"Jak kura połknęła hipopotama" Joanna Krzyżanek - Wydawnictwo Debit

"Jak kura połknęła hipopotama" to już piąte spotkanie z kurą Adelą, gdaczącą bohaterką książek Joanny Krzyżanek. Tym razem kura boi się własnego cienia i chowa się w domu swojego przyjaciela. Wieczorem z kogutem Konradem robi teatr cieni. Próbuje też zrobić huśtawkę z ogrodowego węża, a z kolorowych nakrętek rybki. Ma też sporo kłopotów z  nornicami: Natysią, Natką i Ninką, które zakradają się do szafy z nakrętkami.

Doskonałe dopełnienie barwnych przygód kury stanowią dowcipne ilustracje Zenona Wiewiurki.

"Jak kura połknęła hipopotama" - kolejna część serii "Kura Adela"
"Jak kura połknęła hipopotama" - kolejna część serii "Kura Adela"

Co przygotował hipopotam dla Adeli na podwieczorek? Jaki prezent dostała Adela od Natki, Natysi i Ninki? Która z norek zrobiła najwięcej napoju z nektarynek? Jak miał na imię przyjaciel Adeli, kiedy była jeszcze małą kurką? Co ugotowały na obiad norki? Kim chciał być hipopotam? Jak zrobić z nakrętek rybki, żółwiki, biedronki i ptaszki?

Aby poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, wystarczy zajrzeć do zeszytu ćwiczeń "Kura Adela. Jak kura zjadła hipopotama. Piszę i liczę". Liczenie, rysowanie i pisanie z psotną kurą są nie tylko dla tych, którzy mają pióra.

Rozpoznawanie i pisanie liter: H, h, N, n, Ń, ń, rysowanie szlaczków, kolorowanie gąsienic, zamienianie nakrętek w rybki, żółwiki, ptaszki, tkanie sieci, łączenie cytryn i herbatników, rysowanie cytrynowych kurczątek i wykonanie planszowej gry – to tylko niektóre przykłady zadań dla dzieci, które pokochały kurę w zeszycie ćwiczeń "Kura Adela. Jak kura połknęła hipopotama. Szlaczki i znaczki". Zadania z kurą Adelą są nie tylko dla tych, którzy mieszkają w domku na kurzej nodze.

Redakcja parenting.pl, 7 miesięcy temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Arka Zwierzaków - gra planszowa

Arka Zwierzaków - gra planszowa

Gra dla dzieci i ich rodziców Chcesz pomóc Noemu uratować zwierzęta przed zagładą? Zagraj! 84 żetony zwierzaków Układaj zwierzaki i pilnuj ich bezpieczeństwa. Słoń Ogromny słoń musi mieć odpowiednie dla siebie lokum. Kameleon Nakarm kameleona, aby w czasie...

Patronaty

Bajkowy krawiec

Bajkowy krawiec

Zapraszamy do posłuchania utworu z albumu "Piosenki dla przedszkolaka cz. 6. Abrakadabra"!

Patronaty

Dr Harvey Karp

Dr Harvey Karp

Pozycja książkowa dla rodziców niemowląt pozwoli im lepiej zrozumieć swoje maluchy.

Patronaty

Wiersze twórcy Kubusia Puchatka

Wiersze twórcy Kubusia Puchatka

"Kiedy byliśmy bardzo młodzi" A. A. Milne Piękne i pełne optymizmu wiersze twórcy Kubusia Puchatka sprawiają, że każda chwila dziecka z książką staje się przyjemnością.