"Jak kura połknęła hipopotama" Joanna Krzyżanek - Wydawnictwo Debit

"Jak kura połknęła hipopotama" to już piąte spotkanie z kurą Adelą, gdaczącą bohaterką książek Joanny Krzyżanek. Tym razem kura boi się własnego cienia i chowa się w domu swojego przyjaciela. Wieczorem z kogutem Konradem robi teatr cieni. Próbuje też zrobić huśtawkę z ogrodowego węża, a z kolorowych nakrętek rybki. Ma też sporo kłopotów z  nornicami: Natysią, Natką i Ninką, które zakradają się do szafy z nakrętkami.

Doskonałe dopełnienie barwnych przygód kury stanowią dowcipne ilustracje Zenona Wiewiurki.

"Jak kura połknęła hipopotama" - kolejna część serii "Kura Adela"
"Jak kura połknęła hipopotama" - kolejna część serii "Kura Adela"

Co przygotował hipopotam dla Adeli na podwieczorek? Jaki prezent dostała Adela od Natki, Natysi i Ninki? Która z norek zrobiła najwięcej napoju z nektarynek? Jak miał na imię przyjaciel Adeli, kiedy była jeszcze małą kurką? Co ugotowały na obiad norki? Kim chciał być hipopotam? Jak zrobić z nakrętek rybki, żółwiki, biedronki i ptaszki?

Aby poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, wystarczy zajrzeć do zeszytu ćwiczeń "Kura Adela. Jak kura zjadła hipopotama. Piszę i liczę". Liczenie, rysowanie i pisanie z psotną kurą są nie tylko dla tych, którzy mają pióra.

Rozpoznawanie i pisanie liter: H, h, N, n, Ń, ń, rysowanie szlaczków, kolorowanie gąsienic, zamienianie nakrętek w rybki, żółwiki, ptaszki, tkanie sieci, łączenie cytryn i herbatników, rysowanie cytrynowych kurczątek i wykonanie planszowej gry – to tylko niektóre przykłady zadań dla dzieci, które pokochały kurę w zeszycie ćwiczeń "Kura Adela. Jak kura połknęła hipopotama. Szlaczki i znaczki". Zadania z kurą Adelą są nie tylko dla tych, którzy mieszkają w domku na kurzej nodze.

Redakcja parenting.pl, 5 miesięcy temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Śniadaniowa Klasa

Śniadaniowa Klasa

Program edukacyjny "Śniadaniowa Klasa" ma na celu propagowanie zdrowego odżywiania. W konkursie "Śniadanie się opłaca" można wygrać atrakcyjne nagrody.

Patronaty

Targi dla Rodziców i Dzieci Mamy Dziecko - galeria

Targi dla Rodziców i Dzieci Mamy Dziecko - galeria

Targi dla Rodziców i Dzieci Mamy Dziecko odbyły się w dniach 20-21 października 2012 r. w Szczecinie. Dzieci wraz z rodzicami wzięły udział m.in. w warsztatach plastycznych. Rodzice mogli zasięgnąć porady u lekarzy specjalistów. Mamy uczyły się tego,...

Patronaty

Targi rodzinne

Targi rodzinne

Organizatorzy Targów Rodzinnych przygotowali coś ciekawego dla dzieci i ich rodziców.

Patronaty

6 faktów o talentach

6 faktów o talentach

Obserwujmy, czym dzieci chętnie się zajmują i nie przeoczmy talentu malucha. Talentu, który trzeba rozwijać i pielęgnować!

Patronaty

Macierzyństwo bez lukru - Co powie tata?

Macierzyństwo bez lukru - Co powie tata?

Macierzyństwo bez lukru 3 To już trzecia edycja akcji charytatywnej, z której cały zysk przeznaczony jest na rehabilitację Mikołajka Kamińskiego, chłopczyka chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu I.

Patronaty

Rodzice z dzieckiem

Rodzice z dzieckiem

Nawiązywanie więzi z noworodkiem jest bardzo ważne. Dlatego tak istotną rolę odgrywa urlop rodzicielski.