Jak wybrać prezent dla żony/męża?

Obdarowywanie się może sprawiać wiele przyjemności obu stronom. Czasami od razu wiemy, z czego ucieszy się dana osoba. Niekiedy jednak wręczenie upominku staje się nie lada wyzwaniem i zagadką na miarę Sherlocka Holmesa. Upominek trafiony zależy od okazji, rodzaju relacji oraz indywidualnych preferencji adresata prezentu. Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, mąż i żona stanowią dla siebie odrębną kategorię, a ich rytuał dawania i brania posiada kilka swoistych reguł.

Zasady obdarowywania współmałżonka

Przede wszystkim jest to osoba, którą zgodnie z założeniem powinniśmy znać bardzo dobrze. Współmałżonkowie, przebywając i komunikując się ze sobą na co dzień, mają wiedzę na temat swoich najbardziej bieżących potrzeb. Wartościowy prezent w tym wypadku powinien mieć walory praktyczne i estetyczne, ale nie zaszkodzi też jego nieco osobisty charakter.

Polecane wideo:

Prezenty w małżeństwie

Święta to wspaniały czas, który cala rodzina może wspólnie spędzić. Jednocześnie jest to okazja do wyrażenia swoich uczuć poprzez prezenty.

Prezent dla żony

Z czego ucieszy się kobieta? Z niewyjaśnionych przyczyn, choć jest ich na świecie tak wiele, każda pragnie czuć się wyjątkowo. Kryterium to może zostać spełnione, jeśli podarek spełnia jej indywidualne wyznaczniki piękna i ważności. Warto przyjrzeć się więc, jakich perfum i kosmetyków używa na co dzień, w co się ubiera, jaką nosi biżuterię, z czego lubi pić poranną kawę, jakie sporty uprawia, co wiadomo o jej preferencjach kulinarnych, co czyta, jakiej muzyki słucha lub czy maluje. A może ma jakieś marzenia, o których od pewnego czasu wspomina, ale ich nie realizuje? Kolejnym krokiem będzie zaobserwowanie, czy któraś z bardzo cenionych przez panią rzeczy przypadkiem się nie kończy. Buteleczka ulubionych perfum i to w momencie, kiedy akurat jest potrzebna, to gest godny pozytywnego odbioru. Kosmetyki pielęgnacyjne czy akcesoria do kąpieli (balsamy do ciała, płyny do kąpieli itp.) są bardziej bezpieczne niż kolorowe. W drugim wypadku lepiej wybierać te, co do których mamy pewność, że żona będzie ich używać. Ponadto wybór jest tak duży, że spokojnie zrezygnować można z ubrań (bardzo trudno trafić w gusta) na rzecz biżuterii (bransoletka, wisiorek, pierścionek). W przypadku kobiet, które cenią sobie aktywność fizyczną, można sprawić im radość, zakupując upragniony sprzęt do ćwiczeń lub akcesoria motywujące do entuzjastycznego oddawania się pasji. Hobby związane z kuchnią to korzyści dla całej rodziny. Nowy sprzęt AGD (kombiwar, parowar, zmywarka itp.) uszczęśliwi zwłaszcza ambitne gospodynie domowe. Niejedna pani ucieszy się oczywiście z ufundowanego masażu bądź wizyty w gabinecie kosmetycznym.

