Inny znaczy wyjątkowy - najnowszy film Monster High uczy akceptacji dla odmienności

Informacja prasowa

Jak oswoić potwory, duchy oraz inne stukające i podzwaniające łańcuchami upiorne stworzenia, które żyją pod łóżkami i w szafach naszych pociech? Zmienić je w pozytywnych bohaterów fascynujących przygód! Dzieci nie tylko przestaną się bać, ale zaczną myśleć o straszydłach i zjawach w zupełnie odmienny sposób.

W świecie Monster High żaden potwór nie jest postacią grozy, a każda dziwaczna cecha jest akceptowana, gdyż świadczy o naszej wyjątkowości. Bohaterowie, których historię pokochały dzieci na całym świecie, wracają na ekrany w nowym filmie, by budować w najmłodszych fundamenty tolerancji dla różnorodności i przekonać maluchy, że strach ma tylko wielkie oczy, a odmienność oznacza wyjątkowość.

Oswajanie potworów i nauka tolerancji

Monster High to nazwa wyjątkowej szkoły, do której uczęszczają potomkowie najsławniejszych potworów świata dorosłych, z kina grozy, horrorów i fantastyki. Od wielu lat animowane filmy o przygodach nastoletnich krewnych Draculi, Frankensteina czy mumii zdobywają serca dzieci i przekazują im bardzo ważną lekcję.

Marka Monster High nie tylko oswoiła potwory w dziecięcym świecie, ale również w fenomenalny sposób realizuje swoją główną misję – edukację najmłodszych w zakresie tolerancji i szacunku dla odmienności, którą obserwują na co dzień wokół siebie.

Poszukiwanie własnego miejsca na ziemi

Jesienią Monster High wraca na ekrany i sklepowe półki w zupełnie nowej odsłonie. Najnowsza pełnometrażowa produkcja „Witamy w Monster High” to jeszcze doskonalsza animacja i jeszcze więcej nawiązań do stylu życia dzisiejszych dzieci.

Bohaterowie chcą stworzyć swoje miejsce na ziemi, w którym poczują się sobą i zostaną zaakceptowani. To pragnienie daje początek filmowej historii i wielu ekscytującym przygodom. W filmie nie zabrakło dobrego humoru i zabawnych scen, które rozbawią nawet dorosłych widzów.

Wraz z filmem DVD na sklepowych półkach znajdziemy nowe lalki, a wśród nich Śpiewającą Straszygwiazdę. Ari Hauntington™ to filmowa córka duchów, znana piosenkarka o półprzezroczystej skórze oraz długich, fioletowych włosach. To pierwsza lalka Monster High z interaktywną funkcją zabawy, którą uruchamia się za pomocą ukrytego w naszyjniku rubinowego guzika.

Gdy czujniki w lalce wykryją ruch, Ari rozpoczyna swój występ, który ma aż cztery odsłony. Można więc wybierać między rozgrzewką, próbą, występem i pokazem świateł. Ten ostatni będzie dużym zaskoczeniem, gdyż uruchomienie go spowoduje rozświetlenie się całej twarzy lalki!

Zbliżając i oddalając od niej rękę, dziecko kontroluje światła i dźwięki, co umożliwia wykreowanie spektakularnego występu. Lalki zyskały nowe opakowania i odświeżony wizerunek, który nadal utrzymany jest w charakterystycznej dla marki, wyjątkowej stylistyce.

Lalki dostępne w sklepach z zabawkami, cena ok. 120 PLN.

„Witamy w Monster High” czyli jak się to wszystko zaczęło.

Najnowszy film Monster High zaprasza wszystkich do poznania początków wspólnych przygód najpopularniejszych potworków świata, które kiedyś żyły w ukryciu, bojąc się nie tylko ludzi, ale nawet siebie nawzajem. Jednak Draculaura, córka Draculi, razem ze swoimi najlepszymi straszyciółkami wymarzyła sobie szkołę, w której każdy byłby mile widziany i akceptowany.

Zdecydowane spełnić swoje marzenie upiorki wyruszają w podróż po całym świecie i podczas ekscytującej wyprawy rekrutują nowych uczniów. Gdy odezwie się pierwszy szkolny dzwonek w Straszyceum, szybko okaże się, że nawet w tym niesamowitym miejscu rozgrywają się dramatyczne wydarzenia. Przebiegła Moanica, córka Zombie, zamiast zawierać przyjaźnie, sprowadza na uczniów kłopoty.

