Jaka będzie pogoda. Odkrywam świat przyrody (recenzja)

Często zastanawiamy się: Jaka będzie pogoda. Książka, o takim właśnie tytule jest jedną z serii "Odkrywam świat przyrody".

Interesująca lektura dla ciekawych świata dzieci. Z krótkich rozdziałów dowiedzą się, m.in. co to jest wiatr i jaka może być jego siła, jak wyglądają chmury kłębiaste, czym jest atmosfera i gdzie się kończy. Informacje przedstawiono w prosty sposób, opatrzono kolorowymi ilustracjami, które mogą zainteresować młodego czytelnika, a rodzicom pomóc wytłumaczyć zjawiska meteorologiczne. Aby móc lepiej zrozumieć i zapamiętać różne informacje, każdy rozdział zakończony jest zadaniem lub opisem

Jaka będzie pogoda

Książka nie tylko o pogodzie

doświadczenia. Możemy, np. zrobić mgłę w słoiku lub wykonać z papieru płatki śniegu. Jednak niektóre z tych zadań wymagają współpracy z dorosłymi. Nie obejdzie się bez niej, np. wtedy, gdy sprawdza się, co mogą zrobić skupione promienie słoneczne i przy pomocy lupki wypala w liściu dziurkę.

Do książki dołączono notatnik młodego meteorologa z zadaniami i miejscem na zapiski. Dla naszej czteroipółletniej córki Uli atrakcją okazała się przymocowana na tasiemce do książki lupa, która może służyć, jako zakładka.

Ulę szczególnie zainteresowało zadanie polegające na nasłuchiwaniu odgłosów przyrody. Wystarczyły dwa dni prób, by w drodze z przedszkola nagle zaczęła zwracać uwagę na otaczające nas dźwięki.

Do książki można sięgać przez cały rok. Sugerują to zresztą jej autorzy, zamieszczając na ostatniej stronie notatnika tabelę, w której wpisywać należy to, czy ludowe obserwacje meteorologiczne sprawdzają się w danym roku czy nie. np. ostatnie nocne przymrozki na Zimnych ogrodników, czy piękna pogoda w czasie Babiego lata.

Kolejną książką z tej serii, po którą sięgniemy będzie "Idziemy do parku". Często bywamy w pobliskim parku i łatwiej będzie nam prowadzić obserwacje tego, co i jak się w nim zmienia w ciągu roku. Na wiosnę, a może nawet lato poczeka natomiast książka "Podpatrujemy owady i pająki". Planuję zajrzeć też do innych pozycji z serii "Odkrywam świat przyrody" z myślą, np. o upominkach świątecznych dla chrześniaków.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Jedzenie

aga2410 • ostatni post 3 tygodnie temu

2
Artykuły Zakupy dla przedszkolaka
Zakupy dla przedszkolaka

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Subtelny róż sprawia, że łóżeczko Caramella jest idealne dla małej królewny. Dodatki z kolekcji morskiej marki Caramella nadają łóżeczku typowo chłopięcy charakter.

Zakupy dla przedszkolaka

Strój i obuwie sportowe dla dzieci

Strój i obuwie sportowe dla dzieci

Sportowy strój dla dziecka Rodzic powinien zadbać o odpowiedni strój sportowy dla swojego dziecka, aby mogło swobodnie i efektywnie ćwiczyć swoją kondycję fizyczną.

Zakupy dla przedszkolaka

Ubranka w PEPCO na lato

Ubranka w PEPCO na lato

Ubranka w PEPCO to wysoka jakość w niskiej cenie. Kwiatowy kapelusik niemowlęcy, dziewczęcy (7,99 PLN) to uroczy dodatek do letniego stroju. Komplet niemowlęcy, chłopięcy składający się z dwóch elementów: przewiewnej koszulki i granatowych spodenek...