Prezent dla męża

W przypadku bardziej praktycznych i surowych z natury mężczyzn również istnieje wiele możliwości obdarowania. Zasada działania przy wyborze prezentu jest analogiczna. Należy wziąć pod uwagę codzienne zwyczaje, ulubione miejsca, sporty, hobby, wyposażenie garażu czy posiadane narzędzia do majsterkowania takiego delikwenta. Gdy któryś z pożądanych produktów się kończy, można uzupełnić jego zapasy. Jeśli chodzi o dobór noszonej garderoby, mężowie często słuchają sugestii swoich kobiet. Jeśli tak jest i w tym przypadku, można zakupić jakiś stylowy element. Można pomyśleć również o eleganckiej aktówce bądź piórze, jeśli charakter pracy współmałżonka wymaga ich posiadania. Oczywiście panowie także dbają o swój wygląd. W tej kwestii bardziej niż kosmetyki ucieszy ich prawdopodobnie karnet na siłownię, specjalna sportowa koszulka czy obuwie. Dotyczy to zapalonych sportowców. Jeśli panowie uprawiają konkretną dziedzinę aktywności ruchowej, należy wybrać takie akcesoria, które są do niej przeznaczone, tak aby rzeczywiście się przydały. Pozostając przy upominkach tej kategorii, warto wspomnieć o bilecie na mecz ulubionej drużyny (jeśli taki ma miejsce w najbliższym czasie). Przy zakupie narzędzi warto zwrócić uwagę na markę tych, które mąż już posiada. Jeśli przeważa wśród nich jakiś konkretny producent, oznacza to, że jest on przez niego ceniony. Zwiększa to prawdopodobieństwo przyszłej użyteczności prezentu (nie tylko ze względu na sprawienie przyjemności żonie, ale i na rzeczywistą jakość produktu).

Najlepiej razem

Małżeństwo to także czas dzielenia ze sobą intymnych chwil. Para może uprzyjemnić sobie wzajemnie czas, obdarowując się akcesoriami, których nie wypada podarować innym. Seksowna bielizna czy stosowny gadżet może również okazać się trafionym podarunkiem. Wspólna podróż (nawet na weekend), wypad na koncert (muzyki, którą oboje cenią) czy kurs nowych umiejętności we dwoje pozwolą zacieśnić więzi partnerskie i odpocząć od codziennych zmartwień.

Magda Piestrzyńska, ponad rok temu

Wspólne spędzanie czasu

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Laktator

Nova2 • ostatni post wczoraj

1
Artykuły Wspólne spędzanie czasu
Wspólne spędzanie czasu

Trailer Skylanders Spyro's Adventure

Trailer Skylanders Spyro's Adventure

Skylanders Spyro's Adventure pozwalają na przeżycie przygody w wirtualnym świecie. Dzięki przenośnym figurkom Skylanderów można grać wszędzie, gdzie mamy je ze sobą. Zapamiętują tworzonych bohaterów i ich umiejętności. Dzięki temu gracz może kontynuować...

Wspólne spędzanie czasu

Gry taneczne

Gry taneczne

taneczne w grze na konsoli Niezbyt skomplikowane układy taneczne to coś, co ucieszy każdego młodego człowieka. Taniec z koleżanką Wspólna zabawa daje dużo frajdy.

Wspólne spędzanie czasu

One Laptop Per Child

One Laptop Per Child

Projekt OLPC ma na celu zapoznanie z technologią dzieci z obszarów, na których brak infrastruktury edukacyjnej (lub też nie ma jej w ogóle). Dzieci już po czterech minutach znalazły sposób, aby włączyć tablet, mimo że nigdy wcześniej nie miały do czynienia...

Wspólne spędzanie czasu

Dziecko przed telewizorem

Dziecko przed telewizorem

Dzieci nie są ograniczone godzinami emisji ulubionych programów. Swoje ukochane bajki mogą oglądać o dowolnej porze.

Wspólne spędzanie czasu

Zabawa z Kinectem

Zabawa z Kinectem

Gra na konsoli W gry ruchowe może bawić się cała rodzina.Taniec z Kinectem Gry fitnessowe to sama przyjemność.

Wspólne spędzanie czasu

Zwiastun gry Train Simulator 2013

Zwiastun gry Train Simulator 2013

Train Simulator 2013 to gra dla dzieci, które są zafascynowane pociągami. Maluch zostanie maszynistą i będzie miał za zadanie doprowadzić pociąg z wybranego punktu do końca jego trasy.

Wspólne spędzanie czasu

Centrum handlowe

Centrum handlowe

Spacerowanie po centrach handlowych jako forma spędzania wolnego czasu, ma niestety coraz więcej zwolenników...