Upiorki muszą uratować szkołę, która stała się dla nich prawdziwym domem i miejscem, gdzie inność oznacza wyjątkowość! Historia z mądrym przesłaniem trzyma w napięciu, a towarzyszące jej fantastyczne animacje i zabawne dialogi angażują widzów w przygody na ekranie.

Płyta DVD „Witamy w Monster High” dostępna jest w sklepach od 22 września 2016 r., m.in. w salonach Empik.

Premiera telewizyjna w stacji Nickelodeon 29 października o godz. 16:00 (powtórka 30 października godz. 12:00).

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Pomysły na nudę przedszkolaka
Pomysły na nudę przedszkolaka

Uzdolniony przedszkolak

Uzdolniony przedszkolak

Dziecko wybitnie zdolne często rozwija się nieharmonijnie. Są dzieci, które rodzą się obdarzone nieprawdopodobnym talentem. Jako trzylatki potrafią czytać, pisać, grać na fortepianie, rysować prawie jak profesjonaliści, liczyć.

Pomysły na nudę przedszkolaka

Dziecko się nudzi

Dziecko się nudzi

„Nudzi mi się, nie mam co robić" - mówią dzieci namawiając tym samym dorosłych do wspólnej zabawy. Dziecko lubi naśladować rodziców, m.in. inicjując zabawy „w dom".

Pomysły na nudę przedszkolaka

Sale zabaw

Sale zabaw to specjalne miejsca dla dzieci, które gwarantują maluchom moc wrażeń i atrakcji. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób zorganizować dziecku wolny czas, sala zabaw będzie doskonałym wyborem. Nie ślęcz z maluchem przed telewizorem, odgoń go sprzed...

Pomysły na nudę przedszkolaka

Myszka Norka wybiera zawód

27 października spotkamy się z płetwonurkiem! Kolejne spotkanie z cyklu "Myszka Norka wybiera zawód" już 27 października. Gościem spotkania będzie płetwonurek Zuzanna Jankowska, która zabierze dzieci w fascynujący podwodny świat! Spotkanie odbędzie...

Pomysły na nudę przedszkolaka

W co się bawić z czterolatkiem?

W co się bawić z czterolatkiem?

Dziecko w wieku czterech lat często przechodzi okres buntu. Może nie reagować na polecenia, łamie zakazy, ucieka, jest uparte i nieposłuszne. Jednak w tym okresie swojego rozwoju dziecko więcej czasu spędza w towarzystwie innych dzieci, potrafi już bawić...

Pomysły na nudę przedszkolaka

Dziecięcy niezbędnik na ferie. Czego nie może w nim zabraknąć?

Dziecięcy niezbędnik na ferie. Czego nie może w nim zabraknąć?

Recepta na nudę Już za niespełna dwa tygodnie, 18 stycznia, rusza pierwsza tura ferii zimowych. Jako pierwsze od szkoły odpoczną maluchy (...) się zestawy zabawek i akcesoriów, które mają rozwijać kreatywne myślenie, spostrzegawczość...

Pomysły na nudę przedszkolaka

Dziecko w kuchni

Dziecko w kuchni

Gotowanie razem z dzieckiem jest świetnym sposobem na nudę.

Pomysły na nudę przedszkolaka

Zabawy w grupie

Zabawy w grupie w korzystny sposób wpływają na rozwój społeczny dziecka. Pozwalają oswoić się z zasadami życia w grupie rówieśniczej, uczą współpracy i rozumienia siebie nawzajem. Oprócz tego uczą empatii, obserwowania innych, pobudzają wyobraźnię...

Pomysły na nudę przedszkolaka

Rodzaje zabaw dla dzieci

Są różne rodzaje zabaw dla dzieci: od najprostszych zabaw manipulacyjnych niemowląt, poprzez zabawy ruchowe - takie jak zabawa w berka, do złożonych zabaw tematycznych w dom czy naśladujących różne zawody. Tak naprawdę każda forma zabawy dziecka pobudza...