nad żoną i córeczką. Kobieta wymaga codziennej rehabilitacji i leków. A to kosztuje ogromne pieniądze (rocznie nawet 100 tysięcy złotych). I dlatego też bliscy kobiety zdecydowali się poprosić o wsparcie.

Akcja „Obudźmy Kasię” zatacza coraz szersze kręgi. Pomagają mieszkańcy Bydgoszczy, ale również ludzie z całej Polski i świata. Liczy się każda złotówka.

Znieczulenie przy porodzie przez cesarskie cięcie

Znieczulenie stosowane przy cesarskim cięciu to obecnie najczęściej znieczulenie zewnątrzoponowe i/lub podpajęczynówkowe. Znieczulenie ogólne do cesarki...

Nieoczekiwany sen

Katarzyna Przygoda ma 33 lata. Jest piękną i mądrą kobietą. W 2015 roku otworzyła przewód doktorski. Jest zatrudniona w biurze analiz chemicznych w Zakładzie Analityki Żywności i Ochrony Środowiska na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Od wielu lat trenowała gimnastykę w bydgoskim klubie sportowym „Zawisza”. Osiągała na tym polu ogromne sukcesy, była mistrzynią Polski.

Z wielką radością oczekiwała narodzin swojego pierwszego dziecka. Jak każda mama, marzyła jedynie o tym, by jej córeczka przyszła na świat zdrowa. I tak się stało. Dziewczynka ma dziś prawie pół roku. Jest radosna i uśmiechnięta. Codzienne przytula się do mamy, czeka jednak na jej świadomy pocałunek.

Rodzina zwróciła się o pomoc do specjalistów z Olsztyna, którzy obecnie zapoznają się z dokumentacją medyczną kobiety. Kwalifikacja na operację wszczepienia stymulatora mózgu jest w toku. Zabieg stanowi realną szansę na obudzenie się ze śpiączki.

W akcję włączyć się może każdy. O wynikach zbiórki informuje rodzina na profilu „Obudźmy Kasię”.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Maluch
Maluch

Imiona dla dzieci inspirowane walentynkami

Imiona dla dzieci inspirowane walentynkami

malucha i zdeterminować jego przyszłość. Nie jest również łatwo zdecydować, jakie imię będzie najlepsze, kiedy wciąż pojawiają się nowe możliwości (...) powinien nosić wasz maluch, być może warto zainspirować się świętem...

Maluch

Akcesoria do kąpieli dla dzieci

Akcesoria do kąpieli dla dzieci

Rękawki (23 x 15 cm) czy koło do pływania (średnica 56 cm) doskonale sprawdzą się do nauki pływania dla dzieci w wieku 3-6 lat. Basen o średnicy 122 cm i wysokość 25 cm doskonale sprawdzi się jako ogrodowy gadżet dla maluchów. Piłka do gry w wodzie (7,99...

Maluch

Rozwój dziecka w szkole

Rozwój dziecka w szkole

Kreatywne nauczanie Dzieci powinny uczyć się różnymi sposobami. Zabawa i nauka z wykorzystaniem różnych dostępnych przyborów i narzędzi są jak najbardziej pożądane.

Maluch

Idealne zdjęcia dziecka? To nie jest takie proste!

Idealne zdjęcia dziecka? To nie jest takie proste!

w głęboki sen. Wtedy maluch utrzymuje pozycje, a im młodszy maluch, oczywiście więcej odpoczywa. By dziecko dłużej spało upewnijcie się czy jest najedzone (...) jest oczywiście oświetlenie. Odpowiednia ekspozycja pozwoli...

Maluch

Karmienie maluszka

Karmienie maluszka

Zbliżając się do drugich urodzin nasze dziecko powinno czerpać większość składników odżywczych z pokarmów stałych. Musi w związku z tym odżywiać się w sposób urozmaicony.

Maluch

Rodzinny piknik

Rodzinny piknik

Odpowiednie przygotowanie do pikninku to podstawa. Niezbędne będą koc piknikowy i zestaw papierowych tacek i serwetek oraz plastikowych kubeczków i sztućców. Serwetki papierowe (6,99 PLN) to niezbędne wyposażenie na piknik. W PEPCO znajdą się również...

Maluch

Nawadniające napoje, które są zdrowsze niż woda

Nawadniające napoje, które są zdrowsze niż woda

Nie tylko woda Co pić, gdy na dworze żar leje się z nieba? Jak się nawadniać? Czysta woda nie zawsze zdaje egzamin. Napoje słodzone? Są wysokokaloryczne i sprawiają, że pragnienie rośnie. Herbata? Nuda. Wybierz wody owocowe. Są pyszne, nawadniają, orzeźwają,...

Maluch

Produkty kleiste - wrogowie twoich zębów

Produkty kleiste - wrogowie twoich zębów

Wrogowie zdrowia zębów O tym, że cukier nie jest sprzymierzeńcem zdrowych zębów - wiadomo nie od dziś. Jednak gorszy od białego proszku wpływ na zdrowie uzębienia mają produkty kleiste, które przylegają do zębów i stwarzają bakteriom wywołującym próchnicę...

Maluch

Ubranka dla dziewczynek

Ubranka dla dziewczynek

Modny T-shirt dla dziewczynki w niskiej cenie. Każda mała kobietka będzie zachwycona takim ubraniem. Body z wizerunkiem słynnego kotka z pewnością ucieszy dziewczynki. Króliczki, jak większość zwierząt, są także lubiane przez dziewczynki. Bielizna dla...

Maluch

Opieka nad dzieckiem

nie mogą wypracować z nią porozumienia, niezbędnego do pilnowania malucha. Co wtedy? Rodzice mają kilka możliwości. Mogą zatrudnić profesjonalną nianię (...) rozwiązaniem może okazać się klub malucha lub opiekun...