Jak wybrać idealne łóżko dla dziecka?

Łóżko jest podstawowym elementem wyposażenia każdego pokoju dziecięcego. Kupując je, warto jednak pamiętać o kilku bardzo istotnych rzeczach, tak aby nabyty mebel nie tylko cieszył oko swoim designem, ale był przede wszystkim funkcjonalny i bezpieczny.

Polecane wideo:

1. Bezpieczeństwo przede wszystkim

Łóżko dla dziecka

Łóżko do pokoju dziecięcego musi być przede wszystkim wygodne i zapewnić zdrowy i spokojny sen.

Przeglądając różnorodne propozycje firm, troskliwi rodzice powinni przede wszystkim zwrócić uwagę na materiały, z których powstało dane łóżko. Bardzo dobrym i trwałym materiałem jest drewno. Meble wykonane z litego drewna posłużą domownikom wiele lat, należy jednak dokładnie zapoznać się ze sposobem wykończenia takiego łóżka, sprawdzając, czy nie ma żadnych zadr lub drzazg. Szczególną uwagę należy również zwrócić na to, czy krawędzie nie mają ostrych kantów, które mogą być bardzo niebezpieczne dla bawiących się w pokoju dzieci. Kolejną istotną kwestią, jaką należy uwzględnić podczas zakupów jest dokładne wypytanie sprzedawcy o farby lub lakiery pokrywające łóżko. Substancje takie nie mogą być toksyczne, dlatego meble z drewna muszą posiadać wszelkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. To ważne, gdyż dzieci podczas różnych zabaw mogą mieć kontakt z substancjami, które pokrywają krawędzie łóżka. W trosce o bezpieczeństwo i komfort najmłodszych coraz więcej producentów wprowadza do sprzedaży meble powstałe z materiałów najwyższej jakości, które posiadają wszelkie wymagane certyfikaty i atesty. Dostępne w sprzedaży modele pomalowane są ekologicznymi farbami, co gwarantuje prawidłowy proces oddychania. Co więcej ‒ eksperci, używając najlepszych preparatów konserwujących, eliminują również czynnik, który może powodować niebezpieczne alergie u dzieci .

2. Funkcjonalne łóżka do pokoju dziecięcego

Łóżka produkowane są zazwyczaj w różnych rozmiarach. Te większe mogą posłużyć dziecku wiele lat. Wiele mebli do spania ma również różne udogodnienia w postaci regulowanego poziomu zagłówka czy dodatkowych pojemników służących do przechowywania różnego rodzaju rzeczy. Dobrym rozwiązaniem są także szuflady instalowane pod materacem. Jest to bardzo istotny element wyposażenia, zwłaszcza gdy pokój ma niewielki metraż, a trzeba w nim pomieścić zabawki, książki lub ubrania dziecka. Zdarza się również, że maluchy muszą dzielić ze sobą mały pokój, a w takich przypadkach idealnie sprawdzają się łóżka piętrowe z dodatkowymi funkcjami. Piętrowe łóżka są nie tylko praktyczne, ale również uwielbiane przez dzieci w różnym wieku. Tego typu rozwiązania mają wiele zalet, a mianowicie zajmują niewiele miejsca, dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych i zwykle można je łączyć z dodatkowymi konstrukcjami. Meble takie umożliwiają ergonomiczne urządzenie nawet niewielkich wnętrz, a dodatkowo zyskują sympatię zarówno maluchów, jak i starszych dzieci. Należy jednak pamiętać, że w łóżku dzieci spędzają wiele czasu – śpią, bawią się, dlatego też przede wszystkim musi być ono solidne i bezpieczne. Kupując łóżko dla dziecka, trzeba wziąć pod uwagę zarówno względy bezpieczeństwa, funkcjonalność, jak również design wybranego modelu. Warto także pamiętać, że wybierając meble do pokoju dziecka, rodzice muszą uwzględnić potrzeby i upodobania swoich pociech.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Pokój dla ucznia
Pokój dla ucznia

Pokój dla rodzeństwa

Pokój dla rodzeństwa

Rodzeństwo w jednym pokoju Nie zawsze każde dziecko może mieć swój oddzielny pokój. Czasami rodzeństwo musi zmieścić sie w jednym pomieszczeniu, nie zatracając jednocześnie swojej indywidualności.

Pokój dla ucznia

Funkcjonalny pokój dla dziecka

Funkcjonalny pokój dla dziecka

Urządzenie pokoju dla dziecka Pokój dla dziecka powien być przede wszystkim funkcjonalny i bezpieczny. Nie zapominajmy jednak o estetyce tego wnętrza, aby dziecko z przyjemnością spędzało tam czas.

Pokój dla ucznia

Podłoga najlepsza dla dziecka

Podłoga najlepsza dla dziecka

Pokrycie podłogi w dziecięcym pokoju Rodzice muszą zadecydować, czy lepsze będą panele podłogowe czy może dywan w pokoju dla dziecka.

Pokój dla ucznia

Fantazyjne meble dla dziecka

Fantazyjne meble dla dziecka

Oryginalny wystrój pokoju Dzieci uwielbiają fantazyjne meble, zabawki i inne przedmioty. Każdy maluch pokocha pokój z oryginalnym i kolorowym wystrojem.

Pokój dla ucznia

Oryginalne meble dla dziecka

Oryginalne meble dla dziecka

Meble i dodatki, które uwielbiają dzieci Dzieci kochają oryginalny wystrój wnętrz. Z pewnością docenią kolorowe, fantazyjne meble i dodatki.

Pokój dla ucznia

Niewielki pokój dla dziecka

Niewielki pokój dla dziecka

Pokoik dla dziecka Dziecko wcale nie musi mieć dużego pokoju, aby dobrze sie w nim czuć - wystarczy kilka trików, aby pomieszczenie było funkcjonalne.

Pokój dla ucznia

Miejsce pracy ucznia

Miejsce pracy ucznia

Biurko w pokoju ucznia Biurko dla ucznia powinno być przede wszytskim funkcjonalne, a także wygodne. Jest to tak ważne, ponieważ dziecko spędzi przy nim z pewnością mnóstwo czasu.

Pokój dla ucznia

Funkcjonalne mieszkanie

Funkcjonalne mieszkanie

Urządzenie mieszkania Mieszkanie, w którym spędzamy przecież dużo swojego czasu, musi być praktyczne i funkcjonalne, ale również ładne.