Jak spędzić ferie zimowe z dzieckiem?

Semestr w szkołach się kończy i jak co roku pojawia się pytanie, co zrobić z dzieckiem w trakcie ferii zimowych, aby ten dwutygodniowy okres nie spędziło na oglądaniu telewizji i graniu na komputerze. To, jak urozmaicisz czas swojej pociechy, zależy od tego, czy dostaniesz w pracy urlop i jaka kwota, którą przeznaczysz na wyjazd, nie zrujnuje twojego domowego budżetu. Oto nasze pomysły na spędzenie waszych ferii.

Ferie w Polsce

Jeżeli planujemy wyjazd z dzieckiem i chcemy spędzić czas na dworze, uprawiając zimowe sporty, to polskie miejscowości oferują nam dużo atrakcji. Jeśli sport jest nam obcy, ale lubimy chodzić po górach, dobrym wyborem będzie Karpacz. Sprawdzi się zwłaszcza dla rodziców z małymi dziećmi, ponieważ oferuje szereg atrakcji. Szlaki górskie, piękne schroniska, muzeum zabawek czy kuligi to tylko niektóre z nich.

Polecane wideo:

Bukowina Tatrzańska to kolejny dobry kierunek. Jest tam dużo spokojniej niż w zatłoczonym w tym sezonie Zakopanem. Piękny widok na Tatry umili każdy górski spacer, a popularne termy skutecznie rozgrzeją po powrocie ze szlaku.

Jeśli samo południe Polski to destynacja zbyt odległa, warto zastanowić się nad propozycją województwa świętokrzyskiego. Bałtów to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Park Jurajski i ścieżki dydaktyczne to z pewnością coś, co zainteresuje najmłodszych. Dla starszych przygotowano stacje narciarskie i snowboardowe nazwane Szwajcarią Bałtowską.

Dla tych, którzy na wschodzie Polski chcą poobcować z dziką naturą, dobrym kierunkiem będzie Białowieża. Wynajęty przewodnik oprowadzi nas po dzikich, lasach pamiętających XV-wiecznych królów, a centrum turystyczne zaoferuje kuchnię charakterystyczną dla tego regionu naszego kraju. Dodatkowymi atrakcjami będą organizowane kuligi i ogniska.

Ferie za granicą

Jeśli zima to znienawidzona przez nas pora roku i marzymy o wyższych temperaturach, wybierzmy się na ferie za granicę. Najpopularniejszym kierunkiem zimowych wojaży jest wciąż Egipt, który nadal kusi niskimi cenami i piękną pogodą. Weźmy jednak pod uwagę, że standardy w arabskich krajach są niższe niż w europejskich ośrodkach noclegowych, dlatego wybierając hotel dla całej rodziny, postawmy na ten o wyższym standardzie.

Niedocenianym kierunkiem jest Tunezja, która ma nam do zaoferowania nie mniej niż Egipt. To raj dla wielbicieli sportów wodnych i wylegiwania się na plaży, a panujące w tym czasie temperatury dochodzące do 30 stopni sprawiają, że gorąco nie daje nam się we znaki tak jak podczas letnich wakacji.

Jeśli jednak śnieg nam nie przeszkadza, a wręcz wyglądamy go każdego ranka, to kurorty narciarskie Europy Zachodniej z pewnością nas nie zawiodą. Utrzymane na wysokim poziomie i regularnie naśnieżane zapewniają komfort jazdy na nartach i snowboardzie, jednocześnie gwarantując wysoki standard noclegów w alpejskich hotelach. Spośród bogatej oferty warto wybrać Włochy, Szwajcarię czy Austrię.

Ferie w domu

Jeśli domowy budżet nie pozwala nam na wyjazd lub gorący okres w pracy sprawia, że o urlopie możemy jedynie pomarzyć, postarajmy się zapewnić naszemu dziecku atrakcje w miejscu zamieszkania. Niektóre szkoły oferują swoim uczniom tzw. półkolonie, podczas których dzieciaki spędzają czas w szkole, biorąc udział w przygotowanych przez opiekunów atrakcjach.

