"Jak kura zgubiła pióra"

W jaki sposób najlepiej pozbyć się nieproszonego gościa? Dlaczego należy czytać teksty – zwłaszcza reklamowe – ze zrozumieniem? Kura Adela, sympatyczna bohaterka książki Joanny Krzyżanek, nie może narzekać na brak pomysłów. Znajduje wyjście z każdej, nawet najbardziej skomplikowanej sytuacji, o czym można się przekonać, czytając o próbach, jakie podejmuje, by zniechęcić do wizyty skunksa, czy obserwując jej brawurowe przygotowania do pory deszczowej. Efekty działań zaradnej właścicielki pięknego dzioba i czerwonych kaloszy przysparzają wiele radości nie tylko kurze i jej przyjaciołom.

Wchodzące w skład książki trzy opowiadania stanowią doskonałą rozrywkę dla dzieci, które rozpoczynają przygodę z czytaniem, oraz dla dorosłych, którzy pragną przybliżyć najmłodszym fascynujący świat liter. Czytelnicy dowiedzą się m.in., dlaczego literka „b” ma jeden brzuszek, ile liter „p” mieszka w papudze, z czego można zrobić „d”.

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Wspaniały czas zmian

Wspaniały czas zmian

Bycie ojcem to przygoda życia, ale i ogromne wyzwanie. Nic więc dziwnego, że ojcostwo można porównać do maratonu. Długodystansowy bieg wymaga nie tylko kondycji, ale i niesamowitej siły wewnętrznej. Każdy kilometr to pole walki – maratończyk walczy...

Patronaty

Tuwimki

Tuwimki

Okładka płyty "Tuwimki – Bajkopiosenki do słów Juliana Tuwima".

Patronaty

Dr Harvey Karp

Dr Harvey Karp

Pozycja książkowa dla rodziców niemowląt pozwoli im lepiej zrozumieć swoje maluchy.

Patronaty

"Pamiętajki"

"Pamiętajki"

Opowiadania i wiersze pomagają dzieciom rozwijać wyobraźnię i kształtować własny obraz otaczającego je świata.

Patronaty

Mama, smoczek

Mama, smoczek

Książka o macierzyństwie - jego cieniach i blaskach.