Jaką cenę przyjdzie Gregorowi zapłacić za ryzykowne decyzje?

Od chwili, gdy Gregor po raz pierwszy trafił do niezwykłej krainy pod Nowym Jorkiem, minęło kilka miesięcy. Chłopiec poprzysiągł sobie, że nigdy tam nie wróci. Kiedy Podziemni potrzebują pomocy – w związku z kolejną przepowiednią, tym razem o złowieszczym białym szczurze imieniem Mortifer – zdają sobie sprawę, że jedynym sposobem, by sprowadzić Gregora pod ziemię, jest… porwanie jego dwuletniej siostry Botki. Jaką cenę przyjdzie Gregorowi zapłacić za ryzykowne decyzje?

"Gregor i Przepowiednia Zagłady"
"Gregor i Przepowiednia Zagłady"

Nagrody przyznane serii:

„Kroniki Podziemia” Suzanne Collins: New York Times Bestselling Series, USA Today Bestseller, Book Sense Bestselling Series, Kirkus Reviews Editor’s Choice (2003), NY Public Library 100 Titles for Reading and Sharing, Book Sense Children’s Pick, CCBC Book of the Week, 12004 NAIBA Children’s Novel Award, 2006 ALSC Notable Children’s Recording.

Gregor i Przepowiednia Zagłady to drugi tom serii Kroniki Podziemia światowej sławy autorki – Suzanne Collins.

Chwile spędzone w Podziemiu odcisnęły silne piętno na psychice Gregora. Upłynęło zaledwie kilka miesięcy od momentu, gdy Gregor uratował wycieńczonego ojca z rąk groźnych, gigantycznych szczurów. Życie jego rodziny powoli wracało do normy, jednakże trapiły ich dwa istotne problemy: niezidentyfikowana przez lekarzy choroba ojca oraz kłopoty finansowe.

Podczas spaceru w Central Parku niespodziewanie znika Botka. Gregor wyrusza do podziemnego świata w poszukiwaniu siostry, wpadając już na samym początku w poważne tarapaty. Z opresji ratuje go ogromny nietoperz Ares. Gregor trafia ponownie do Regalii, odnajduje się również Botka, i dociera do królewskiej krainy wraz z gigantycznymi karaluchami.

Gregor dowiaduje się, że Niedokończona Przepowiednia to nie jedyne objawienie wizjonera i założyciela Regalii, Bartholomew Sandwicha. Przepowiednia Zagłady stawia przed Gregorem kolejne poważne wyzwanie, jakim jest pokonanie potężnego szczura – Mortifera. Gregor wraz z Botką i mieszkańcami Regalii wybiera się w trudną podróż Szlakiem Wodnym prowadzącym wprost do najniebezpieczniejszej części Podziemia, a zarazem królestwa szczurów – Labiryntu.

Podczas wyprawy pełnej niebezpieczeństw, nagłych i nieprzewidzianych zwrotów akcji, Gregor musi pokonać swoje słabości i zmierzyć się z niebotycznych rozmiarów kałamarnicą czy posiadającym trzy rzędy zębów wężem. 11-letni bohater odnajduje w sobie furiastę – nieprzeciętnego wojownika, który jako jedyny ma szansę wypełnić treść Przepowiedni Zagłady i uratować Regalię przed ekspansją zębaczy:

Gdy Podziemny spadnie, Naziemny się wzniesie,
Śmierć życiu da szansę, życie śmierć przyniesie.
Zło wyłoni się z cieni,
W grób Podziemie zamieni.
Już słychać, jak skrobią zębacza pazury.
Już biel go okrywa jak śnieg z mroźnej chmury.
Czy wojownik się zjawi?
Czy Zło światła pozbawi?

Czy Gregor podoła zadaniu? Czy uratuje krainę swych podziemnych przyjaciół? Czy odnajdzie lekarstwo na nieuleczalną chorobę ojca? Czy przeżyje utratę bliskiej osoby?

Odpowiedzi na te pytania odnajdziemy w książce Gregor i Przepowiednia Zagłady, obfitującą w niezwykłe sytuacje, momentami mrożące krew w żyłach, a po chwili za pomocą dialogów doprowadzające do całkowitego rozbawienia. Pozycja w sam raz dla młodego miłośnika fantastyki.

Dane wydawnicze:

  • Wydawnictwo IUVI
  • Format: 135 x 205 mm
  • s. 336
  • Seria: Kroniki Podziemia
  • Cena: 34,90
  • ISBN 978-83-7966-012-4
  • Data premiery: 23.09.2015
  • Wiek 9+

Więcej o serii Kroniki Podziemia na: www.kronikipodziemia.pl.

Redakcja parenting.pl, 5 miesięcy temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Śniadaniowa Klasa

Śniadaniowa Klasa

Program edukacyjny "Śniadaniowa Klasa" ma na celu propagowanie zdrowego odżywiania. W konkursie "Śniadanie się opłaca" można wygrać atrakcyjne nagrody.

Patronaty

Targi dla Rodziców i Dzieci Mamy Dziecko - galeria

Targi dla Rodziców i Dzieci Mamy Dziecko - galeria

Targi dla Rodziców i Dzieci Mamy Dziecko odbyły się w dniach 20-21 października 2012 r. w Szczecinie. Dzieci wraz z rodzicami wzięły udział m.in. w warsztatach plastycznych. Rodzice mogli zasięgnąć porady u lekarzy specjalistów. Mamy uczyły się tego,...

Patronaty

Targi rodzinne

Targi rodzinne

Organizatorzy Targów Rodzinnych przygotowali coś ciekawego dla dzieci i ich rodziców.

Patronaty

6 faktów o talentach

6 faktów o talentach

Obserwujmy, czym dzieci chętnie się zajmują i nie przeoczmy talentu malucha. Talentu, który trzeba rozwijać i pielęgnować!

Patronaty

Macierzyństwo bez lukru - Co powie tata?

Macierzyństwo bez lukru - Co powie tata?

Macierzyństwo bez lukru 3 To już trzecia edycja akcji charytatywnej, z której cały zysk przeznaczony jest na rehabilitację Mikołajka Kamińskiego, chłopczyka chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu I.

Patronaty

Rodzice z dzieckiem

Rodzice z dzieckiem

Nawiązywanie więzi z noworodkiem jest bardzo ważne. Dlatego tak istotną rolę odgrywa urlop rodzicielski.