Liczne zajęcia oferują najmłodszym większe miasta, w których dzieci mogą skorzystać z dostępności lodowiska, ścianek wspinaczkowych i innych aktywności fizycznych. Organizowane są też dwutygodniowe warsztaty kulinarne, komputerowe czy rękodzielnicze, w trakcie których twoja pociecha może rozwijać nowe pasje i poznawać innych rówieśników.

Jeżeli praca zawodowa w ciągu tygodnia nie pozwala ci na spędzenie czasu z dzieckiem, to na rodzinny wypad przeznacz wolny weekend. Nie musicie wcale wyruszać w dalekie podróże, aby bawić się dobrze i spędzić ze sobą trochę czasu. Zaproponuj dziecku wyjście do aquaparku lub na łyżwy, a z pewnością zobaczysz uśmiech na jego twarzy.

Ferie zimowe to okres, w którym twoje dziecko może odpocząć od szkoły i „naładować baterie” na kolejny semestr. Nie pozwól, aby był to czas zmarnowany, podczas którego jedyną rozrywką będzie film w telewizji lub nowa gra od kolegi. Zadbaj o wspólny czas – nawet najciekawszy seans nie będzie w stanie go zastąpić.

Aleksandra Miłosz, ponad rok temu

Wspólne spędzanie czasu

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Laktator

Nova2 • ostatni post 5 dni temu

1
Artykuły Wspólne spędzanie czasu
Wspólne spędzanie czasu

Czas z tatą

Czas z tatą

Dzieci często czekają na chwile spędzane sam na sam z ojcem.

Wspólne spędzanie czasu

Mama też gra!

Mama też gra!

Z konsolą Mamy również będą zadowolone z możliwości oferowanych przez konsole.Przed telewizorem Uwaga, gry na konsolę wciągają :)

Wspólne spędzanie czasu

Wioska smerfów

Wioska smerfów

Grający w Smurfs' Village, chcący przyspieszyć zdobywanie kolejnych poziomów, muszą wydać niewiarygodną kwotę. Jednorazowo to ponad 300 złotych.

Wspólne spędzanie czasu

Wonderbook

Wonderbook

, deszczowe popołudnie spędzane w domu. Za pomocą różdżki wykreślamy wybrany kształt i rzucamy czar. W grze Księga Czarów możemy kreować swój świat i władać

Wspólne spędzanie czasu

Zajęcia dla dzieci na wakacje

Zajęcia dla dzieci na wakacje

Rodzinne wycieczki Wspólna wyprawa w góry może być świetną przygodą.Zabawy wakacyjne Dzieci potrzebują organizacji czasu nawet w wakacje. Przydadzą im się różnorakie propozycje zabaw.

Wspólne spędzanie czasu

Uncharted

Uncharted

Jeden z bohaterów w grze Uncharted w trakcie strzelaniny.

Wspólne spędzanie czasu

Jak powstawała gra "Wonderbook: Księga Czarów"?

Jak powstawała gra "Wonderbook: Księga Czarów"?

ogień poszedł EyePet, ponieważ gra była mniej złożona i wymagała śledzenia tylko jednego znacznika. Z czasem technologia ta została zastosowana (...) podczas prac nad książką, która "ożywa" w czasie gry. W czasie...

Wspólne spędzanie czasu

Czytanie książek dzieciom

Czytanie książek dzieciom

Zamiłowanie do książek można zaszczepiać przykładami. Dziecko chętniej sięga po książki widząc czytających rodziców.

Wspólne spędzanie czasu

Tablet dla dziecka

Tablet dla dziecka

Dzieci często lepiej znają obsługę tabletów niż ich rodzice.

Wspólne spędzanie czasu

Facebook a dziecko

Facebook a dziecko

Dzieci coraz częściej spędzają czas przed komputerem. Jak uchronić je przed zagrożeniami czyhającymi w Internecie?