JOHNSON’S® Baby łagodna oliwka – klinicznie potwierdzona łagodność i liczne korzyści dla skóry niemowląt

Aby ochronić skórę dziecka przed spadkiem poziomu nawilżenia, specjaliści zalecają stosowanie emolientów, czyli preparatów o działaniu natłuszczającym, nawilżającym oraz zmiękczającym skórę. (1) Doskonałym przykładem skutecznego emolientu jest olej parafinowy, powszechnie stosowany samodzielnie lub jako składnik oliwek, mleczek oraz kremów.

JOHNSON’S® Baby łagodna oliwka została stworzona w >99% z wysoce oczyszczonego oleju parafinowego, o jakości farmaceutycznej, wolnego od wszelkich zanieczyszczeń, co potwierdzają certyfikaty Farmakopei Europejskiej oraz Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków.

Polecane wideo:

Olej parafinowy o jakości farmaceutycznej jest:

 • Przezroczysty, bezbarwny i bezzapachowy, stabilny chemicznie, nie wymaga dodatkuprzeciwutleniaczy lub konserwantów (w przeciwieństwie do wielu kremów i balsamów zawierających wodę).
 • Bezpieczny i czysty w porównaniu z innymi olejami oraz wolny od zanieczyszczeń, takich jak bakterie i oleje ciężkie.
 • Równie naturalny jak substancje stosowane w innych „naturalnych” produktach opartych na olejach roślinnych.
 • Obojętny fizjologicznie.
 • Używany od ponad 100 lat w tysiącach produktów medycznych i spożywczych, z których wiele jest stosowanych w leczeniu atopowego zapalenia skóry.

JOHNON’S® Baby łagodna oliwka została stworzona, aby chronić delikatną skórę przed utratą wilgoci i jednocześnie skutecznie ją pielęgnować.

Liczne zastosowania JOHNON’S® Baby łagodnej oliwki:

 • Nawilżanie po kąpieli: Delikatnie osusz ręcznikiem skórę niemowlęcia, następnie nalej niewielką ilość oliwki na dłonie i potrzyj je, aby się rozgrzały. W celu osiągnięcia optymalnego nawilżenia, oliwka powinna być delikatnie wmasowana w całe ciało dziecka.
 • Nakładanie bezpośrednio na przesuszone obszary skóry: Oliwka dzięki swoim właściwościom zmiękczającym pomaga usunąć przesuszony, złuszczający się naskórek, pozostawiając skórę delikatną i miękką.
 • Masaż: Oliwka dobrze się rozprowadza i pomaga dłoniom ślizgać się po skórze niemowlęcia, ograniczając tarcie.
 • Dodawanie do kąpieli: Dodaj kilka kropel oliwki do kąpieli, by zmiękczyć skórę dziecka.
 • Usuwanie ciemieniuchy: Delikatnie masuj skórę głowy niemowlęcia oliwką, odczekaj kilka minut, następnie delikatnie umyj szamponem.

  Wyjątkowa formuła

 1. Zawiera jedynie 3 składniki: 99% oleju parafinowego o jakości farmaceutycznej, palmitynian izopropylu (Isopropyl Palmitate), wyselekcjonowany, nie alergizujący środek zapachowy,
 2. Nie zawiera żadnych konserwantów ani barwników,
 3. Dowiedziona łagodność i bezpieczeństwo,
 4. Niezwykle łagodna dla skóry, co zostało potwierdzone klinicznie,
 5. Hipoalergiczna,
 6. Rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne.
Redakcja parenting.pl, 12 miesięcy temu

Bibliografia

 • 1. Schnuch et al. Sensitization to 26 fragrances to be labelled according to current European regulation. Contact Dermatitis 2007; 57:1–10.
 • 2. Cork, MJ et al. J Allergy Clin Immunol 2006; 118: 3-21; quiz 22-23; Johnson and Johnson Poland Sp. z o.o., ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa, tel.: (48) 22 237 80 02, www.johnsonsbaby.com.pl

Pielęgnacja skóry niemowlęcia

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Pielęgnacja skóry niemowlęcia
Pielęgnacja skóry niemowlęcia

Problemy ze skórą u dzieci

Problemy ze skórą u dzieci

Zmiany skórne u dzieci Problemy ze skórą u niemowląt często pojawiają się w pierwszych miesiącach życia, dlatego należy prawidłowo dbać o ich skórę.

Pielęgnacja skóry niemowlęcia

Czym myć niemowlaka?

Codzienna pielęgnacja niemowlaka może nastręczać młodym rodzicom wiele problemów. Dostępne są na rynku różne kosmetyki dla niemowląt: płyny (...) do kąpieli dla niemowląt, oliwki dla niemowląt, mydełka dla noworodków, żele do mycia dzieci,...

Pielęgnacja skóry niemowlęcia

Bolesne odparzenia u niemowląt

i może podrażniać skórę niemowlęcia. * Po każdej (//parenting.pl/portal/kapiel-noworodka) nawilżaj skórę dziecka. ## Sposoby na odparzenia i pieluszkowe zapalenie (...) nawyki (częste zmiany pieluch,...

Pielęgnacja skóry niemowlęcia

Bezpieczna, czyli jaka? Ten dylemat zrozumie tylko młoda matka

Bezpieczna, czyli jaka? Ten dylemat zrozumie tylko młoda matka

, który rodzaj pieluszek lepiej sprawdzi się u jego maluszka. Każde dziecko jest inne, więc również jego skóra może różnie reagować na dany produkt (...) - szczególnie dla delikatnej skóry mojego maluszka... Tak szukałam...

Pielęgnacja skóry niemowlęcia

Skóra dziecka a skóra osoby dorosłej

Skóra dziecka a skóra osoby dorosłej

. Dojrzałość, a więc rolę skóry właściwej, osiąga po ok. czterech latach. Do tego czasu wymaga ona specjalnej pielęgnacji, ponieważ jest podatna (...) się w oleju parafinowym, z tego też względu jest on bezpieczny dla...

Pielęgnacja skóry niemowlęcia

Włosy u niemowląt

, który nie ma poparcia w dowodach. Warto wiedzieć, że **rodzaj włosów u dziecka**kształtuje się nawet do 6 roku życia. ## Pielęgnacja włosów niemowlęcia (...) , kolor i gęstość włosów będą się zmieniały. Istotna jest...

Pielęgnacja skóry niemowlęcia

Kosmetyki dla dziecka na czas zimy

Kosmetyki dla dziecka na czas zimy

Kosmetyki dla dziecka na zimę Istnieją specjalne kosmetyki, które pielęgnują wrażliwą skórę dzieci w czasie zimy.

Pielęgnacja skóry niemowlęcia

Emolienty Oilatum dla dzieci

Emolienty Oilatum dla dzieci

Emulsja do kąpieli Oilatum Baby Łagodna emulsja do kąpieli to najlepszy sposób na bezstresowe mycie niemowlęcia. Krem Oilatum Baby Delikatny dla skóry dziecka krem to podstawa codziennej pielęgnacji.